Malé chrobáčiky, čo sú zač?

motyl88
8. jún 2021

Prosim vas, co je to za chrobaka? Je velmi malicky, ani odfotit sa poriadne nedal. Uz minuly rok sme ich mali v spalni, asi tri mesiace dozadu sa ukazali znova, potom klud a dnes som ho znova nasla na stene. Mame ich hlavne v spalni, na chodbe a v detskej. Byvame v panelaku na prizemi, pod nami je chodba a pivnice.

mima1
8. jún 2021

Zrejme voš papierova

motyl88
autor
8. jún 2021
didi2102
8. jún 2021

@motyl88 máte sadrokartón? Ak áno voš papierova

motyl88
autor
8. jún 2021

@didi2102 sadrokarton je len v kupelni a na wc, v izbach, kde ich nachadzam, nie je.

didi2102
8. jún 2021

@motyl88 to nevadí,,rozlezie sa vsade

motyl88
autor
9. jún 2021

@didi2102 och 🤦 a viete poradit ako sa toho zbavit?

didi2102
9. jún 2021

@motyl88 nijak,mali sme to isté v byte,veľa som o Tom čítala ,nemajú rady teplo napr , treba si prečítať na internete či nemajú NATO niečo nové,viem že nepomohla by ani deratizacia lebo by sa musela celá bytovka ,nestačí len byt

zuzanka.zuzu
9. jún 2021

@didi2102 no super, mame to iste ☹ ludom nejako ublizi? lebo nam lezie pri zubnych kefkach, wc papieri, proste fuj... u nas doma by sa dalo operovat ako mame cisto tak ja uz neviem co viac urobit, odkial chodia

mima1
9. jún 2021

@zuzanka.zuzu nerobia nic. Ja ich nachadzam aj po 9r co byvame v dome. Ked sme sa nastAhovali boli vsade. Teraz uz len sem tam a to ich len pritlacim prstom.

mima1
9. jún 2021

A donesies to domov lahko napr aj z obchodu. Velmi lubia napr muku schovavaju sa v obaloch v tych zahyboch kde sa otvara...

renia
24. jan 2023

@motyl88 ako ste sa toho nakoniec zbavili? Čo to bolo?

motyl88
autor
24. jan 2023

@renia ziadno...stale ich mame...v malom mnozstve....zbadam, pripucim, idem dalej 🤷😁

tamarishka
19. mar 2023

My sme sa pred rokom prestahovali a po roku som si ich vsimla v rohoch splne. Nezdrzuju sa nikde inde len tam! Podla vsetkeho je to vos papierova ako uz bolo spominane , miluje vlhko a papa plesne a lubi starodavne kníhy, aj potraviny. Inak v izbe plesne nemame ani prehnane vlhko. Odstanis ich bud zbavenim sa plesni, znizenim vlhkosti pod 50%, dalej teplotu nad 32° alebo mrazom :D

3petka
19. mar 2023

@motyl88 môj muž bol z toho na prášky ten len chodil a kukal po stenách aj teraz ešte obzerá či náhodou nenájde. Iba fliaciky na stenách ostávali z toho som bola zase ja na mŕtvicu že to nevedel pripucit tak aby neboli všade dubky.

mimma2011
25. máj 2024

Ahojte, našla som túto diskusiu lebo tiež to mam v byte. A tak ma napadla otazka, možno hlúpa ale ked je to voš papierová lezie to aj do vlasov? Lebo tiez to nahadzam po stenach raz za cas hocikde v byte