Ako navrhnúť priateľovi spoločné bývanie?

kl_kl
3. aug 2021

Ahojte koceny, trosku radu potrebujem, vytozpravag sa, precotat si aj vas nazor….
Mam priatela, randimec stretavame sa spolu rok. On ma 36, po rozvode, jedno dieta, ja mam 30, po rozvode, jedno dieta.
Vztah nam funguje v pohode, lenze prisla chvilka, ze ja by som bola rada keby sme spolu zacali byvat. Momwntalne byvam v prenajme, on ma postaveny velky dom, zije tam s mamou.
O chvilku sa budem musiet prestahovat ku svojim rodicom kvoli peniazom, moj pristel vie, ze ked sa tam nastahujem totalne stratim sukromie, budu ma konteolovat, zneprijemnovat mi zivot, s pristelom sa budeme stretavam minimalne, minimalne si budeme telefonovat atd….
Je odo mna hlupe cakat, kedy mi navrhne nech ideme spolu zit? A nech sa tym padom nwmusim stahovat k nasim? Ja by som velmi rada, popripade ako mu to navrhnut?
On mi stale tvrdi, ze o rok si ma planuje zobrat a ked budeme svoji zacneme spolu zit…takto to mal aj s prvou zenou….

lucka_ke
3. aug 2021

myslíš, že svokra ťa obmedzovať nebude?

marci77
3. aug 2021

no len pozor ....byvat s buducou svokrou nemusi byt tiez vyhra

rybka1985
3. aug 2021

@kl_kl prašť jak uhoď, prepáč

fleur1111
3. aug 2021

@kl_kl stretávate sa krátko a najlepšie človeka spoznas až keď s ním začneš žiť. A so svokrou žiť je lotéria.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kubkovamama
3. aug 2021

@kl_kl do spoločného podnájmu by to nešlo?Pokiaľ zije s mamou...ja neviem.Uz to samo o sebe ma desí.Byvanie so svokrou je väčšinou horsie ako s mamou,predsa len vlastna rodina je o niecom inom,budu mat vnuca pri sebe..cudzia zena ti dieta nepostrazi ani ho nebude lubit(bodajby).A to, ze ved o rok si ta chce vziat,vies kolkokrat som take pocula?😂7r som to pocuvala,mamicka nesuhlasila tak svadba nebola a miesto toho rozchod.100x mi bolo lepšie chvilu pri rodicoch a potom do svojho.Nikdy nikdy neries zivotnu situáciu cez priatela, ci uz nedostatok financií alebo bývanie.Radšej poriadne zamakaj aby si nebola odkazana na nejakeho maminkinho pupáčika a nebudes vediet ako z toho von a v prvom rade tvoje dieta 🖕🖕

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka7477
3. aug 2021

Dve ženy v jednej kuchyni - smrť

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
3. aug 2021

Ak by som musela preč z podnájmu, tak radšej spať k rodičom ako k priateľovi à jeho matke a snažila sa co najskôr postaviť opäť na vlastné nohy. A ak ta ľúbi naozaj tak bude hľadať možnosť ako byť s tebou aj napriek tomu ze budes mat menej súkromia.

Vaše deti sa už navzájom poznajú?

kubkovamama
3. aug 2021

@elizabet173 skor mam tusaka,ze dom je po mame,resp.ze urcite tam je nejaka dohoda,dar od mamy,alebo spolufinancovanie,nejaka podmienka zo strany mamy,maloktory mlady chlap si postavi dom a vezme si k sebe mamu.A ta mama,neverim,ze by tolerovala u seba v dome cudzie dieta.Kazdy sme iny,no ja by som toto nedala,vela zenam neprekaza bývanie so svokrou,za mna ani za svet nech by bola akokoľvek fajn,mila,uzasna.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sapetka
3. aug 2021

Och prosim ta nezobron o to aby ti poskytol azyl v jeho dome. Radsej mu ukaz ze si samostatna jednotka ktora sa vie o seba postarat sama je to viac sexy ako prizivnik

lintu
3. aug 2021

Tlačiť sa niekomu do domu, lebo nemáš kde bývať, je také.... zúfalé? S týmto nápadom by mal rozhodne prísť ako prvý priateľ. Veď snáď pozná tvoju situáciu a má záujem ti pomôcť. Ak ti také nič nenavrhol, asi na tento krok ešte nie je pripravený a bývať zatiaľ s tebou nechce.

timing
3. aug 2021

Chod byvat k rodicom. Takto sa mu vnucovat do spolocneho byvanie je velmi hmm ponizujuce. Asi tak by som to nazvala. Ak pozna tvoj vztah k rodicom a nenavrhol ti to sam ako lepsie riesenie, tak ta v dome nechce. Dohad z mojej strany -Netusime akym rozvodom si presiel. Po kratkej dobe si ku sebe priputa dalsiu ? Co ak chce svoj priestor a ty sa mu tam hrnieš. Co ja viem. To ako si opisala tvojich rodicov mi pride fakt take cez čiaru,ze telefonovat, stretavat bla bla. No evidentne si pouzila na neho manipulativne tahy,ake to bude hrozne len aby si radsej byvala v dome. Evidentne nie je hlupy a nenechal sa citovo vydierat.

deti95060810
3. aug 2021

ku svokre? ani keby bola zo zlata tak radšej nie...
zabojuj a ostaň radšej sama v podnájme...budeš nezávislá

annamalaga
3. aug 2021

Žiaľ chlap je na koni. Má bývanie. Ty nemáš nič len dieťa a podnájom , čakáš , že on sa o teba postará. No nemusí to tak byť. Ty si hľadaj další podnájom a nespoliehaj sa na chlapa.

luccija
3. aug 2021

@kl_kl nijako veď vie v akej si situácii, keby chcel zavolá Ta.Bud je problém jeho mama čo sa ani nečudujem, že jej tam nechce priniesť novú ženu s dieťaťom, alebo to nemyslí vážne a vyhovuje mu takáto situácia.Budes sa sťahovať niekam ďaleko, keď píšeš, že stretnutia budú obmedzené?ak bude bývať s mamou aj naďalej vždy to zostane asi takto...možno už ani nechce s nikým bývať...
Neviem či som divná, ale ja by som to od neho ani nepozadovala ste spolu krátko každý svoje záväzky ty krátko po rozvode...uz máš porieseny majetok s exom?dostaneš nejaké peniaze?.Mama s ním žije dočasne či prečo sú spolu určite je ona u neho a nie on u nej?🙂
Vlastne buď rada, že môžeš ísť k rodičom, ak by ich nebolo ako by si to riešila?

kitycat
3. aug 2021

Chod ku svojim rodicom, tvoj priatel nie je tvoj samaritan. Kazdy mate dieta a zivot a po roku spolu mnohe pary nebyvaju. Nechces k rodicom, ale k jeho mame hej.

Kalkulujes aby si neplatila najom smentalitou 13 rocmej, ktorej daju rodicia vecierkuu. Ty nie si adept na dospele rozzhodnutia podla toho co pisses.. A priatel to vidi. Preto ta nevola

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristiii
4. aug 2021

@kl_kl áno, je to od teba hlúpe. Ty môžeš navrhovať spoločne bývanie, keď budeš nejaké mať. Ku mne keby sa chcel nasťahovať chlap, lebo nemá peniaze na svoje bývanie, fúú, tak to by tiež veru nepochodil.Koľko rokov má tvoje dieťa?

miriam11
4. aug 2021

@kl_kl je to trápne, ak by si navrhla spoločne bývanie prvá ty. A ešte do jeho domu....no neviem, žiť s jeho mamou. 🙈 Nachystaj sa tak, že pôjdeš k rodičom. Keby chcel tak veľmi byt a tebou, tak to to navrhne hneď. Možno aj chce, ale pozná svoju matku, takže nic radšej neplánuje...

nominativ
4. aug 2021

Radšej k rodičom, ako sa snažiť vopchať v podstate bez pozvania do niekoho domu a rodiny. To je naozaj zvláštne. Plus ako rozvedená s dieťaťom, to chceš niekam ísť, kde žiješ v závislosti od niekoho "láskavosti"? Radšej garsónka, ako čakať, že ma raz ktosi vykopne, keď sa mu zunujem. A ak som bez peňazí, tak radšej rodičia, ako svokra.

Keby chce, nech s ním žiješ, tak by ti to povedal, určite vie, že sa stahujes.

nairia
4. aug 2021

@kl_kl v takej situacii, v akej sa jeden aj druhy nachadzate by som ani neuvazovala nad tym, ze ako mu to navrhnut... ty sa hlavne pozeraj sama na seba a svoj komfort a komfort svojho dietata a nie, ze on byva vo velkom dome a s mamou... no amen tma, to by si chcela sa nasackovat do domu, kde ta zjavne v aktualnej situacii ani nechcu? vie o tebe vobec jeho mama a ex? lebo aj je mozne, ze nie... mozno aj "svokra" by na teba pozerala cez prsty, ze si sa im tam nakvartirovala a narusila im spoluzitie. bohvie aky ma vztah s matkou...
ak vie, ze tvoje byvanie u rodicov predstavuje potencialne ohrozenie vasho vztahu a nic s tym nerobi, neviem... cele to mate nejake divne, mne by to evokovalo vselico mozne, len nie istotu do buducna, ale to lepsie vies ty. ale aj "o rok si ma planuje zobrat", to su take motacky, ze neviem no...
ak nechces ist k rodicom, skus pohladat lacnejsi podnajom, ak sa inak neda, tak holt.

terezka1947
4. aug 2021

Ja trošku inak sa na to pozriem(tému svokra vynecham)
To TY máš posúvať váš vzťah?či tvoj partner?
Čo by si z toho mala,keby si ho donútila,nech spolu bývate?

jancazvalova
4. aug 2021

A vy ste tuto temu uzavreli tym, ze povedal ze spolu budete byvat az ked si ta vezme za zenu? O cloveku sa najviac dozvies, ked s nim zacnes skutocne byvat. Co by si mohla spravit, je si s nim sadnut a na tuto temu sa normalne otvorene porozpravat. Ako to vidis ty a ako to vidi on.

heleninamama
4. aug 2021

Pozrela som si aj Tvoju minulú tému... Toto je čisté zúfalstvo, čo stváraš... A všetko len preto, že nie si schopná zarobiť si na svoje základné životné potreby. Už si raz takto narazila a k tomu už máš na krku aj dieťa. Hlavne, nech ťa nenapadne s týmto chlapom "neplánovane" otehotnieť s vidinou svadby a strechy nad hlavou. Aby si tu potom neplakala, že nemáš tehotná kam ísť...

malva123
4. aug 2021

@kl_kl ty mu nenavrhujes spolocne byvanie..ty sa chces nastahovat k nemu.Cele zle.On by ti mal navrhnut..pod ku mne byvat..pokial to neurobil si povinna sa o seba postarat.Ze budes pod kontrolou?Len pod takou istou ako je aj on...doteraz chodil k tebe...ze? Jeho mamka o tom nevie...Inak by o kontrole nebol rec.Postaraj sa o seba.

annamalaga
4. aug 2021

Vidno, te nemáš nič , tak sa snažíš nalepiť na niekoho, čo má aspoň niečo. Ja byť jeho mama, dvakrát neskáčete po plafon. Žiaľ.