Ako navrhnúť priateľovi spoločné bývanie?

kl_kl
3. aug 2021

Ahojte koceny, trosku radu potrebujem, vytozpravag sa, precotat si aj vas nazor….
Mam priatela, randimec stretavame sa spolu rok. On ma 36, po rozvode, jedno dieta, ja mam 30, po rozvode, jedno dieta.
Vztah nam funguje v pohode, lenze prisla chvilka, ze ja by som bola rada keby sme spolu zacali byvat. Momwntalne byvam v prenajme, on ma postaveny velky dom, zije tam s mamou.
O chvilku sa budem musiet prestahovat ku svojim rodicom kvoli peniazom, moj pristel vie, ze ked sa tam nastahujem totalne stratim sukromie, budu ma konteolovat, zneprijemnovat mi zivot, s pristelom sa budeme stretavam minimalne, minimalne si budeme telefonovat atd….
Je odo mna hlupe cakat, kedy mi navrhne nech ideme spolu zit? A nech sa tym padom nwmusim stahovat k nasim? Ja by som velmi rada, popripade ako mu to navrhnut?
On mi stale tvrdi, ze o rok si ma planuje zobrat a ked budeme svoji zacneme spolu zit…takto to mal aj s prvou zenou….

sashabb
4. aug 2021

Zodpovedz si otázku, či váš vzťah vám naozaj funguje v pohode. Z môjho pohladu ak by to tak bolo, nemala by si problem pomedzi rečou toto spomenúť. Ty sa bojíš, alebo hanbíš? čiže ten vzťah až taký fajn asi nebude.

lubkavargova1
4. aug 2021

Nijak, on sa vyjadril, ze spolocne byvanie az po svadbe. Respektuj to. Nevidím dôvod ho tlacit do niecoho co nechce...teraz byvanie...potom dieta a nakoniec muz zisti, ze ledva jednej zenskej ex sa zbavil a ma na krku dalsiu stihacku co s holou funou prisla do domu a problem na problem.
Ak je dom jeho mamy, tak to by som duplom teda neprepisovala na syna nic, ani len tehlu.