Aký darček ku krstu pre chlapca?

natali1
13. dec 2010

Ahojte,
chcela by som vas poprosit o radu, co kupit ako darcek ku krstu pre chlapca.
Reziatku nechceme a ani samotne peniaze nie. Radi by sme konkretny darcek - na pamiatku, no fantazia nas sklamala... 😒
Dakujem vopred za tipy.
N.

nicolo
13. dec 2010

😒 no je to dost zlozite , my sme dostali peniazky ale ak peniaze nechcete dat ako dar , urcite nejaky kvalitny album su rozne aj so striebornm ramom

traktor
13. dec 2010

krst...no u nas sa vzdy dava zlato...to ma cenu vzdy, je to pekna pamiatka / retiazka, naramok.../, a nikdy nevyjde z mody.....ak nechces dat peniazky do ruky, daj mu ich na knizku..ked vyrastie, ako by ich nasiel... 😉

maggie2
13. dec 2010

niečo modré z krištáľu od Swarowski, ale pozor sú to "pálky" drahé pomaly ako zlato.

cicimotinka
13. dec 2010

...založiť sporenie, napr. na štúdium...banky majú všelijaké produkty...my sme peniaze z krstu malému investovali takto...síce nie pamiatka, ale raz pomôžu... 😎

ivett1
14. dec 2010

ahoj...náš Števko dostal od krstného ocina prívesok z bieleho zlata ...a k tomu peniažky, ktoré sme uložili na knižku... 😀 .. a to isté pri dcérke...a dostali sme aj nádhernú "pamätnú" knihu (album spomienok pre najmenšie detičky a ich rodičov) - moja prvá knižka 😵 ...

bubelko
14. dec 2010

my sme dostali sadu porcelanovy tanierik a hrncek, rucne malovany s menom a datumom narodenia a taky sme davali potom na krst aj sestrinmu synovi. ale tiez mozes pozriet kvalitny detsky pribor, pekny spomienkovy album, zlatu retiazku s priveskom (trebars znak v ktorom je narodeny) ako pisala @traktor 😉 pripadne sa opytat rodicov, co by si pre maleho zelali - tak som to urobila ja, ked sme sli na krst, kde bol manzel krstny 😉

22mamina
14. dec 2010

zlatu reziazku a velky darcekovy kos, to dostali moje deti 🙂

linduska27
14. dec 2010

my sme kupili retiazku na krk s krizikom z bieleho zlata 🙂

lucka1987
14. dec 2010

ja som s mm mojmu krsnitku nekupla nic take.... jeho amina je slobodna a stara sa on sama.. takze sme jej ked sa narosil nakupili haldu plienok a dedskej kozmetiky... a vybavila som jej krst a usporiadala krstiny u nas doma samozrejme naklady sli na nas... a nebola to lacna zalezitost.. hosti bolo vyse 30 😅 ale asi som jej viac pomost nemohla...

stvura
14. dec 2010

Moj dostal od krstnej mamy taky naramok na rucicku strieborny s motom z evanjelia.... 😉

annie13
14. dec 2010

nasi mali tiez dostali sporenie a plienkove torty

ichbinich
14. dec 2010

Nas dostal od svojej krstnej mamy retiazku s krizikom z bieleho zlata, to sme vyslovene chceli, ze taku klasiku.
Od starych rodicov dostal velky zlaty dukat.
Od tety/mojej svagrinej krasny fotoalbum a este dve tricka. Od uja/mojo svagra pekny destky pribor (uz ho pomaly aj vytiahneme 😀)
Ostatne darceky od kamosov boli skor malickosti, ale velmi mile. Sadu tanierik, miska, pribor. Obrovsku obrazkovu knizku, kde sa vela deje na kazdej strane, tu si strasne rad pozera. Alebo Brio drevenu zeleznicu, ale tu mu dame naozaj na hranie, ked bude trosku vacsi.
My sme darovali jednemu krstniatku maly zlaty dukat. A svagrina si vyslovene priala ako darcek pre jej dceru (manzel bude krtsny) zlaty privesok.

miska333
15. dec 2010

mi sme dostali na krst retiazku, prebalovaci pult, plno oblecenia,peniaze, monitor dychu.....

martinkatinka
15. dec 2010

Tak ja som svojmu krstniatku dávala peniažky do vankúšika, ale teraz by som k tomu pridala aj nejaký krásny foto album pre dieťa... Sestra mi totiž povedala, že to by uvítala, i keď si to vlastne za tie peniaze potom sama kúpila... MYslím si, že toto je veľmi vhodné či už pre dievčatko alebo chlapca...

keskaza
15. dec 2010

no my sme darovali hraci kolotoc,peniazky .ale ako super vec sa my paci knizka do ktorej pises svojmu anjelikovi prve 4 roky a okamihy od narodenia. Este krasny darcek sa my paci plienkova torta.

palomka
15. dec 2010

moj synovec dostal zlaty naramok so svojim menom a datumom narodenia. nosi ho od 1 narodenin, da sa prisposobit aj detskej rucicke 😉

teraz sme boli krstny dievcatku a kupovali sme nausnicky, darcekovy kos, plienkovu tortu a tortu. Rodicia boli velmi spokojny. Samozrejme plus kosielka a sviecka do krstu 🙂

andrea_stella
16. júl 2012

nas maly dostal od svojich krstnych rodicov svoju vlastnu hviezdu na oblohe ma k tomu aj certifikat je pomenovana po nom, potom este mu dali taky pekny obraz do izby na ktorom sa akoze vonku na snure susia bodycka a v kazdom bodycku je jedno farebne pismeno a ked sa na to pozriete je to vlastne jeho meno a k tomu este peniazky podla mna je to originalne 😉 😉

leniciatko
17. júl 2012

ja som dala môjmu krstniatku odrážadlo 4v1 od fisher- to si vybrala kmotra a samozrejme éčka 😵

mariake
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
avanti
1. nov 2012

Tipy odo mna :
poukaz na profesionalne fotografovanie platny aspon pol roka, rok
upecena torta s motivom krstu dietata (ak sa chysta aj nejaka rodinna oslavohostina)
plienkova torta
poukaz na plavanie, ci cvicenie s dietatom platny aspon 1 rok
odtlacky (odliatky) koncatin dietata na pamiatku - sadrova hmota
hociaky kus oblecenia (bodynko, ciapka...) s menom dietata vysitym, pripadne potlac
detska biblia - s rucne pisanym venovanim od vas ako krstnych rodicov (na pamiatku, ked bude vacsie samozrejme)
Dufam, ze aspon nieco pomoze 😉

hunkovaandrea
6. sep 2013

Toto sú všetko pekné darčeky a tiež aj moji chalani dostavali retiazku sviecku oblecenie plienky peniaze .... ale ja ako rodic som im chcela dat nieco co im v prvom rade pripomenie o čom je krst a co sme im tým dali .... Prvý syn dostal Bibliu s obrázkami s venovanim a snažime sa aj z nej citat. Teraz som pred krstom tretieho syna a už rozmýšľame čo mu dať. Rada by som niečo podobné (a možno aj to iste aby si v dospelosti nemali čo vyčítať 🙂 Tiež rozmýšľam nad obrazom ako ho budú krstiť s nejakým mottom z evanjelia. No uvidíme ...dám vedieť ako sme to ako rodičia poriešili 🙂

julca15
5. nov 2015

Ja som nebola krstná mama, tak som kúpila kamarátke pri narodení dieťaťa toto: http://skvelydar.sk/kosik-pre-miminko/p993030c4...

zvedava11
4. júl 2016

POMOC ja nezijem na Slovensku a bratrancovi sa narodil chlapcek, je to uplne prve vnuca medzi nasou generaciou, povodne som myslela, ze im tu kupim striebornu detsku topanocku na ktoru sa zospodu da vyryt, meno,datum narodenie, vaha a kila, ale uz si nie som ista, ci je to to spravne. Prosim Vas tie zlate retiazky a naramky co spominate, to je akej velkosti, mozno som uplny ignorant, ale to ake velke mam pytat, ci to su specialne velkosti pre deti??? SOS