Akého psa vybrať k malým deťom?

mariavranova8
8. jún 2019

Ahojte mamičky, potrebovala by som poradiť 🙂 Za cca mesiac sa máme sťahovať do domu s veľkou záhradou a chceli by sme si zaobstarať psíka 🙂 máme 16 mesačnú dcérku a druhé bábätko čakáme v novembri ❤ vedeli by ste mi poradiť aký psík sa hodí k takýmto malým deťom ?? Chceme ho hlavne pre malú lebo ona psíky miluje 🙂 vopred ďakujem za každú radu 🙂 prajem vám krásny zvyšok dňa 🙂

lucka12399
8. jún 2019

@mariavranova8 my mame dlhosrstú čivavu a je to zlatíčko ma rada všetky a všetko .. ale zas poznam aj čivavky čo su zurive ako... no ale myslím že labrador je fajn 🙂 ku deťom a celkovo ..

hennyinnsbruck
8. jún 2019

Premyslite si to.. Psovi nestačí len záhrada. Psa treba trénovať, socializovat atď... Ci je to čivava alebo doga....

airaw
8. jún 2019

Mali ste už niekedy psa? Treba si uvedomiť, že ten pes nebude pre malu, ale pre vás, vy sa o neho budete starať, kŕmiť, venčiť 🙂 chcete psa malého, veľkého, kratkosrsteho, dlhostarého? Takého, ktorého treba poriadne vybehať a vystaviť, alebo skôr nejakého lenocha?

hennyinnsbruck
8. jún 2019

Nepíšete ci manžel s nim bude chodiť na cvicak, či ste už psa mali.. Pri novorodencovi a malom dieťaťi to bude sranda ..... Ako som písala, záhrada je malo. Pes potrebuje vychádzky, cvicak (hlavne keď nemáte skúsenosti a tak malé deti), inak vám prerastie cez hlavu

mariavranova8
autor
8. jún 2019

Ja aj manžel sme pri zvieratkách vyrastali takže viem čo to obnáša 🙂 chceme psíka ktorý bude jej najlepší kamarát a zároveň ochranca 🙂 a zároveň aby vedel strážiť dom ... Labradora si akurát kúpili moji rodičia a je veľmi hravý ale neviem ako sa bude správať k deťom keďže je to ešte šteňa... A svokrovci majú veľkého Bradáča na ktorého nedajú dopustiť ... Vôbec sa nevieme rozhodnúť ...

hennyinnsbruck
8. jún 2019

@mariavranova8 bude sa tak správať ako si ho vychovate...ja by som do toho určite nešla vo vašom prípade.

lucka12399
8. jún 2019

@hennyinnsbruck nechapem prečo... veď keď si kupia šteniatko .. budu sa mu venovat od malicka .. bude od malicka s malou tak si zvykne.. susedia to mali tak isto a pes na malu neda dopustit ...

mariavranova8
autor
8. jún 2019

@lucka12399 tiež si myslím že je to dobrý nápad ... Svokrovci mali psa ktorý vyrastal s dieťaťom a ten pes-sučka to bola pre neho druhá mama ...

hennyinnsbruck
8. jún 2019

@lucka12399 áno jasne....

Ale: predpokladám ze manžel pracuje.takže není doma.

Ma tam dieťa co bude behať za psom.
Musí dieťa učiť ako sa správa k psovi a naopak, musí aj stena výchovavat a korigovať, plus ma novorodenca...!
A každý psickar vie ze stena vie byť pekný " diablik"

Mam sama 2 psov a dieťa, ale v jej prípade by som šla do toho keď obe deti podrastu..

Mne je to jedno ci si kúpi psa, len treba myslieť na to ze mat psa neznamená dat mu žrať a piť a tým to skončilo...

fopka
8. jún 2019

@mariavranova8 my mame uz druhykrat bisonika. Nedam dopustit, za 10 rokov v zivote nezazuril ani na cloveka, ani na ineho psa...dokonca nechape,ked sa stretne s inym psom, preco ten na neho vrci alebo ceri zuby....takze aj nabuduxe pojdeme po bisonovi. Hoci som vravela ze darujeme domov nejakemu z utulku, bojim sa rizika ako bude reagovat v dospelosti a na deti

hennyinnsbruck
8. jún 2019

@lucka12399 nevieš aký bude novorodenec, nedajbože kolikove babo, k tomu druhé dieťa, nevyspata nervózna mamička, k tomu stena, no ďakujem pekne...

bibiankaka
8. jún 2019

Bude mať prístup do domu? Hlavne v zime? Trena vyberať aj podľa toho. Ak bude celú zimu vonku v zateplenej búde šla by som do dačoho čo také zimy znesie 🙂 ak bude dnu tak daco s k kratšou srsťou.. čo napríklad labradoodle ?🙂

lucka12399
8. jún 2019

@hennyinnsbruck preboha vy robite ako keby si domov kupovala tygra 😀 ako je to len moj nazor .. a vas nazor vam tiez neberiem .. ale mali sme psov aj vacsich aj mensich .. vychovali sme ich doma bez cviciska .. pri mensich aj pri vacsich detoch a nikdy nebol ziadny problem .. a jasne ze jej manzel chodi do roboty pravdepodobne .. ale akoze nepoznam nikoho co by bol nezamestnany kvoli tomu ze ma stena doma .. treba sa mu venovat treba vyberat rasu podla moznosti.. treba vsetko premysliet ale nerobit z toho takuto tragediu... moj nazor 🙂

evinkakub
8. jún 2019

Cane corso - odporúčam!!!!
Stráži dom.aj všetkých clenov v dome. K rodine aj pribuznej je mierumilovný.... vždy dá na pokyny svojho pána. Ak pán dovolí, vpustí dnu aj zlodeja😂😂😂 ale ak je dom.prázdny, stráži si ho ako oko v hlave....
Je velmi citlivy, ale nie tvrdohlavý... treba ho cvičiť od šteňata, ale odvďačí sa vam za to... potrebuje citit lásku.... a vela z toho co som napísala nie je o výcviku, ale o jeho povahe. Preto sme si ho vybrali. Avsak potrebuje dvor. Nie je to psik do vnutra.

bibiankaka
8. jún 2019

@hennyinnsbruck myslím si že otázka neznela či si majú zaobstarať psa ale aké plemeno sa hodí k malým deťom. Sú to predpokladám dospelí ľudia, schopní sa sami rozhodnúť, ktorí ako píše už majú skúsenosť so zvieratami...

bibiankaka
8. jún 2019

@lucka12399 súhlasím 🙂

maciatkolulu
8. jún 2019

@mariavranova8 za mňa tiez trochu priskoro kupovať 16mesacnemu dieťaťu psa. Ja mám aj dieťa aj psa mačku,ale pes bol prvý. Určite by som počkala minimálne rok,kým dieťa porastie a možno aj dva. Sťahujete sa do domu,ide sa narodiť druhé dieťa,bude veľa starosti a pes je ďalší člen rodiny.... Aspoň u nás. Aj keď máte záhradu,buď tam hovienka,bude ale potrebovať aj prechadzky, 16mesacne dieťa mu môže robiť ešte zle a do toho novorodenec? No neviem. Za mňa počkať aspoň dva roky,veď o nič nepridete

hennyinnsbruck
8. jún 2019

@lucka12399 oh nie nerobím tragédiu, a je mi to aj jedno, len každý radi rasu, a nikto nepozerá na to ze pani bude mať novorodenca + dieťa a je väčšinu času sama doma... Na to poukazujem len.. Keď si trúfa, tak je to samozrejme super a držím jej palce. 😉😊

Tiež som si moje prachovky sama vychovala a sú super vychovaný i keď sú to Yorkshiraci.... S malou sú super, musím ich korigovať keďže majú prvý x kontakt s tak malým dieťaťom, ale ide nám to super... Ale rozdiel je 3 kg pes a 30kg.
Ale ako vravím, keď si trúfa klobúk dole

fopka
8. jún 2019

@mariavranova8 a suhlasim,ako bolo vyssie pisane,nestaci psovi zrat,pit a zahrada. Chce to vela usilia naucit spravat sa psa k detom a naopak. Nie je to len o behani v zahrade. Nas je dokonca nauceny tak,ze kym maly rano nevstane, nechodi po dome,pekne lezi a caka,aby ho nezobudil. V zasade napr nechodi do jeho dets, izby, ma to zakazane (len na tajnasa,ked nie sme doma,ide si tam polezat 😂 ),,,..a tajych milion drobnisti to obnasa

hennyinnsbruck
8. jún 2019

@bibiankaka no veľa dospelých ľudí kúpi psa a skončí v útulku 😉😉(není to mierene na autorku!!)

OK.. Zamna zlatý retriever 😍

timetotime
8. jún 2019

to ze budete mat velku zahradu je sice pekne, no nie je to vsetko. my tiez byvame v dome a ked sme si zaostarali steniatko, tak skoro 3 mesiace bolo s nami vnutri, tu aj spalo a von chodilo len vtedy, ked sme tam boli aj my. bolo by to ine keby ste uz psika mali, no so steniatkom je hrozne vela prace a treba mat na neho rozhodne cas

prevenar
8. jún 2019

@mariavranova8 Kralovsky pudel 🙂 ..alebo iny pudlik, kedze pudlici neplznu. mat prika je , ako mat dalsie dieta - dalsieho clena rodiny. vyzeduje denno dennu starostlivost , prsik moze tiez ochoriet ..potrebuje prechadzky - kontakt s dalsimi psikmi . si rozmysli ci na to vlastne budes mat cas. podla mna nie. 😉

bibiankaka
8. jún 2019

Ešte ma napadlo skúste popozerať útulky príp. FB stránky čo sa tomu venujú, možno vám dáky padne do oka. Ideálne by možno bolo ísť do dákeho odrasteného šteniatka 5-6mesačné. Nepotrebuje toľko starostlivosti ako 8 týždňové a stále je mladé aby sa všetkému naučilo🙂

evinkakub
8. jún 2019

@bibiankaka psa z utulku k novorodencovi a malému dietatu NIKDY. Nevies akých má rodicov, rodokmen, co zdedil, aku povahu ma...
Inak samozrejme hovorím utulkom ÁNO, ale nie k takym malym detom

hennyinnsbruck
8. jún 2019

@bibiankaka nepotrebuje toľko starostlivosti??sak to stendo pôjde pomaly do puberty a vtedy bude len veselo 🤣🤣🤣🤣a ešte utulkaca ktorého povahu nepozná.... To radšej stena...

horalka1986
8. jún 2019

Niektore zase moc prehanate. Vobec babu nepoznate a ked chce psa, tak chce psa. My mame 9 rocneho rusella pri troch detoch a nieje ziadny extrem ako tu pisete. Je vycviceny, venceny 5x denne, deti miluje. A teda,ak ma pes aj strazit, urcite nie civava alebo pudel, to su strazni psi jak hovado. Ja by som volila retrivera, ten sa k detom hodi a kedze pises,ze zvieratam rozumiea,asi netreba pripomínať,ze pes v zahrade musi byt venceny rovnako casto ako pes v byte. 😉

hettinka
8. jún 2019

@mariavranova8 labrador, zlatý retriever

My sme mali Cavaliera, úžasný pes, ale výlučne ro bytu.

A určite psa buď s PP, alebo z útulku. Nekupujte nic z mnoziarne.

bibiankaka
8. jún 2019

@hennyinnsbruck tak myslím ze 8týzdňové štena potrebuje viac pozornosti ako také pol ročné. Každú chvílu ho treba kŕmiť, každú chvílku nosiť von cikať kakať, samé ho tam asi také malé nenechá. Predsa väčšie šteňa je už trochu samostatnejšie - čím nemyslím že sa mu netreba venovať, hrať sa s ním a vychovávať. A predstav si, že aj maličké sťena sa raz dostane do puberty takže tomuto sa logicky nevyhne ani pri 8 týzdňovom šteniatku, ani pri pol ročnom štenati, či sa mýlim ? ;)

hennyinnsbruck
8. jún 2019

@bibiankaka nie nie máš pravdu... Len keď ma šteňa, pozná ho od malička vie co od neho očakávať.. Lepšie sa zvláda puberta u psa co mam od malička doma a poznam ho ako keď dostanem psa pred pubertou a nepoznám ho... Si myslím...

hennyinnsbruck
8. jún 2019

@bibiankaka a zase.. Ak má človek skúsenosti so psom je vlastne jedno v akom veku bude...