Ako sa zbavím malých chrobákov v byte?

bielkaaa
29. feb 2016

Prosim Vas potrebovala by som radu, lebo som uz zufala chrobakov v byte. Mame maleho 1,5 syna a byvame v byte 3roky v meste. No zacali sa nam objabovat hlavne v spalni a obyvacke male hnede chrobaciky, ktore si myslim aj litaju neni som si ista. Ale vzdy ked ich zabijem strasne pachnu. Su svetlo hnede. Uz som ich nasla aj v posteli aj na stenach ci nabytku a dnes som ich nasla v plysakoch. A pri tom som prala plysakov pred 3dnami. A este v hrackach. Raz sa stalo ze ho mal aj malinky na hlave. Uz som vymenila aj sietky na oknach. Tak skade idu. Uz si myslim ze asi parkiet ci zo stien kde mame malinke fuky ako je podlaha. Prosim co mam robit co to ako sa ich mam zbavit. Za kazdu radu dakujem

svetluska82
29. feb 2016

plostice?

pribinak
29. feb 2016

Plostice nelietajú, navyse syn by bol urcite doštípaný, takze to bude nieco ine. Neda sa ti nejaky exemplár odfotiť ?

acer11
29. feb 2016

kúp si jaštericu 😀

lintu
29. feb 2016

zavolaj deratizátora... ale ešte predtým by tu bodla fakt fotka toho záhadného tvora, z ktorej by znalí možno ľahšie identifikovali o čo ide a ako to žije.... takto z opisu to môže byť kadečo... máte to v byte dlho či len teraz? u nás sa vnútri poslednú dobu tiež objavuje viacej lienok... nechystajú sa nás zožrať, len sa im zjarnieva, tak sa vyťahujú von z rôznych dier medzi oknami, do ktorých sa nastrkali pred zimou 😠

misel0806
29. feb 2016

Podla mna su to lienky.. Lienek je vela druhov a ked hovoris ze to pachne ked to zabijes. Tak to budu jedine lienky. Tie zo seba vypustaju taku zltu tekutinu smradlavu. Je to nieco ako jed ktory ich chrany pred vecsim hmyzom. Skus sprej na hmyz raid alebo biolit😀😀😀

sissy27
1. mar 2016

no keď to smrdí, tak podľa mňa bzdocha... a ak ich je veľa a objavujú sa nové a nové, tak jedine zavolať firmu na dezinsekciu...
@lintu deratizácia jej asi veľmi nepomôže, keďže to je likvidácia hlodavcov...

sojorez
1. mar 2016

Aku maju velkost? Ak okolo 1 mm,moze to byt "vos prachova"...ja som s tym tiez bojovala pri stahovani do noveho bytu... je najma v zime kolo zastrciek,okennych parapetov,okolo podlahovych list/papierove...minule som jednu nasla v kniznici v knihe...vraj sa zivia papierom,ci ako...ale nesmrdia...v lete ich nemam,v zime ano...v lete streknem biolitom...

meusicka
1. mar 2016

ahoj, zaujimava tema, u nas totiz lozia teiz nejake male tvory, dlzkou cca 5-8mm take ploche a hoci zmyvam takmer horucou vodou, stale sa najdu nove. strasne rychlo to vie zutekat. uz toho mam tiez po krk, co to je a ako sa ich zbavit?

ivetka5
1. mar 2016

Vyzerajú ako kmín? Tak tie aj lietajú, ano, a odkial prišli, neviem, skús si pozrieť vrecúškové čaje, my sme si ich "kúpili" potvory. To sme povyhadzovali a bol pokoj, ale tiež aj v obývačke som ho videla, či kúpelni.

jarmila64
1. mar 2016
Používateľ jarmila64 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarmila64.

:/ z chorbakov by som zuosalela

antakarana
1. mar 2016

vsetko vycistit horucou vodou s otcom, kompletne vsetko. vyhodit muku, cukor a vsetko sypke. hladat zdroj por kobercom, nabytkom, atd. A hlavne.. palit energeticke sviecky. Moze byt, ze je to spojene s neprajnikmi.. vysvet byt a pod.

simonamaria1
8. okt 2020

Myslim ze je to potemnik skladový

sovica
8. okt 2020

@bielkaaa Nie je to bzdocha? Tie lietajú a aj páchnu. Je ich viac druhov. Niektoré sa na jeseň sťahujú do bytov.
https://www.topbyvanie.sk/magazin/ako-sa-zbavit...

ivanaa346
6. sep 2021

@sojorez Ahpj prpsim ta akosi si sa zbavila tých voš papierových...My ich mame v novostavbe a tak sa nám ožili ze ich mam všade v každej izbe .Je nejaký postrek co môžem striekat v dome keď máme male dieta a ja som astmatik? Ďakujem

sojorez
30. dec 2021

@ivanaa346 Ahoj, neskoro reagujem. Ja som v letnom obdobi vystriekala biolitom a nechala vetrat, kym sme boli von alebo na vylete. Po par razoch som ich prestala registrovat.