Aktivity pre mladých dôchodcov. Čo vás napadá?

tatata
28. sep 2010

Ahojte rada by som sa s vami podelila o vase tipy co sa tyka aktivneho zivota ludi, ktori su na dochodku. Teraz nemyslim 70 az 80 rocne babicky, ale mladych dochodcov na konci 50-tky a zaciatku 60-tky ktori sa ocitli na dochodku po 40 rokoch prace a teraz maju vela volneho casu a nevedia co s nim. V zahranici si tito dochodcovia uzivaju dochodok, cestuju, chodia na rozne kruzky, stretavaju sa rovesnikmi a organizuju rozne akcie. U nas mam pocit, ze su vsetci len v strese, nadavaju na zivot, nemaju ziadne plany. Chapem, ze je to aj kvoli nedostatku penazi, ale niektore veci sa daju robit aj zadarmo. Rada by som zatiahla moju mamu do nejakych aktivit, ak mate nejake dobre tipy co robia vasi znamy na dochodku, tak dajte vediet. Najlepsie v trencianskom kraji, ale pripadne aj cele zapadne slovensko. Len mi prosim nepiste ze okopavaju zahradu a staraju sa vnucata 😉

mary78
28. sep 2010

ahoj tatata, moja mama (uz ma sice 70 ale uziva si od 65-ky, teda odkedy zomrel oco, dovtedy sa onho starala) sa prihlasila do klubu dochodcov, chodi s nimi stale na vylety, po Slovensku,do divadla, teraz boli v Bulharsku, okrem toho organizuju vselijake akcie, oslavy, mali kurz country tancov...mama byva v Ziline ale urcite nieco take je aj v Trencine 🙂

filipal
28. sep 2010

@tatata ja som sa prihlasila do ĽŠU na vytvarnu. isla som zapisat neterky a zistila som, ze otvaraju aj kurzy pre dospelych. chodia tam vsetci nad 18 rokov, od studentov az po dochodcov. my mame v kurze 2 dochodkyne.
ucime sa uplne od zaciatku, takze nie je potrebne mat nejake vytvarne zrucnosti....

cuchre
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
milocka29
11. okt 2010

nemyslim si, ze vsetci dochodcovia len nadavaju a su v strese, ved zivot je kratky, tak ho treba naplno vyuzit a hlavne, ked je clovek uz na dochodku a je toho casu viac aj ked euracikov menej. My sa stretame byvale kolegyne z prace, kde si pokecame o svojich starostiach aj radostiach. Niektore chodia aj na jazykove kurzy, opatrovateľske kurzy a aj ako opatrovatelky do zahranicia. Samozrejme aj na vylety z klubu dochodcov. Cinnosti je habadej len netreba sediet doma a cakat. Aj tu na konikovi sa da dobre pokecat aj ked tiez tu asi nechodi vela babiciek, ale popisat sa da aj s mladymi.
@tatata ak mama ma zaujem, nech sa k nam prida.