Ako si spomínate na obdobie, keď ste mali 16?

liiinda
15. sep 2019

Caute,robim taký prieskum o nás,keď sme mali 15-16 rokov,spomínate si ako ste tieto roky trávili?

barbellka
15. sep 2019

@liiinda ano...robila som dobrovolnicku v detskych taboroch pre male deti a roznych akciach, cele dni behala po vonku s kamoskami, samozrejme skola, prehovarala maminu, aby mi kupili psika (dva roky som urputne prosikala o havina) snivala a predstavovala si naivne svet, trosku fantazirovala...to fantazirovanie mi ostalo dodnes :D

sissy27
15. sep 2019

@liiinda áno, spomínam.

tenerifka
15. sep 2019

V tom.veku ma zastihla Nezna revolucia, otvorenie hranic, sny o cestovani.....svet bol gombicka, najkrajsie obdobie mojho zivota, gympel, kamosky, kamosi, frajeri, prve cigy, navstevy vinarne ci pivarne.....

221girl
15. sep 2019

Denno denne som s kamarátkou alebo frajerom chodila na prechádzky po vedlajšom sídlisku. Od 16ky som začala chodiť piatky na diskotéky...inak sme vo voľnom čase vymetali sekáče a nakupovali handry za ťažko zarobené veľke prachy z rozdávania letákov 😂

janinah
15. sep 2019

Bola som druháčka na zdravotke a začínala nám prax v nemocnici.Stretla som utrpenie a smrť.Bolo to skoro presne pred 40 rokmi a vtedy oproti dnešku bolo všetko také slušné,naplánované,jasné,predvídateľné.....ale aj tak som sa naučila fajčiť na povinnej brigáde cez prázdniny.A milovala som filmy na amfiteátri s kamošmi.Ani zďaleka neboli možnosti napr. cestovať ako dnes,vzorom bol len a jedine ZSSR,ale nebolo mi zle.Otec bol triedny nepriateľ,eštebáci k nám chodili ,ale to už vy mladí netušíte kto boli,buďte radi.

puskaruka
15. sep 2019

Vedela som uvariť polievku, jednoduché hlavné jedlo, strazila som sestrám deti, chodila som na diskotéky....bol rok 1995

6mia6
15. sep 2019

Škola, tréningy, prvý frajer. Brigády.

drobcek53
15. sep 2019

Chodila som na gymnázium, vždy po škole som chodila s najlepšou kamarátkou do mesta na kávu,.. niekedy som si veru aj "blicla", ale vždy len z takých hodín ako je telesná, etická,.. nič podstatné pre moje ďalšie štúdium na VŠ.. po večeroch som bývala s frajerom alebo v meste, kde sme veru aj čo-to popili, vyfajčili nejaké tie cigarety 🙂 príp. aj s rodičmi pri TV (dokonca aj v období puberty som s nimi rada trávila čas, či už doma alebo na výlete)..zažila som aj prvú ozajstnú brigádu a prvé svoje zarobené peniaze..boli to roky bezstarostného života, užívania si mladosti,.. napriek určitým nepríjemným situáciam obdobie na gympli vnímam ako jedno z tých najlepších 🙂

adka296
15. sep 2019

Ja som mala mojho prveho frajera... Terajsieho manzela 😍😁

siska53
15. sep 2019

@liiinda no..gympel bol tazsi a ja som chcela.mat dobre znamky..tak som sa ucila, pocuvala Funradio, prisla na chut metalovej hudbe. A kedze ma nasi nechceli nikde pustat, tak som sedela doma... Platonicky zalubena..a s kamoskou sme sa obcas chodili ulievat pocas vyucka k nej - pozerali sme filmy.. a hodiny sme si s kamoskami telefonovali, kedze som nemohla ist von. Vtedy este telefonat stal tusim 1 korunu ( bolo to rok-dva po pade režimu).
Ale o rok sme dostali psika a uz som zrazu mohla chodit von aj vecer ;).

krissmac
15. sep 2019

V 15tich-16tich rokoch, velke sny (uz cca od 6tej triedy na ZŠ) o vystudovani prava, ci medzinarodnych vztahoch. Pracovala som v restauracii a zaroven brigadovala vo VW. Rodicov som odbremenila aspon tym, ze som si dokazala zarobit na skolu, cestu do skoly, oblecenie atd. Studovala som na gymnaziu, na GJH v Bratislave a stale spominam na tie bezstarostne casy 🙂 vtedy som si myslela, ze viacej starosti asi ani neexistuje. Prvy vazny vztah, ktory trval "az" dva a pol roka. No a teraz som uz takmer 4 roky mamou, zenou v domacnosti, priatelkou a sny o VŠ stale sice su, no v nedohladne 🙂 Momentalne mam ine priority ako napr vychovat zo synov hlavne dobrich, milujucich a respektujucich ludi a do buducna ich zabezpecit 🙂

zabka1987
15. sep 2019

Naj roky 😂 chodila som na strednú, dostávala štipendium, už vtedy si rozbehla biznis tak som mala voľnú ruku. Už vtedy mi naši kúpili PC a mala som net 😂 mala som plno peňazí, užívala si víkendy, s manželom sme si vtedy začali, chodili sme von, super život co terajší mladý nikdy nebudú zažívať. Sedia doma na nete 😫

halci
15. sep 2019

My sme so spoluziackou zbierali znamky a plietli naramky priatelstva. kazde vreckove sme oplieskali v Pofise. Filatelisticka vasen nas drzala asi 2 roky. skolu sme dost flakali. Dnesna mladez - same socialne siete alebo ine veci, vobec nezavidim.

basska_b
15. sep 2019

Ja som čítala veľa kníh, slovenských i nemeckých a učila sa svojpomocne nemčinu (mali sme ju aj v škole, už šiesty rok, ale výučba bola dosť slabá a hovorila som si, že ak chcem bez obav zmaturovať, tak sa jej musím venovať aj vo voľnom čase). Voľného času bolo naozaj dosť. Chodila som aj na plávanie a von s kamarátkami. Žiadny internet, ten sme mali doma až keď som mala 17. To bolo úplne úžasné. Čas som využila lepšie ako dnešné deti. Nemčina sa mi v práci veľmi zišla, stala sa základom mojej pracovnej kariéry a to som ju neštudovala na univerzite.

jana_eyre_2
15. sep 2019

ano spominam (bol rok 2000), bola som hrozna pubertacka a polovica zien z modreho konika by sa somnou ani nebavila 😂😂 pockaj... ved ani teraz sa nebavi.. 😅😅

anitka_4
15. sep 2019

Noo mala som svoj prvý vzťah a v 16 som odišla z domu a zostala na čas v krízovom centre. Dovolím si tvrdiť,že ti bolo kvôli problémom s mamou najhoršie obdobie v mojom živote. Na druhej strane mi dali veľmi veľa.

martinka13
15. sep 2019

Prvé brigády, prvé žūry, prvé cigarety. Stretla som môjho dnes už manžela. Najkrajšie roky..... Aj keď teraz sa tiež vôbec nemám na čo sťažovať...

airaw
15. sep 2019

Jasné, chodila som na gympel, s kamoškou sme sa celé hodiny prerehotali, po škole som k nej chodila a hrali sme žolíka a faraóna v pivnici, celé hodiny som si písala na pokeci s mojou platnickou láskou z vedľajšej triedy, poriadne som schudla, s triedou sme šli na výlet do Paríža, prvá diskoteka 🙂

mooonika1975
15. sep 2019

Vôbec si neviem rozpamatat, čo som robila poobede, akože tesne po škole, pamätám si cesty do školy, školu, potom okno, a potom najviac prázdniny. 😍
Diskotéky, chalani, oblečenie, hudba a chalani , chalani. To bolo všetko, žiadne ambície . Ešte som športovala, behavala,cvičila.

simculllka
15. sep 2019

Ha,veru pamatam. Vtedy som prvykrat skusala pit,z broskynovej vodky,co mala asi 20 percent,sme sa styri dokazali opit;))) zacinala som si vsimat chalanov,v 16tich som mala prveho frajera, celkovo rada spominam na toto obdobie. Ach jo,kde su tie roky,teraz mam raz tolko;)))

modrinkaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kittykat22
15. sep 2019

To si spominam, ze som zacinala byt v panike cim v zivote budem. Vsetci okolo vedeli co chcu, a mali plany - okrem mna. Zacinala som vela pracovat - kazdy vikend a potom som zaspavala v skole 🙂 Spominam si, ze som nonstop pocuvala VIVU, citala som vsetko co mi prislo pod ruku a neznasala som Doktorku Queenovu - ktora isla po 133x na markize. Moja ofiko prva laska mi dala retiazku s priveskom delfina - a ja som si ho chcela zobrat za manzela (co samozrejme nedopadlo) 🙂

mariejenka
15. sep 2019

@jana_eyre_2 😄😄Miska Ja sa bavim😚

mariejenka
15. sep 2019

Ja som byvala na dedine, kde kazdu druhu sobotu boli zabavy, diskotéky.,mohla som byt dokrdy som chcela,ale rano v nedelu na omsi povinne...jak zdechnuta som tam stala😅 na tej omsi. Tedy ešte zili moji milovaní starí rodičia,takze navstevy,nie povinne ale s radostou,upratat,pomoct,nakupit,spolocnost pre nich, plus mladsi bratia, celz skolu ..skola,kamosky, prechádzky...

didaa
15. sep 2019

@liiinda v 16tich mi začali najkrajšie roky života - stredná škola 💓 . Nové kamošky, komoši, diskotéky, super víkendy, prvé lásky...."bezstarostný" život. Veľmi rada spomínam na to obdobie 💜

nancy666
16. sep 2019

Jasne že si pamataaaaaam, všetko bolo take intenzívne lebo nové a hlavne sme mali kopec času. Ale teda samé debiliny som porobila 🙂)))))

saxana000
16. sep 2019

Bola som na strednej brigadovala v saune ako maserka vo fitku ako trenerka a barmanka kazdy vikend v bare s partiou prvy frajer prvy sex diskote chaty stanovacky festivaly... Krasne spomienky.

nika898
16. sep 2019

Sladkych 16. Vtedy mi kazdy zavidel aky mam uzasne zivot. Zivot iba s bratom a jeho zenou. Rodicia pracovne v zahranici peniaze nam posielali na ucet. Vtedty som si myslela aj ja aky mam uzastny zivot. Ziadna kontrola. Nic. Ked sa tak teraz spatne nato pozeram uvedomujem si ze mi rodicia velmi chybali. Viac casu som stravila u frajera doma s jeho mamou ako doma s bratom. Ale teraz sa mam skvele mam milujuceho manzela, dve krasne deti a tiez milujucich rodicov ktory nam dali skveli zaklad do zivota aj financny.

ewita500
16. sep 2019

Kraaaasne obdobie ,mladost,bezstarostnost,lásky.Nikdy nezabudnem

iv007
16. sep 2019

Chodila som na gymnázium a z toho obdobia mam najpevnejsie kamaratstva ktore trvaju dodnes.Vela som citala,chodila do divadla,kniznice,s kamosmi do parku na kofolu a bicykle.Hned by som sa vratila do toho obdobia🙂 neskor uz zacali prve brigady a chlapci,ale to až na VS