Čelné sklo - škrabance

larovnik
10. feb 2021

Ahojte babi nemáte niektorá muža čo opravuje škrabance na autách? Fakt niečo lacné manžel sa zabudol a sneh z auta dával dole lopatou a viete si predstaviť ako vyzerá to čelné sklo ... Sme trochu v koncoch keďže môže prasknúť sklo z tepla zimy a dokonca o chvíľu nás čaká STK a auto nepřejde ňou ... Žiaľ na nové okno nemáme budem vďačná za každú radu a pomoc

stefi_k
10. feb 2021

Jak to vyzera, a je to škrabanec alebo vylupnute? A je to vo vyhlade šofera ?

pininka1
10. feb 2021

Normalne som isla googlit co s tym, no veruze sa do toho vraj pusta malokto. Ak su skrabance male staci pasta a vylestit, ako karoseriu, ak su velke, treba brusit a to robi malokto lebo je to riziko. Kazdopadne drzim psty a muzovi by som s tou lopatou asi dala po....

nelca84
10. feb 2021

@larovnik nejake mikroskopicke prasklinky sa daju zarezat diamantom, aby to nepokracovalo, ale pri hlbsich by som to neriskovala. Moze sa to rozletiet pocas jazdy a sposobit havariu. Tam uz jedine vymenit cele.

martinajurkechova
10. feb 2021

Dajú sa vylestit len veľmi jemné škrabance, od lopaty to už určite nepôjde. Jedine vymeniť celé sklo.

tomyhardy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hiro
10. feb 2021

@nelca84 Predne sklo sa nemoze rozletiet. Popraskat moze ale ostane cele. Iba bocne a zadne sa mozu rozletiet.

nelca84
10. feb 2021

@hiro ale asi vies, co som tym chcela povedat

martinajurkechova
10. feb 2021

@tomyhardy áno ďobky sa dajú opraviť aj živicou a častokrát to nie je ani vidieť po oprave, že tam niečo bolo, ale toto bude asi horšie.

hipuska
10. feb 2021

A cez poisťovňu? Že spadol sneh zo strechy? 🙈

larovnik
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
larovnik
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
magduska2
10. feb 2021

Neviem ci ti bude ochotný niekto toto robit,ak je to na viac miestach tak je to dost piplačka a je riziko ,ze to ani nepojde.Finančne sa to"lepit" tiež vzdy neoplati.
Ja som mala na skle 2 malé bublinky,ani nie v zornom pole a aj tak uz mi to nikto vyplnit nechcel.Nakoniec som dala vymenit celé čelné sklo a nebola to ani tak strašná položka.
Skúste sa poinformovat ,priamo u vás ...resp
kto robí autosklá "na mieste"

tomyhardy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janai1
11. feb 2021

@larovnik sklo vám preplatia a vymenia len z havarijnej poistky 🙂
Nové skla nie sú také drahé, mňa na insigniu stalo 215€ - záleží aké máte auto ak nejaké staršie, ktoré nemá kopu senzorov a podobne za čelným sklom tak to bude ešte lacnejšie....
Ak sú to veľké škrabance v zornom poli šoféra, obávala by som sa pokuty ak Vás zastavia policajti