Aké nové periodikum by ste vymysleli?

veronika019
25. feb 2024

Ahojte, v škole máme zadanie ohľadom periodika. Aké nové periodikum by ste vymysleli. Denník, týždenník, mesacnik. Najlepšie niečo nové čo tu ešte nie je. Mám pár nápadov ale potrebovala by som inšpiráciu. Ak máte nejaké nápady budem vďačná, hocičo 😊

muchotrafka298
25. feb 2024

Napisem Ti uprimne, ziadne. Je tu vsetko, dokonca vela printovych medii zanika a idu len na web. Toto je trend vo svete a pomaly aj u nas. Detskych je dost, zenske tiez, lifestyle zahranicne, moto pre muzov, hobby su tiez. O vareni je ich niekolko.

jaja20
25. feb 2024

@muchotrafka298 Oni to majú len ako úlohu v škole 🙂

jaja20
25. feb 2024

@veronika019 Moja dcéra to tiež mala v škole za úlohu a "vymyslela" mesačník,ale taký všeobecný,kde bolo niečo o cestovaní, niečo o zvieratách, móde, rozhovor s hudobnou skupinou, krížovky, stránka s receptami, okienko,kde odpovedali na otázky čitateľov a podobne.
Ak potrebuješ len o jednej téme, skús napríklad :
cestovanie
zvieratá
alebo film/hudbu.

lindous
25. feb 2024

@veronika019 ja by som išla pri takomto zadaní napr. do mesačníka, ktorý popularizuje vedu, lebo to mi je najbližšie… myslím, že aj ty by si si mala vybrať niečo čo ti je blízke, bude sa ti na tom robiť najľahšie 😊

martinmmartin
25. feb 2024

Buducnost maju vysoko specializovane magaziny a tam mas obrovsky priestor ako do skoly vymysliet ten svoj

ilena
25. feb 2024

A čo prosím genetika alebo biologia?

iwesska
25. feb 2024

Mne na trhu chyba tyzdennik/mesacnik s hlavolamami pre teenagerov. Nieco ako Flak, ale tam je toho malo a deti to raz dva vylustia. Pre dopelych je 10 druhov krizoviek, pre teenagerov nic a dospelacke su pre nich tazke.

nelca0510
25. feb 2024

@veronika019 máš pár napadov. Daj ich sem do placu,potom sa pridame

marsmykkok
25. feb 2024

Ja som psíčkarka a mne chýba o psoch, síce sú, ale písané príliš odborne, privítala by som také, čo by boli písané ľudskejšou a jednoduchšou rečou. Nejaké ankety medzi ľudmi, rozhovory s chovateľmi, choroby-ale nie písané odborne, skôr pre človeka vysvetlenie aké má choroba príznaky, aké plemená sú náchylné, čo robiť pri podozrení a tak.

marsmykkok
25. feb 2024

A možno ešte nejaký o autizme/adhd, adhd 7 percent ľudí, PAS má 3 percentá, to máš 10 percent ľudí a rodín, čo by mohli byť cieľovkou.

deti95060810
25. feb 2024

@marsmykkok o autizme je kopu kníh...

iluviel
25. feb 2024

Periodikum s malými zábavnými projektami na programovanie pre deti 🙂 Mňa by to veľmi bavilo aj vymýšľať.

marsmykkok
25. feb 2024

@deti95060810 aj o záhradkárčení napríklad je kopa kníh a aj tak sú aj časopisy o záhradkarčení na trhu. Nie každý chce čítať príbeh niekoho na 300 stranách alebo 300 strán o diagnoze, časopis je niečo iné, je to na rýchle prečítanie, rozšírenie obzoru a tak.

muchotrafka298
25. feb 2024

Ja by som si vybrala nieco, co je mne osobne blizke. Takze touto cestou by som sa uberala.