Ako napísať dopis do väzenia?

greeneys
21. máj 2020

Ahojte vsetci chcem sa spytat kamarat mi ide do väzby
Caka akurat na sud
a ja sa chcem spytat
Ci mu mozem napisat dopis ( viem ze mozem ale ako ho mam napisat kedze ho kontroluju)
Jeho mama mi posle adresu este
A taktiez ci mu mozem k dopisu pribalit aj nejake tie znamky obalky a tabak
Asbon nejak by som ho chcel potesit
Navstevu mozem tiez ? Kedy abo ako?

liaka
21. máj 2020

Znamky a obalky ked chces poslat len do cennej obalky. Okrem toho sa nic nemoze poslat len tak v obálke. Na ine veci sa posiela balik, ale to ti musi poslat ziadanku, neda sa len tak.. Listy citaju, takze nic eroticke by som asi nepisala... Na navstevu musi tiez poslat ziadanku, treba poslat potom rodny list. Na telefonat tiez rodny list.

greeneys
autor
22. máj 2020

@liaka to vazne az tak?
Ved jeho mama mi napisala ze mi posle adresu kde mu mozem pisat dopis
Cize k dopisu este jednu obalku z cennimi
A to volat fakt nemoze on mne?

liaka
22. máj 2020

@greeneys moze volat, ale az ked posles rodny list. Obalka na ceniny musi byt len ked chces poslat obalky a znamky. Z obycajnej obalky ich poslu spät. Obycajny list moze byt poslany v klasickej obalke

greeneys
autor
22. máj 2020

@liaka a kolko je vlastne poplatok?
A ked nevie o tom ze mu chcem napisat alebo zavolat da sa to? A tabak sa mu ta nejak poslat

petkaaa
22. máj 2020

@greeneys on ide do basy a nie na dovolenku. Si nemysli, že je to Interhotel s možnosťami ako na slobode. Asi si chalan zaslúžil, keď sa nevedel vpratať do kože, tak si nemysli, že len tak budú bachari skákať, keď bude mať odsúdený telefonát alebo čo.

liaka
22. máj 2020

@greeneys este raz- napisat mu mozes hocikedy.... Balik mu poslat len vtedy ked posle ziadanku a tu ziska zasluhou. Brat mohol prvýkrát za tri mesiace dostat prvy balik.

greeneys
autor
23. máj 2020

@liaka aha dakujem za rady

greeneys
autor
23. máj 2020

@petkaaa viem ...
Ale viem ze sa da volat .. ale musi mat peniaze na karte .. a musi on prvy zavolat
Cize jednoznacne mu napisem no a balik bohuzial neda sa (zatial)
Z tabakom tam vedia robit “deal” obchody medzi sebou a taktiez aby mal co fajcit no zivot tam neni lahky teda jak sa to vezme

eliska13
23. máj 2020

@greeneys veď tam má bufet tabak si kúpi.Mozes iba napisat

lenocka12345
23. máj 2020

@greeneys myslím , žena oficiálnej stránke danej basy by si mala mať odpovede na všetky tieto tvoje otázky 🙂

ibrunova
23. máj 2020

Čiže on ide do väzby, nie do výkonu trestu?
@greeneys

petkaaa
23. máj 2020

@greeneys “život tam nie je ľahký, teda ako sa to vezme”... ja neviem, ty si uvedomuješ, čo hovoríš? Kks, nejsky grázel čo sa nevie vpratať do kože a ty ho tu pomaly ľutuješ, chudáčik, aký tam bude mať ťažký život 🙈 no zaslúži si asi, keď sa tam dostal

greeneys
autor
25. máj 2020

@ibrunova na floriansku ide teda uz tam je a to väzby ide

greeneys
autor
25. máj 2020

@petkaaa viem ze si to zasluzi ale je to kamarat snad sa polepsi moze si zato sam

greeneys
autor
25. máj 2020

A som chlapec a nie zena len ked som robil ucet tak som si nikde nevsimol na vyber az ked som vytvoril ucet som zistil ze som tu za “zenu zenske pohlavie”

greeneys
autor
25. máj 2020

Edit neviem to zmenit pise ze chyba

renatarenata24
5. máj 2021

Dobrý deň prosím Vás vie mi niekto poradiť ohľadom toho, že chcem poslať do väzby veci ktoré som dala do bublinkovej obálky a mam nalepiť tam to povolenie, lebo dostala som narokovu balicenku a mam dilemu ci aj adresu mam napísať na obálku dotyčného do väzby alebo alrn nalepiť to povolenie? A čím to nalepiť lepidlom 🙄🙊🤷‍♀️absolutne sa v tom nevyznám... Ďakujem