Ako podať dobierku elektronicky?

naiko
25. jan 2013

Ahojte!
Má tu niekto už skúsenosti s dobierkami, ktoré podal elektronickou formou? Dneska som dostala radu na pošte, aby som tieto veci vybavila cez www.posta.sk (-e podací hárok) lebo je to oveľa lacnejšie...ale neporadím stým, ako z toho bude dobierka :( Poradte prosím!!!

22zdenka
25. jan 2013

no do toho elektornického horku napíšeš udaje, musíš odvážiť baliček napisať to tam. A potom ti len mailom pride číslo toho baličku. na pošte ho nadiktuješ a vyplatiš to je všetko

lenja01
25. jan 2013

ani netreba vazit balicek, to moze nechat prazdne. je tam taka kolonka, ze dobierka a ked ju rozkliknes, tak sa ti tam da, ze na kolko €.

lucka1222
31. júl 2013

Teraz sa už po novom musíš zaregistrovať a potom vyplniť údaje "nová zásielka", podľa toho čo chceš poslať - doporučený list, dobierku, balík atď. Nič nemusíš vážiť, vypíšeš len údaje, ktoré vieš, a dáš odoslať. Hneď sa ti ukáže podacie číslo, ktoré si musíš opísať a nahlásiť na pošte spolu so zásielkou. Ak chceš, môžeš si hneď aj vytlačiť adresný štítok. Keď zásielku podáš, môžeš cez internet prostredníctvom tohto e-hárku sledovať, kde zásielka je a kedy bola doručená. Celý postup je veľmi jednoduchý a prehľadný. Ja už podávam zásielky iba takto 🙂

kusni
5. okt 2013

@lucka1222 chcem sa spytat zoberu mi to na hociakej poste ked chcem poslat doporucene ,nieje niekde vzor ako vypisem ten podaci harok.

lucka1222
5. okt 2013

Myslím, že na každej pošte. Vzor na vypísanie podacieho hárku nepotrebuješ, tam sa vypisujú len základné údaje - adresát, odosieľateľ, prípadne či to je dobierka /č. tvojho účtu, kam chceš poslať peniaze, suma/. Je to jednoduché. 🙂

tatianka7
18. nov 2014

Baby,viete mi niektorá poradiť? Potrebujem poslať balík kuriérom (cca 19-20kg) ale na centrále mi nikto nedvíha.Chcela by som objednať kuriéra cez internet,dá sa to? Skúšala som cez e-podací hárok,ale klikla som na "HOTOVO" a nič..nevidím,či som dačo podala alebo nie.. no absolutne nechapala.. dakujeem vopred

marca12
9. nov 2015

Neviete mi povedat,o kolko priblizne vyjde lacnejsie dobierka podana elektronicky?

drews_beauty
23. mar 2016

@marca12 väčšinou o 10centov je to lacnejšie

Ostala som znepokojená - nejaké oblečko po sebe predávam už asi 2 roky a teraz som posielala viacero dobierok od polky februára doteraz. Všetko podávam cez eph, v systéme mi píše,že všetky dobierky boli prevzaté aj niektoré ženy mi už ďakovali za balíčky. No peniaze mi zatiaľ vôbec neprišli, nechápem prečo. Nikdy predtým to takto dlho netrvalo :( neviete náhodou či tam nie je nejaký problém? alebo ako to riešiť?

gerrwie_girl
4. mar 2019

baby am ma tam pisat cenu bez postovneho alebo ako? ja neviem kolko bude postovne

ketinka23
30. máj 2021

@gerrwie_girl to aj mňa zaujíma chcem tak podať prvý krát