Ako naučiť štvorročné dieťa básničku?

tinaa64
2. dec 2017

Ahojte..Moja dcera bude mat 14.12 vystupenie a ma sa naucit basnicku ale ona velmi nechce...ako ju zaujat?neviem ako to robia ucitelky v skolke..pride zo skolky tak mi hned povie novu basnicku alebo zaspieva pesnicku....nema problem si zapamätat..len jej sa nechce..a uz vobec nie ked jej poviem,ze sa ideme ucit basnicku...viem ze by to malo ist hravou formou ale ako?dakujem za rady

pribinak
2. dec 2017

No a nemoze zarecitovat nieco z MS?

Mala som doma CD s detskými pesničkami, boli tam aj zimné, syn ich vedel z CD, nemusela som ho ucit

babulkomale
2. dec 2017

Nas sa ucil tym, ze sme mu vela citali. Niet u nas ulozenia na spanie bez citania.
Cize ked potreboval na vystupko nejaku basnicku mimo MŠ, mal ju uz napocuvanu.

tinaa64
autor
2. dec 2017

@pribinak nie..ucitelka jej napusala na papierik co sa ma ucit...ma to ako domacu ulohu

pribinak
2. dec 2017

@tinaa64 tak daj ucitelku do obrazu, ze doma “nespolupracuje” 😉

tinaa64
autor
2. dec 2017

@pribinak uz som nad tym rozmyslala ze jej poviem nech ju naucia alebo nech mi daju radu ake paky na tie deti maju ze sa tak rychlo naucia...ona ju uz kus vie len jej musim trochu pomahat a kus sa myli

diana_53
2. dec 2017

Treba dieťa zaujať tým, že to nemusí robiť. Pomáha napríklad, keď si tu báseň len tak sama recituješ alebo spievaš. Dieta, keď vidí, že čo robí mamka začne aj ono len to chce trpezlivosť. Veď aj deti v škôlke sa učia spoločne a to čo sa naučí je len preto, že vidí ako to baví iných.

mumboo
12. dec 2018

@tinaa64 Ahoj. Moja mala je taka ista. Nie je to pre nu dostatočne zaujimave len tak si opakovat text. Je na to ešte malička. Ak jej ale pustim pesničku z CD alebo v telke tak ju vie zachvilku. Myslim že ak si budeš tu basničku opakovat ty a bude ta počut, skor ju to zaujme a je dosť možné že si ju aj zapamätá. A potom môžeš skusiť že si ju budeš opakovať a akože nahodou zabudneš slovičko, tak sa nenapadne spytaj malej, ako to bolo dalej? nevieš? A tak postupne sa možte dopracovať k tomu že by si ju mohla aspon z časti zapamätat. Prajem vela štastia. 🙂