Ako vám išli jazdy v autoškole?

lenkavrananova
25. aug 2020

Ahojte robím si od marca autoškolu až teraz v 37 rokoch,kvôli malému synovi keďže bude chodiť do škôlky mimo obec.Inak by som sa na to asi nedala.Jazdit som vďaka koroune začala až teraz v auguste.Bola som 2x na cvičisku tam mi to išlo fajna včera inštruktor že ideme na cesty Som sa riadne zľakla.Ale boli sme len na malého frekventovanej ceste takže celkom fajn Mňa zaujíma či ste si po prvej jazde tiež tak neschopné pripadali a že to sa nikdy nenaucite

cistykvietok
25. aug 2020

Áno, pripadala som si neschopne a doteraz nemôžem povedať, že by ma šoférovanie nejako extra bavilo. Najmä v hlavnom meste je tá premávka občas o držku. Ale neboj sa, časom sa do toho dostaneš viac. Len musíš šoférovať, šoférovať a šoférovať, až z toho bude rutina. Určite to zvládneš.

janba
25. aug 2020

Po prvej jazde v meste som mala cele tricko prepotene,jak som bola nervozna, presla som v zakrute po obrubniku.. 😃 na nic moc 😃
Neboj, treba len vela vela jazdit 🙂

halabolka
25. aug 2020

@lenkavrananova pri prvej som si pripadala byt rovnako neschopna ako pri poslednej, a potom este pri niekolkych desiatkach jazd mimo autoskoly 😁 teraz po cca 5 mesiacoch aktivneho jazdenia si uz verim, ale na dlhe vzdialenosti sa stale bojim ist

uglybetty1234
25. aug 2020

ahoj, ja som si robila vodicak ako 34 rocna, cca 2 roky dozadu. Ja som si aj na desiatej jazde pripadala ako mantacka. zaplatila som si asi dalsich 8 kondicnych jazd.
a tiez si myslim, ze jazdit jazdit jazdit.
Teraz uz jazdim skoro dva roky, ale stale jazdim po ,,svojich" trasach, pripadne ked idem niekde na nove mieste, tak si na google maps prestudujem cesty, ktore su hlavne a vedjasie atd. Dost mi to pomaha.

monvitka
25. aug 2020

To su normálne pocity, neschopne si budeš pripadať možno aj po prvom roku jazdenia a to Ta nechcem strašiť. Základ je nezlaknuť sa a veľa jazdiť. Ja som si tiez robila neskoro po 30-tke vodičák, tiež kvôli deťom. Dcéry isto vyženiem do autoškoly po 18-tke, aby nedopadli ako ja 🙂) Najskôr nacvičíš trasu do škôlky a potom si budeš pridávať, to zvládneš. A ked vozíme deti, to sú este väčšie stresy a zodpovednosť.
@lenkavrananova

evica01
25. aug 2020

@lenkavrananova aaaaa ty si zlata. Ved nikto uceny z neba nespadol.
Mne sa paci, ze to beries tak zodpovedne, ze mas neistotu, ale nevzdavas sa, nefrajeris. To je super.
Neboj sa, este sa ti to zapaci. Pomalicky, systematicky. Instruktori vedia zazraky.
Drzim ti palce. Budes to mas paradne. Sadnes do auticka, zanesies dieta do skolky, zbehnes si do obchodu, nasledne ku kamoske na kavu... atd.
A to uz nevravim o tom, ze auto je taka vacsia kabelka. Deka, voda, rukavice, kluce po ruke, piskoty na zachranu, nahradne teplaky a topanky. Ocenis. Je to jednoduchsie.

amelia000
25. aug 2020

@lenkavrananova to nic, ja som po prvej jazde, dostala hnacku a teplotu a ked som vystupila z auta, skoro som hodila sablu 🤢😂

sissy27
25. aug 2020

@lenkavrananova po úspešnom ukončení autoškoly som mala všetky možné pocity len nie ten, že viem šoférovať 😂 už si nepamätám presne koľko sme mali jázd, či 10 alebo 20 po 90min, ale potom som šoférovala veľmi málo a len príležitostne a keď som sa po rokoch odhodlala k vlastnému autu, tak som si bez hanby zaplatila kondičné jazdy a bola to jedna z najlepších investícií 😇 myslím, že aj prístup inštruktora bol iný k "polovodičovi" ako ku klasickému žiakovi, bolo to také uvoľnenejšie, mohla som si povedať čo chcem trénovať, plus on mi vymýšľal všelijaké trasy a "chytáky" aby ma naozaj dobre pripravil na premávku. Na to podľa mňa v autoškole nie je dosť času, tam sa naozaj naučíš len základy.

cuvienka
25. aug 2020

to je podla mna uplne normalne, clovek si pripada strateny a vsetko navokol nebezpecne ale ono sa to par jazdami spravi a bude ti to pripadat uplne normalne

halabolka
25. aug 2020

@lenkavrananova dokonca som si kazdou dalsou jazdou pripadala ako vacsi blbecek, lebo sa prirodzene odomna ocakavalo, ze mi to stale pojde lepsie. Ale neslo ani nahodou 🤦🏽‍♀️ vzdy som pred jazdou preventivne uzila dvojnasobnu davku magnezka na uvolnenie, aj tak som bola cela spotena a pri vystupovani z auta som intuitivne vytahovala od nervov cigaretu 😁 boli to hrozne casy, som fakt rada, ze uz to mam za sebou 🙂

deti95060810
25. aug 2020

to preto lebo si autoškolu robíš už v pomerne vysokom veku.... Ja som robila ešte ako študentka a problém žiadny... Inštruktor mi tvrdil, že jazdím najlepšie z celej skupiny....😉

kamajka
25. aug 2020

@lenkavrananova do toho prides... moje jazdy v autoskole boli tiez jedna velka katastrofa. Akurat ze ono to chce roky praxe.. ja som robila vodicak ako 26 rocna mala som male deti a teda velmi vela som sa nastresovala aj ked som zacala po skuskach jazdit... potom som jazdila rok celkom to uslo, a prestala som na 4 roky... teraz jazdim posledny rok dennodenne a ziaden problem... chce to cvik a jazdit co najviac.. neboj to zvladnes drzim palce

lenkavrananova
autor
25. aug 2020

@evica01 ďakujem krásne za povzbudenie

lenkavrananova
autor
25. aug 2020

@amelia000 veru ja som celú noc potom nespala že na čo som sa to dala

amelia000
25. aug 2020

@lenkavrananova poznam :D ja doteraz nesoferujem ...zacnem asi len vtedy ked kupime automatiku 😂

kiwi3
25. aug 2020

@monvitka ja som si robila autoskolu tesne pred 18 a neviem, ci to bolo az take dobre rozhodnutie. mam z toho traumu. urcite som z toho bola viac vystresovana, ako by som bola dnes. dodnes nejazdim (, ale v zasade to ani nepotrebujem)

monvitka
25. aug 2020

@kiwi3 tak v zásade v 18-tich si urobia vodičák a odložia ho na dalsích 10 rokov do vitrínky...ale ide o princíp. Lepšie oprašovať vedomosti ako ísť nanovo. Ale celkovo ženy väčšinou tak dopadnu, čest výnimkám

kittykat22
25. aug 2020

@lenkavrananova ale ved pises ze ti to islo dobre. Preco neschopna? 🙂 Mozno by si stacilo, keby si si viac verila. Ja viem ze su studenti ktori sa z parkoviska nepohnu ani po 5 jazdach. Urcite nebudes uplne marna 🙂

dajna8
25. aug 2020

Vieš aké boli moje prvé jazdy? Vystresovaná, nervy, dve jazdy som si aj preložila lebo som nebola schopná ísť a dnes sa na tom akurát tak smejem, všetko je to o tréningu 😉

zuzankkaa1
25. aug 2020

@lenkavrananova si na tom presne ako ja 🤣🤣 mam 38r, tiez som sa prihlasila v marci,cez koronu stopka a dokoncila som ho min.tyzden. Test som spravila na plny pocet, na cvicisku som skoro zvalila kuzelku pri slalome 🤦‍♀️ a jazda ok. Jazdim s manzelom stale,vela, mesto mi problem nerobi,vacsie vzdialenosti ma stresuju,nebavi ma to, je tam plno nastrah, cyklisti, zvieratá, zle postavene auta.... strasne. 😑 Takze jazda v meste ok,az na to parkovanie. Ja pridem pred bytovku, zastavim,muz si presadne a zaparkuje 😀 nenabrala som.odvahu cuvnut medzi auta,bojím sa. Ale trasy si zautimatizujes postupne a potom sa osamelis a budes pridavat aj viac 😀 drzim palce,to das! 🍾🤞😊

sense
25. aug 2020

Ja som na cvicisku ani nebola, rovno cesta... po prvej jazde som si vravela ze to nikdy nedam... teraz jatdim uz x rokov, bez problemov bez nehody

lenkavrananova
autor
25. aug 2020

@zuzankkaa1 ďakujem a to je super že už máš ja veru neviem kedy urobím teóriu som mala od júna do 16.7 a odvtedy len 3 jazdy je tam veľa žiakov no takýmto tempom neviem dokedy budem robiť to má trošku hnevá aj keď inštruktor je fajn

ma77
25. aug 2020

@lenkavrananova Ja som robila vodičak ako 43ročna a zvladla som to jazdy tiež boli katastrofa nenavidela som ich pred každou jazdou strach stres skušky na druhykrat 1krat som nedala cvičisko test na plny počet doma plač že som neschopna atd 😉 ateraz jazdim už 2roky do prace autom ale vydupala som si automat ked mam ist inu trasu tak idem ale iba s mužom sama mam stale strach a cuvat neviem poriadne dodnes ale som štastna že mam vodičak nelutujem