Anonymné hlásenie na polícii - je to možné?

borihh
4. feb 2020

Neviete či je možné niekoho anonymne nahlásiť na polícii? Neter dnes prišla zo školy a povedala, že jej spolužiačky v triede užívajú xanax a marihuanu. Nechcem to riešiť osobne, aby jej potom nerobili problémy. Ani cez učiteľku, chcela by som aby tam normálne prišli policajti a pekne ich rodičov vyspovedali, keď takéto indivíduá chodia medzi slušne deti. Prosím poraďte mi, kam sa môžem obrátiť

jeliz59
4. feb 2020

Určite áno anonymné nahlásiť .....jednoducho policajti dostali echo prídu tam spravia sa im testy a bude sa to riešiť......

deti95060810
4. feb 2020

xanax je na predpis, takže to museli len niekomu zobrať doma...
ja by som to skôr riešila s riaditeľkou školy.

flientica
4. feb 2020

Da sa to normalne. Viem, ze u neterky v skole na druhom stupni normalne chodia raz za cas aj policajti akoze na prednasku o drogach tak, pridu aj so psom, ktory vie vycitit drogy a akoze kontrolu trosku aj tasky aby deti tak vyplasili a ukazali im teda, ze sa na to da prist tak mozno by sa u nich nieco take dalo. Len to ich musi zavolat skola

stela01
4. feb 2020

@borihh anonymne ? Kde na polici ? Uvidia tvoje číslo a budú tá kontaktovať , keď pôjdeš na políciu urobia zápisnicu a ďalej asi nič ... slovo proti slovu ... ešte k tomu to povedala Hanka Dánke ..
za ďalšie môžeš to povedať v škole .. píšeš že neter a to by asi mali riešiť rodičia .
A zas o aký vek ide ? Keď ich nazyvas individuámi ?

ivana2288
4. feb 2020

Problém s marihuanou sme mali aj my na škole. Ale odporúčam to riešiť najprv s riaditeľkou školy (prípadne detskou poradkyňou ak tam je). Problém je že ak raz prídu policajti a nájdu im ju, tak dieťa ma zápis už navždy. Chápem že nechceš aby takéto deti sa stretávali, boli v kontakte s tvojimi ale potom tie deti majú pokazený život. A už to majú potom ťažké, a len sa im zatvárajú dvere v živote.

My sme to riešili s riaditeľkou (syn mal v triede spolužiakov čo fajčili trávu), triedna učiteľka nič nezmohla, ale riaditeľka a poradkyňa im tak otvorila oči, robili sa aj testy náhodne (náhodne to vyzeralo pre deti, ale testovali sa zväčša tie o ktorých sme vedeli). Poprípade sa dohodlo aby mali policajti prednášku so psom.

limetka69
4. feb 2020

Tiez by som do toho netahala policiu, ale riesila to v ramci skoly, ale vlastne nie ja. Rodic toho dievcata.

dilino
4. feb 2020

a koľko rokov majú tie decka že uživajú Xanax ved to je na depresie, na ukľudnenie to sa ako mohli dostať k takýmto liekom ved to je len na lekársky predpis a veľmi prisne kontrolovane asi niektora doniesla z domu ved to môže ten Xanax spôsobiť aj smrť ked veľa užije treba to riešiť nieje to žiadna sranda.