Ako zistím, či dušička zosnulej blízkej osoby našla pokoj v nebi?

smutok20
21. apr 2024

Ahojte, viem že netypická otázka ale veľmi ma to trápi, ako zistím, či dušička zosnulej blízkej osoby našla pokoj/je v nebi? Nechcem použiť médium lebo mám z toho strach, ale chcela by som vedieť či má niekto skúsenosť, alebo čo môžem pre tú dušičku urobiť aby bola spokojná a šťastná? Zostalo veľa vecí nevypovedaných a nedokončených. Modlitby aj omše viem, ale či existuje ešte niečo čím môžem zosnulému pomôcť?

domka222
21. apr 2024

Nemyslím si,že zosnulému ešte môžeš "pomôcť ".

ivanka12311
21. apr 2024

Pomôžeš jedine modlitbami🙏 nič iné neexistuje nie je

bloger
21. apr 2024

@smutok20 Nedá sa nijako inak pomôcť. Ona bude pomáhať tebe z neba.

banderaska29
21. apr 2024

@smutok20 vieš čo, ja som pred rokom presne stratila jedného z mojich najbližších ľudi z okruhu priateľov, pár hodín mi predtým ešte písal. odišiel z tohto sveta dobrovoľne. . môžno ma niekto bude mať za blázna, ale ja sa s ním občas "porozprávam". normálne nahlas, keď som sama doma. povedala som mu, že nech s ničím netrieska, ak sa chce rozlúčiť, lebo sa bojím, ale nech ma chráni a občas sa mi ukáže do snov.

pri ľudoch, ktorí odídu dobrovolne, to je náročné s prechodom do neba (vraj), ale ja cítim, že v nebi je, lebo to bol láskavý človek. občas ma zaleje strašný strašnýý chlad, ako keby som v ľadničke a pritom som pod dekou, akoby ma obíjmal a mala som teda aj pár snov, boli živé a krásne a viem, že je v poriadku... tak skús sa porozprávať aj ty, s dušičkou. oni určite počujú. verím tomu. a prijmi moju uprimnú sustrasť, raz sa stretnete ❤

mogaa
21. apr 2024

teoreticky to môžeš cítiť ak duša nenašla pokoj a ostala pre niečo nevysporiadané na zemi.....pomôžu gregoriánske omše...v Indii sa napr.robia obrady ako odprevadiť dušu zosnulého do neba....

emjee
21. apr 2024

odpustit a pustit

smutok20
autor
21. apr 2024

@domka222 ja dúfam že nejako áno 😔

magimi
21. apr 2024

Počas oktavy po všetkých svätých môžeš každý deň jednu dušu poslať rovno do neba, ak splnis predpísané podmienky. Tiež sú dni, kedy môžeš získať plnomocne odpustky pre seba alebo duše v ocistci.

smutok20
autor
21. apr 2024

@bloger predsa len by som chcela nejako pomôcť alebo mať aspoň “istotu”, že je všetko tak ako má byť…ale to sa asi nijako nedozviem

smutok20
autor
21. apr 2024

@banderaska29 Ďakujem Ti, aj ja verím že počujú. <3 čo sa týka snov, tak tie som mala len 3 a to boli cca mesiac po smrti, odvtedy nič. A neviem teda, či sa má dobre alebo nie 😔 a to ma strašne zožiera, lebo odchod bol nedobrovoľný, nečakaný…nestihlo sa nič povedať ani dokončiť. A nechcem aby to tú dušičku trápilo, čo sa dalo, skúsila som dokončiť a dopovedať za ňu, ale veľa vecí sa nedá…

slovakboy
21. apr 2024

@smutok20 pomôže rozhivor s bohom a so zosnulým. Dôveruj, že určite našla duša pohodu a pokoj. Duše sú totiž také.

smutok20
autor
21. apr 2024

@magimi aké sú tam podmienky? To by mi mohol farár povedať, však? Oktava sa berie 8 dni alebo týždňov?

slovakboy
21. apr 2024

@banderaska29 🙏👏áno. Krásne. Dobre.

smutok20
autor
21. apr 2024

@mogaa necítim práve nič, nie sú žiadne znamenia ani nič, boli len prvý mesiaca odvtedy nič 😒 ani dobre ani zlé

smutok20
autor
21. apr 2024

A všetci veríte že sa raz so svojimi zonulymi stretnete? Ja sa úprimne strácam vo všetkých tých informáciách aj o reinkarnáciách. Myslíte si že smrť je osudom? Myslím to tak, že je nejako dopredu dané kedy má človek zomrieť? Sú to ťažké témy, ale keďže ide o náhle úmrtie, často si tuto otázku kladiem…

monikkatt
21. apr 2024

@smutok20 smrt je sucast zivota, niekto odide skoro, niekto sa dozije vysokeho veku, nikto nevie kedy.. na svoje otazky odpoved neziskas, teda istotu mat nebudes kde je.. Nechaj dotycneho odpocivat, nechci ho tu zbytocne drzat, on uz ma byt inde.. pomodli sa, daj odsluzit omsu, venuj mu tichu spomienku

peti_2005
21. apr 2024

@smutok20 rozprávaj sa s ním cez modlitbu alebo venuj pekné slová spomienok...

annazozelenehodomu1
21. apr 2024

@smutok20 pomôžu gregoriánske sväté omše

smutok20
autor
21. apr 2024

@annazozelenehodomu1 áno, na to sa trošku spolieham, tie sa už slúžia, budú 2 cykly.

deti95060810
21. apr 2024

na Mk je skupina - Medzi nebom a zemou...

magimi
21. apr 2024

@smutok20 verím a dúfam, že sa raz v nebi všetci stretneme. Pán je darcom života a môže si ho hocikedy vziať späť. Ťažko je nám to pochopiť, ale Boh vie, prečo nám dáva aj tieto ťažké veci zažívať. Treba si uvedomiť, že Pán Boh chce len jedno, aby sme sa dostali do neba...a On vidí celý život človeka ako na dlani...preto možno niekoho mladého a veľmi dobrého (ako napr. tie 3 dievčatá z Ľubovne) si vezme k sebe veľmi skoro, lebo vidí, že sú pripravené..a možno časom by to tak nebolo. Alebo niekedy vplyvom smrti blízkeho sa zase nejaký človek obráti. Až na druhom svete sa dozvieme prečo sa nám toto a hento stalo a zrazu všetko pochopíme.
Úprimnú sústrasť a pokoj do duše!

morusha
21. apr 2024

@smutok20 Okrem toho, čo už bolo spomenuté sa dá pomôcť aj obetami, ktoré konáš za dušičku.Nemusia to byť veľké veci,kľudne maličkosti, rôzne sebazapierania...Poznala som pani, čo sa za zosnuleho manžela do smrti zriekla obľúbeného jedla, za jeho dušu.

marca12
21. apr 2024

@smutok20 Mne sa raz prisnilo s mrtvym. V sne ma silno objal a povedal,ze nemame smutit,ze uz je pri panne marii a vsetko je dobre. Velmi sa mi ulavilo. Mozno je to smiesne,ale aj takato barlicka vo forme fantazie v sne velmi pomoze. Mne to pomohlo a odvtedy som pokojnejsia. Posmutim,ale prijala som tu smrt. Dovtedy som sa s tou smrtou nedokazala zmierit,velku tazobu a bezmocnost som citila.

angelous1991
21. apr 2024

Mne sa raz stalo také že ešte sme bývali u rodičov , syn bol malý a ja som šla v noci urobiť drobcovi mlieko … v tej dobe to bolo krátko po úmrtí dedka . Mali sme ho veľmi radi bol to prvý zosnulý v rodine po veľmi dlhej dobe ťažko sme to všetci znášali a tú noc som mala pocit stále že ma niekto pozoruje , tak som si sama pre seba že DEDKO AK STE TU NESTRAŠTE MA LEBO SA BOJÍM , a som sa mu prihovárala a prestalo to . A na druhý deň mamina hovorila že v noci bola na záchode a sa jej zazdalo že ho zazrela na schodisku … ja tomu verím že sú tu tie duše stále s nami a pomôcť môžeš motlitbou . Obetovanou omšou a návštevou hrobu .

mladena
22. apr 2024

@smutok20 no hej, teraz sa na teba tá "dušička" pozerá aj keď si na záchode.

krasolienka1
22. apr 2024

@smutok20 mne keď zomrel otec tak som to veľmi zle prežívala a hovorila som si preco nám ho boh zobral pol roka pred mojou svadbou
Potom som si prečítala chatrč a veľa veci pochopila

maminkadeticiek
22. apr 2024

Ano,aj ja som mala sen s blizkym zosnulym.Bolo to sice s odstupom rokov,ale prisiel sa zoznamit v tom sne s mojimi detmi a povedal mi jasne,ze sa ma dobre,ze je vserko v poriadku.V tom sne sme obaja vedeli ze on je uz mrtvi,proste ma prisiel navstivit.
Dat idsluzit omsu,modlit,sa zapalit sviecku,prijat co sa stalo,nedrzat zosnuleho za kazdu cenu pri sebe a dusa najde svoj pokoj.

zmrzlinka2021
22. apr 2024

@smutok20 Zosunuly je mrtvy, nikto mu nepomoze. Neexistuju ziadne dusicky, ziadne ocisce a podobme bludy.

banderaska29
22. apr 2024

@smutok20 ja myslím, že toto nie je náš prvý ani posledný život. občas si pripadám čudne, ale niektorých ľudí ako keby som už niekedy videla, hoci to bolo naše prvé pozemské stretnutie. my ľudia sme duše, duša z nás robí človeka, nie telo. po smrti je iba schránka tela, lebo duša letí ďalej. ver tomu, ja verím, že raz sa stretnem s tými, ktorých som milovala a odišli do neba. minimálne naše duše budu presne vedieť, ako a kde sa nájst 🙂