Ako triedite šatník?

9. aug 2022

Priznám sa, že som mala vždy veľa oblečenia. Vôbec nie som nákupná maniačka, skôr mám problém veci vyhodiť alebo posunúť ďalej 🙂 Už som dosť toho vytriedila, ale aj tak mám toho stále veľa a stále je tam kopec vecí, ktoré vlastne nenosím... Niečo nechávam z nostalgického dôvodu lebo to mám po XX, niečo mám zas ako darček od YY, niečo sa mi vlastne páči a ani neviem prečo to nenosím, niečo sa ešte určite zíde, niečo veď do toho schudnem/priberiem, bla bla blaaaa... Hrozné... 🤨 A najhoršie je, že sú veci, ktoré som mala dlho v skrini a nenosila, a nakoniec sa dostali na rad a z nejakého dôvodu mi padlo vhod, že ich mám 🙂 Čo ma len cyklí v tom, že "možno to niekedy budem nosiť" 🙈🙈🙈
Moja otázka znie : máte v šatníku naozaj len kúsky, ktoré pravidelne nosíte? A akým spôsobom si triedite veci v šatníku? Nejaké rady, tipy....

andrejka1974
9. aug 2022

u mna heslo co rok som nemala na sebe vyradim

nika11103
9. aug 2022

Nemám moc tipov ale akoby som o sebe počula . Ja som tiež ten typ že neviem vec vyhodiť . Mám úplne totálne napraskane dve skrine podotýkam že len jarného letného oblečenia lebo to si obmieňam. Ale niesom schopná nič vyhodiť pritom 3/4 veci vôbec nenosím . Ja dokolecka dokola nosím 10 šiat 10 tričiek 10 gatí ostatok som na sebe roky nemala . A vecne si němam čo obliecť. Partner je už na nervy zo mna že mám miliardu veci a nemám si vecne čo obliecť 🤣

ubriela
9. aug 2022

Susim v satniku aj veci kt. som 5r nemala,lebo je to môj štýl a cítim že príde vhodná príležitosť... A ďalšie nenakupujem, dala som si záväzok, že jedna nová vec príde až keď bude niektorá z bežne nosenych v stave do handier na leštenie zrkadla...

bosorka2302
9. aug 2022
mamamasama
9. aug 2022

Bez milosti vyhadzujem to, co som na sebe nemala pol roka.

nika_val
9. aug 2022

Veci typu ved do toho schudnem preč..
A inak každu vec si zobrat do ruky a povedat si kedy si ju naposledy mala na sebe ak dlhšie ako 1 cely rok nie tak preč
Pri spoločenskych šatach dlhšie ako 2roky
Veci na doma vytahane, derave (aj ked iba mala dierka) preč
Veci po XX tak isto ak si nemala 1 rok na sebe preč či je to citove alebo nie je to vec iba netreba sa k tomu viazať 🙂

nika_val
9. aug 2022

Mne pohodlo zbavit sa veci este to ze sme sa stahovali a ked som nabalila vsetky svoje veci a zistila ze su to 4 plne velke krabice tak pri vybalovani vravim ze dost .. a išla som nemilosrdne triediť ... ono v tej skrini to často nevyzra tak strašne žr je toho nadbytok... ale skus to doslova vsetko do posledneho trička vyhadzat na postel..a hned sa ti bude chciet začat triedit 😁

gabika128
10. aug 2022

Vyhadzujem nemilosrdne všetko čo nenosím, lenže odkedy som na materskej, zistila som, že nemôžem veľa vecí vyhodiť, lebo ich budem potrebovať, keď sa vrátim do prace 😅 takže momentálne mám viac vecí . Zimné a letné športové veci, veci na turistiku, ktoré som dlhšie kvôli deťom nevyužila, elegantné veci, lodičky, sukne, košele... Ach. Odkedy je internet a zberné koše tak sa mi vyhadzuje ľahšie, keď viem že tie veci ktoré mi napríklad nesedia alebo veľké malé, ešte niekto vynosí

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wtroa001
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wtroa001
10. aug 2022

Paretovo pravidlo hovori: 80% casu nosime 20% svojho satnika. Zvysok odporucam darovat, ist na swapy oblecenia pripadne upcyklovat, ak je sitie nieco, co ta bavi. 🙂

alexka89
10. aug 2022

Ja znosim všetko ale veľmi pomaly...šatník mám dokopy asi 8-10kopok a ešte mi čosi vysi v satnikovych skriniach...ja veľmi málo obmienam veci ...niekto dá do prania po jednom dni ja nosím jedno oblečenie aj dlhsie ...preto nevynosim všetko počas ročného obdobia

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexka89
10. aug 2022

@elizabet173 áno obliekam

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz