Môžem napísať list do väzenia priateľovi?

mayolenka
17. feb 2021

Ahoj všetci. Chcem sa opýtať, či má niektorá skúsenosť že mala priateľa vo väzbe, no nebola nahlásená ako jeho družka. Mali ste v takomto prípade možnosť s ním telefonovať? Ide do Bratislavskú väznicu. Poprípade, po akej dobe sa vám ozval? Zajtra je to už týždeň a ja stále nemám žiadne informácie. Môžem mu ako prvá napísať list aj keď neviem na akom je oddelení? Dostane sa k nemu? Alebo ako dlho trvalo kým sa k vám dostal prvý list? Alebo vôbec nejaká informácia o priateľovi? Prosím neodcudzujte keď neviete dôvod, je tam len na 3 mesiace s minimálnym stupňom stráženia.
Vopred ďakujem.

pribinak
17. feb 2021

@mayolenka napísať mu môžeš. Postu dostavať môžu. Ale počítaj s tým, že list si najskôr prečítajú bachari a až potom ten tvoj priateľ

mayolenka
autor
17. feb 2021

@pribinak to viem, chcem len vedieť či mu môžem napísať aj ja ako prvá aj keď neviem na akom oddelení sa nachádza

suzitok
17. feb 2021

@mayolenka podla mena budu vedieť doručiť...

pribinak
17. feb 2021

@mayolenka áno, môžeš

oblecenie99
18. feb 2021

@mayolenka Slovenský právny poriadok nepozná "nahlásenie" druha ci družky, neexistuje žiadna evidencia či registrácia takéhoto spolužitia. Jedine manželstvo. Bez ohľadu na to,v akom ste partnerskom vzťahu mu kludne môžete napísať,list dostane a vie vám aj odpísať.

mpg
18. feb 2021

Ja by som ešte radšej počkala týždeň a on ak bude písať pošle presne adresu, na ktorú sa dá odpovedať.

vialka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz