Autoškola - pocity z jazdy

ivanka1997
9. júl 2022

Ahojte, dievčatá mám na vás pár otázok, začali mi jazdy prvá jazda bola cvičisko inštruktor mi ukazoval rozbeh zastavenie prešla som kuželky po tej hodine ma zobral na cestu s parkoviska k autoškole išlo mi to fajn síce som išla po hlavnej ale išlo to auto mi nikde neskapalo nič problém nastáva trošku teraz na druhej hodine ma zobral inštruktor na dlhšiu cestu mimo mesta a ja som mala čo robiť sústrediť sa na preradenie do toho pruhu pozerať do spetakov pritom podradovat a dávať smerovky ... Áno chápem že po druhej hodine nebudem vodič tip top ale otázka znie či aj vám hovoril inštruktor čo máte spraviť už dávaj smerovku teraz prerad atď... Síce na konci povedal že na druhú jazdu to bolo slušne ale ja začínam byť neistá báť sa nebojím len aj na tej druhej jazde ako sme už prichádzali k autoškole mi to dva krát skapalo zabudla som sa spýtať prečo ale pravdepodobne som rýchlo pustila spojku mám hlavu ako melón a myslím že sa neviem až tak dobre sústrediť chce to cvik alebo mám to zabaliť?

alexka89
9. júl 2022

Bože môj čo to tak riešis budeš mať ešte kopu jázd kde sa všetko naučíš....tak čo stresujes z druhej že ty to skapalo....skapat to skape už aj teraz skúseným vodičom ...môj manžel išiel minule z roboty do obchodu a na zatacke mu to zdochlo ...a to má vodičky 20rokov

surama
9. júl 2022

@ivanka1997 Ahoj, je to normalne, patri to k zaciatkom 🙂 Len pokracuj dalej. Na zaciatku je narocne zladit vsetky ukony a uvedomit si co kedy mas urobit, ale nikto uceny z neba nespadol. Preto tam chodis, aby si sa naucila ;) Drzim prsty 👍

ivanka1997
autor
9. júl 2022

@alexka89
@alexka89 ďakujem ste zlaté 🙂

mondolina
9. júl 2022

časom sa to zautomatizuje a budeš všetko robiť tak ako máš, cvik a jazdenie🤗

ivanka1997
autor
9. júl 2022

@mondolina ďakujem :D asi som potrebovala počuť iba podporu sa bojím že tých 15-jazd je málo NATO aby som potom išla horsa na skúšky

alexka89
9. júl 2022

@ivanka1997 určite není....a keď je tak si zaplať skúšobné kde sa ty budú viac venovať

marcellka32
9. júl 2022

Kľud....mám vodičák 20 rokov, včera som išla starou feldou a skapalo mi to, stáva sa...nastartujes a ideš ďalej...na felicii som robila aj vodičák a popravde mne sa lepšie jazdí na starých sunkach s manuálnou prevodovkou ako automatikou.....všetko je o praxi..

tosomja
9. júl 2022

@ivanka1997 poviem ti to takto...čo si opísala, si na dobrej ceste urobiť vodičák.
Ja som robila tiež. Prihlásila som sa keď som bola v prvom trimestri, teóriu som robila, keď som bola v šiestom mesiaci 🤣 a praktickú časť keď som bola 2 mesiace po pôrode a muž odcestovaný na turnusy. Nemal mi kto byť s deťmi, nikto nikto mi nebol ochotný byť s nimi ani na hodinu. Tak ma inštruktor dával na jazdy vtedy, kedy bol môj doma. Sľúbil mi, že má bude dávať každý deň na jazdu, aby som mala vkuse10 jázd. No okolností sa zmenili a na mňa inštruktor nemal čas.vzdy keď sme si dohodli jazdu, on zrazu nemohol.
Prvá jazda bola na cvičisku, všetko som vedela, jasné, že mi musel hovorit čo robiť, nikdy som ani neskúšala sama, ani som nesedela za volantom. Na druhý deň už som nič nevedela, toľko stresu, ja neviem, či som bola unavená z malej, z noci, či som sa tak sústredila, až som nič nevedela. Až mi povedal, že katastrofa a že škoda, že som nemala s kým chodiť aspoň na letisko aby on nemal toľko roboty so mnou. A odvtedy už mi nedával jazdy. Raz za dva mesiace sa ozval, že môžeme. Aj to taká jazda, že mi držal brzdu aj spojku aj preradoval on. Ja som nemala ani šajnu o Tom kedy mám dať do dvojky, kedy do trojky atď ...
Skončila som po 6.jazde, kedy som mu povedala, že to nedám, že takým štýlom sa nedá urobiť vodičák, že dohoda bola iná, vedel, v akej som situácii a presviedčal má, že to urobím. Vrátil mi peniaze a už nikdy, nikdy nechcem počuť o vodičáku. Autá mám dve ale jazdí muž 😃

ivanka1997
autor
9. júl 2022

@tosomja ahoj a bola si iba na cvičisko či aj v premávke? A zistila si to teda až po 6 jazde ?

Ja si viem zaradiť skôr ma trošku zneisťuje podradenie ale snáď do toho prídem

marcellka32
9. júl 2022

@tosomja ale chyba bol tvoj inštruktor, nie ty....takže nového inštruktora a smelo do toho

tosomja
9. júl 2022

@ivanka1997 dva dni na cvičisku, 3 na premávke a potom poslednú zase na cvičisku a už som to nedala. Premávka bola celkom v pohode, len to preraďovanie a rýchlosti som nedávala. Značky a kedy zastať atď som ovládala. A na cvičisku sa na mňa nakrical že ako je to možné že v premávke viem a tam neviem kde je sever.
Ja som nevedela ktorá týčia je na čo. Mala som parkovať a vôbec som nemala poňatia kde nám pozerať

marcellka32
9. júl 2022

@tosomja inštruktor ktorý kričí na ženu (nemá čo kričať, ty si to platíš), nemá čo robiť inštruktora, okamžite by som ho vymenila a pokračovala v autoškole

evaachesa
9. júl 2022

@tosomja teda, čakala som nejaký povzbudivý a motivačný happy end. 😳 Podľa mňa bol inštruktor na nič a nie že ty nie si schopná urobiť si vodičák. Hneď by som zmenila autoškolu. No a jednoznačne by som si dala na to čas, lebo keď malo moje dieťa 2 mesiace, tak som chodila ako matoha a neviem si predstaviť ako by som ten vodičák robila v kľude a sústredená. 💁Dosť nevhodné podmienky no. 😏

tosomja
9. júl 2022

@evaachesa no veď práve, som myslela, že to dám ešte ako tehotná, len pandémia a zákaz všetkého. Potom on nemal čas, ja som už s malým dieťaťom nemohla. Všetko na 💩

malapepka
9. júl 2022

Ked som chodila do autoskoly, pripadala som si ako uplny neschopak. Aj som sa pytala instruktora, ci uz mal niekedy horsieho ziaka odo mna 🤣 robila som bezne zaciatocnicke chyby (sledovat zrkadla, nikdy som nevedela, ktoru rychlost mam zaradenu, rozbiehanie a kopec inych) a celkovo pocit som nemala dobry. Skusky som nastastie urobila na prvykrat, takze svet jazdenia mohol zacat.
Idealne je, ak by si uz potom mala svoje auto a mohla stale jazdit.
Potom som si kupila auto a zacala som chodit do prace denno denne. Jazdenie sa mi stalo rutinou a vyslovene ho milujem. Chyby zaciatocnika uz nerobim, celkovo som sa s autom zzila a jazda uz je potesenim.
Ze si teraz z autoskoly vyklepana, je normalne. Snaz sa, kolko vladzes a uvidis, ze po case sa to zrovna. Drzim palce!

12fanny12
9. júl 2022

Neboj sa to dáš... Ja som robila vodičak v prvej dobe covidovej a skoro 2 roky 🤦‍♀️ 10 mesiacov sme nejazdili vôbec a to som mala už vyše polovice jázd za sebou.. A 10 mesiacov nič... A dali sme všetci.. Nikto učený z neba nepadol a to že sa teraz nevieš sústrediť na viac vecí zároveň časom si to tak zautomatizujes ze nebudeš nad tým vôbec premýšľať...

mimikarol
9. júl 2022

Ja som mala takého zlatého inštruktora. Po prvej jazde som sa mu rozrevala v aute, povedal mi že jazdím ako polovica vodičov. Tá kôli ktorým sú nehody.... Že má už len jednu žiačku ktorá je horšia odomna... Psychicky slabší jedinec by sa pri ňom nikdy nestal šoférom. Ja som spravila skúšky na 1x. A jazdím.Sice len trasy ktoré poznam... Ale to čo a kde si potrebujem vybaviť zvladnem aj sama.

bimbambom
9. júl 2022

@ivanka1997 to čo si opísala je úplne bežné

cicinkova
9. júl 2022

@ivanka1997 Ahoj chce to cvik. Ja mám už ôsmu jazdu a inštruktorka, inštruktor podľa toho skym mám jazdu mi hovoria kedy preradiť,kedy dať smerovku, kedy pribrzdiť. A to že ti to skapalo to nič to nacvičíš. Mne to tiež skapáva hlavne rozjazdy do kopca. Nevzdávaj sa každou ďalšou jazdou si budeš istejšia. Držím palce

rony2255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tosomja
31. dec 2022

@rony2255 čo konkrétne? 😃

rony2255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
makinja
18. jan 2023

@tosomja to ma mrzí čo som akurát prečítala. Definitívne je dôležité vybrať si dobrú autoškolu a najmä mať dobrého inštruktora. Ja som predvčerom urobila vodičak na prvý krát tiež s bábätkom doma a na jazdy som sa neskutočne tešila.

denisaaairdacova
27. jan 2024

@alexka89 prosím vás a to inštruktori treba povedať že chcem mať viac jázd?

alexka89
8. feb 2024

@denisaaairdacova treba zájsť do autoškoly a vyžiadať si že chcete že vám to veľmi nejde ...alebo že je málo jázd z inštruktorom nato aby ste to na skúškach zvládla 100%. Za skúšobné jazdy navyše sa ale zas zane platí

denisaaairdacova
8. feb 2024

@alexka89 a prosím vás neviete koľko sa platí?

alexka89
27. feb 2024

@denisaaairdacova to budú mať na stránke vašej Aš