Chronická pankreatitida - kamene v pankrease

lenuska333
15. nov 2017

Ahojte chcem sa spytat je niekto zvas po odstranenicasti pankreasu moj muz ma rozsireny pankreas 6mm doktor vravi ze ma kamene v hlave pankreasu a odporuca operaciu pri ktorej sa odstrani cast pankreasu bojime sa a nevieme sa rozhodnut ci ist na tu operaciu da sa po odstraneni casti pankresu zit dlho aky je taky zivot a tak ohladom toho ma zaujima vsetko ak ma s tim niekto skusenosti prosim napiste mi potrbujem aspon troska nadeje velmi sa onho bojim Dakujem vopred za pdpovede

belllinka
16. nov 2017

@lenuska333 Moja mama mala odstránenú časť pankreasu. Po operácii sa celkom rýchlo zotavila. Žila úplne normálne 4 roky, potom sa u nej rozvinula rakovina pankreasu.
Kde ho budú operovať?

lenuska333
autor
16. nov 2017

Neviem kde mame sa ist poradit do kosic ...to po adstraneni casti pankres sa clovek vela nedozije viete moj muz ma len 24 rokov a nevieme ci ist na tu operaciu

belllinka
16. nov 2017

@lenuska333 Musíte sa o tom porozprávat hlavne s doktormi, otravovat ich, pýtať sa. Aké mu oni dávajú prognózy? Lekári sa skôr prikláňajú k operácii?

lenuska333
autor
16. nov 2017

Ved to aj tak povedal a ze sa moze dozit aj viac rokov len mu tie kamene treba vybrat aby sa znizili zapaly a vasej mame preco odstranili cast pankreasu

belllinka
16. nov 2017

@lenuska333 Tak potom nech si ich dá vybrať, pravidelné zápaly tiež nie sú dobré pre pankreas a aj sa nimi zvyšuje riziko rakoviny. Hlavne nájdite dobrého lekára.
Nebojte sa, aj časťou pankreasu sa dá žiť normálne. Držim palce!

Moja mama mala malý nazhubný nádor na pankrease, tiež váhala, či ho dať vybrať alebo nie...

drienovska33
24. mar 2024

Dobrý večer prosím vás o radu manžel má v pankreasi zlcove kamene chudne z nich je diabetik prosím vás o radu čo by sa s tím dalo robiť či niekdo bol už na operácii z týmto a koho by odporúčal.