Bolesť zubu po koreňovej výplni

lilu7
13. nov 2017

Piatok mi robil zubar korenovu vypln zubu, nakolko mi umrel zub a uz 2hy den ma strasne boli zub ci dasno ..citlivy je zub na hryznutie. Ibalgin nepomaha od bolesti. Zubar hovoril, ze moze boliet len neviem ci tato silna bolest je ok. ?nemate skusenost?prip.nieco silnejsie od bolesti?zajtra mu zavolam ale aspon na noc mi poradte zienky🤗

gabona1
13. nov 2017

Ja by som volala zubárovi, lebo aj mne to robili a dali mi pre istotu domov antibiotika, že keby to moc bolelo, tak mám začať užívať. Aby si tam nemala zápal. Nechcem Ťa strašiť, radšej volaj, alebo tam zájdi.

romea
13. nov 2017

Ak ťa to bude bolieť viac dní išla by som ona mi aj tak hovorila že môže to byť citlivé cca dva dni a ak veľká bolesť tak prist

pininka
13. nov 2017

Aj ja som skoncila nakoniec s atb a musel mi opat otvorit zub a odstranit este jeden nerv. Potom ma zacal boliet aj vedlajsi zub, az ked mi ten spravil bolo konecne dobre. Bolo to v lete, v tych strasnych horucavach, ziadna tabletka mi nezabrala. Strasne daco..

lilu7
autor
13. nov 2017

🤕

niki450
13. nov 2017

Zub po endodontickom ošetrení môže bolieť aj 4 dni. Ak to máš ošetrené dobre, tak ťa bolesť určite prejde.

lilu7
autor
14. nov 2017

Ano dakujem dnes je uz lepsie uff ale to bola silna bolest😓

sadell
28. okt 2019

@lilu7 ahoj, ako to nakoniec dopadlo? Presla bolest sama od seba? Kolko dni to bolelo? Momentalne som v rovnakej situacii ako ty. Dnes mi robil zubar korenovu vypln a velmi to boli.

dadkkkka
13. nov 2019

@sadell aky zub ti plnil? Robil pid mikroskopom?

dadkkkka
13. nov 2019

@gabona1 prosim ta ake azb ti vredy dali nepamatas sa aj si ich brala?

sadell
15. nov 2019

@dadkkkka ahoj, urobili mi korenovu vypln dvojky asi pred dvoma tyzdnami. A onedlho mi budu robit dalsiu, na jednotke. Robili to bez mikroskopu. Tebe idu robit nieco?

katrin21
15. nov 2019

Ak ťa bude stále bolieť tak musíš ísť k zubárovi ak to do nejakých troch štyroch dní neprejde Ja som takto mala patálie so zubom dosť dlho až nakoniec iný zubár zistil že mi tam nechal zvyšok nervu a ten ma stále bolí a nevydržala som tam mať ani vložku tak strašne ma to bolelo musela som to vždy vy škrabkať a otvoriť ten zub a vtedy sa mi akotak uľavilo 4 mesiace som pátrala po tom že čo mi je až nakoniec mi súkromný zubár toto povedal a bolo dobré keď mi to spravil Dal mi tam nejakú liečivú kalciovu vložku a prešlo to zo dňa na deň bol pokoj

sonnenshein
15. nov 2019

Mam dve korenove, a obe ma este dobry tyzden az dva boleli, kym sa to cele ukludnilo...

halci
15. nov 2019

mne strasne bolel ked mi vybrali nervy. na treti den som musela ist znova k dr. znova to otvoril, dokonca mi predpisal atb. Ale kym sa zub upokojil, trvalo to asi tyzden.

dadkkkka
15. nov 2019

@sadell ahoj ano robili mi pod mikroskopom cistili strojova endodoncia apex lokator vsetko je to tiez horny zub rng po vyplneni vsetko prkne urobene ako nie su to obrovske bolesti chvala bohu ale akoby taky tlak... aj vecer som mala mierne zvysenu teplotu aj teraz sa citim akoby som mala vnutornu teplotu tak mi predpisali antibiotika tak uvidim.... uz mam 2 vyplnene zubky ale tento boli o dost...

dadkkkka
15. nov 2019

@halci a uz ho mas vyplneny?

dadkkkka
15. nov 2019

@sadell a bolesti ta kedy presli? Po tej vyplni?

halci
15. nov 2019

@dadkkkka praveze este nemam. po vyberani nervov treba pockat tri tyzdne a az potom to zaplnit. tak povedala zubarka. uz teraz sa bojim co to bude..

dadkkkka
15. nov 2019

@halci no ja som v nom mala po vybrati nervu 2 krat antibioticku vlozku...2 krat cistili po druhom cisteni a rozsireni kanalikov asi hodinu strasna bolest potom klud ale stale mi ho uzavrela docasnou vlozkou nikdy neostal otvoreny a bol klud no terz v pondelok plnila kanaliky bol klud utorok klud az v stredu ma zacal pobolievat ale hovorim neni to strasna bolest skor taky neprijemny tlak ...ale vadi mi to

dadkkkka
15. nov 2019

@sadell a ako ta to bolelo po vypneni ? A ako dlho?

sadell
15. nov 2019

@dadkkkka po vyplneni ma to bolelo neskutocne cely den. Nemohla som sa zubu dotknut ani perou. Cely den som bola na tabletkach. Ostatne dni som si davala uz len 1-2x do dna tabletky. Bolest sa postupne znizovala, ale tlak pretrvaval. Smeroval az do oka. Po tyzdni ma to zacalo znovu boliet a spolu aj s dalsim mrtvym zubom, s jednotkou, ktoru mam uz 15 rokov po vyplni. Ale zvykla ma bolievat, a zistilo sa, ze mam nad nou zapal. Tak mi ju doktor otvoril a dal vlozku. Vtedy ma dvojka prestala boliet. Uz tam citim len slaby tlak a to je to uz minimalne 2 tyzdne po vyplni. Onedlho bude opat plnit tu jednotku.

dadkkkka
16. nov 2019

@sadell fuuu bozeee drzim palce s tou jednotkou nechapem preco to tak boli...po tom plneni hovorim toto je mo 3 plneny zub A dozeraz som nemala take problemy....

dadkkkka
22. nov 2019

@sonnenshein ahoj prosim ako ta to bolelo po tej korenovej vyplni? Na dotyk skus ? Ci ska to bola bolest dakujem uz budu 2 tyzdne som uz aj po augmentine a zub je stale citlivy na dotyk jest na nom nemozem vobec :( ale da sa to tatial vydrzat

sonnenshein
22. nov 2019

@dadkkkka 2 tyzdne skoro stale, potom este minimalne 2 tyzdne na dotyk, a na skus to sem tam este stale zaboli, aj po 3 rokoch... Ale zapal treba urcite vylucit rontgenom, to netreba podcenit.

dadkkkka
23. nov 2019

@sonnenshein robili mi rng uz 2 aj lokalny a nic tam nevidia uz je to trochu kludne jeden den sa mi zda ze uz ok na druhy zas citim asi sa to musi ukludnit ...

sonnenshein
23. nov 2019

@dadkkkka Presne. Ale neboj, cim viac casu prejde, tym lepsie 🙂

dadkkkka
23. nov 2019

@sonnenshein dufam dakujem si zlata no mam uz 2 zuby plnene ale spodne ale takto nereagovali dnes pri umyvani zubov som zitila ze ma boli akoby dasno nad tym zubom uplne hore tam ked si zatlacim nechtiac kefkou bokest ide do celeho zubu teba tiez bolelo sj dasno nad alebo len samotny zub bol citlivy na doty dik 🙂

deginko
7. júl 2022

Ahojte baby,tak pridávam sa do klubu..moja horná dvojka odumrela,ukrutnu bolesť som mala..musela som na pohotovosť,spravili RTG a vraj tam mám veľmi rozsiahly zapal,zub mi prečistili a nechali otvorený,chvalabohu prestal bolieť,bolo kopu hnisu a krvi tak ho nemohli uzavrieť,moja zubárka mi ho potom ešte precistila vstrekla ATB a dala vložku..po 3t zasa bolesti a zasa pohotovosť,nechali otvorený zub..moja zubárka ma poslala ma mikroskopické endo..chcem sa spýtať ako sa teda ten zápal lieči?mám nasadené aj ATB dalacin c, ako mi ten zápal zmizne keď akonáhle sa dá vložka zas začne bolieť?na mikroskopické som objednaná na konzultáciu no do telefónu mi povedali,že termín na vyplnenie dostanem až na jeseň..tak teraz nvm či mi zas dajú len vlozku a budem čakať 3 mesiace na kvalitné vyčistenie...no bojím sa že to pri tej blízke zas bude bolieť