Čo si dovážate z Ameriky pre deti a rodinku?

snehulka24
22. júl 2014

Ahojte mamicky. Mam moznost dovazat nejake znacky/veci z USA - ci uz pre deti, maminy alebo celu rodinku. Napiste mi, co si dovazate vy a comu by ste sa potesili, keby sa to dalo kupit tu na Slovensku? Za eura a mat to takmer okamzite. Vyuzivali by ste napriklad e-shop, alebo by ste preferovali kamenny obchod skor? Dakujem za tipy a nazory 😉

zuska_bluzka
22. júl 2014

reeses pieces 😉 😀 v eshope a ich výpredaje by som doviezla do európy hneď!

mimla
22. júl 2014

Ja si nedovážam, ale dostávam od rodiny - Knižky Little People a hračky k tomu. Máme doma aj iné Activity books, od iných výrobcov. Dobré sú tie kde sa kreslí s fixkou a potom sa to dá zotrieť. Páčia sa mi značky Carters a Osh Kosh. Máme aj veľa Garanimals. Aj keď možno to že tieto značky mám rada je spôsobené tým, že bežne nakupujem FnF a v Lidli. Majú pekné a kvalitné veci, ale má to oblečené každé druhé dieťa, ktoré stretnem na ulici. Takže najviac sa mi na veciach z USA asi páči to, že aspoň niektorými kúskami vytŕčame z radu. A keď už sme pri tých Reeses ... Peanut Butter Cups!!! 😀 A ešte z tejto kategórie Nutty Bars Little Debbie. Aj keď teraz premýšľam, že možno by som k týmto dvom cukrovinkám nemala mať až taký ľahký prístup, lebo to so mnou zle dopadne.
Osobne uprednostňujem kamenné obchody s možnosťou objednania cez net (to som pekne alibisticky vyriešila!)

lennicka
22. júl 2014

tiez mam rada znacku Carters, lebo presne ako pise mimla mala potom nenosi to, co kazde druhe dietatko a hlavne velkostne mi naozaj sedia. Este mame doma Nauticu a zboznujem vypredaje v USA, pretoze dostanem krasne veci za malinko penazi. No a Peanut Butter Cups su skvele, a dostat ich v jednom obchode v BA ale su strasne drahe - @mimla @zuska_bluzka

zuska_bluzka
22. júl 2014

@lennicka čo je to za obchod prosííííím 🙂 (ale odteraz si za moju obezitu zodpovedná ty 😀 ) ďakujem

snehulka24
autor
22. júl 2014

@zuska_bluzka
@lennicka
Tak toto vobec nepoznam - idem si to pozriet do googlu, co su to peanut butter cups 😉

snehulka24
autor
22. júl 2014

Tak uz viem, to vyzera ako riadna namotavka 😉 Ja sa takymto radsej vyhybam, ale verim ze je to bozske 😉

snehulka24
autor
22. júl 2014

@lennicka Pozrela som Nauticu - to je dospelacke oblecenie a doplnky, ak som to dobre hladala. Tiez mam rada namornicky styl. A Gap tiez kupujes?

mamavera
22. júl 2014

kľudne by to mohol byť aj internetový obchod, necápem to, prečo je tam športová obuv o polovicu lacnejšia ako tu, tričká rifle minimálne o tretinu.....

ichbinich
22. júl 2014

Carter's, OshKosh a Victoria's Secret 😉
Alebo vies co, radsej nic, lebo to by kreditka nezvladla 😉 😀

mimla
22. júl 2014

@mamavera Ja dostávam veci tak, ako ich moja teta nahádže do košíka, teda s vysačkou, cenovkou ešte aj s vešiakom. Keď to doma vybaľujem, nechápem. Sada bielych body 3x za 1,5 dolára. Detské sandále 2 doláre.detské tenisky plátenky 2 doláre. Dámske tričko 1,5 dolára, 2 doláre...Sada detských ponožiek 90 c. (nedávno som rozbalila balík). Ak navštívi výpredaj, tak posiela skvosty ako detská súprava na zimu - otepľovačky plus vetrovka s kapucňou, pekný dizajn, za 3 doláre. Tiež sme dostali peknú dojitú vetrovku za 6 dolárov (sú to tie vetrovky kde sa dajú dve spojiť do jednej, podľa potreby) My tu máme asi veľmi bohatých ľudí, pretože za tieto ceny neviem tu kúpiť nič, ak nerátam akcie všetko za euro v Textile House (sekáč)

lennicka
22. júl 2014

vlastne som este zabudla na Victoria Secret, ale este aj Gilly Hicks, ale to iba pocas vypredajov (vacsinou si objednam online a potom ked ideme na navstevu tak si to vyzdvihnem) a nauticu sme dostali detske oblecko, a velmi sa mi paci. Gap nenakupujem, akosi mi to nevyhovuje. A este par veci Aeropostale, takisto kamosky zboznuju Abercrombie & Fitch, tak im donesiem nejaky kusok ako darcek, ale mne opat ten styl velmi nevyhovuje.

mamavera
22. júl 2014

@mimla je to presne tak, ako píšeš, značková športová obuv, ktorá je na SK pomaly nepredajná, cena od 160 eur tam stojí 80-90 dolárov, okolo 3-4 dolárov normálne pánske tričká, žiadny sekáč. Neviem, prečo značkové rifle, za ktoré mi tu je ľúto vysoliť 150 eur, tam stoja o polovicu menej....

snehulka24
autor
22. júl 2014

@mamavera To veru neviem ani ja, preco tu na SK je obycajna znacka tak predrazena. Minule som isla do Slovenky, ze kupim slovenske detske pyzamo a odisla som s prazdnymi rukami. Po prve, vobec sa mi nepacil styl, latky a ani vypracovanie a tie ceny boli ako keby som kupovala nejaku vychytenu znacku! Pani predavacka bola tiez ako z nejakeho extra butiku a moc sa mi nevenovala.

snehulka24
autor
22. júl 2014

Vidim, ze hlavne prevlada oblecko, ktore si kupujute/nechavate doviezt z US. Mne sa velmi pacia aj bambusove oblecenia, mate niektora skusenost aj s tymito znackami ako Yala designs? Su to vsak uz drahsie kusky, no kvalita je neporovnatelna s ostatnymi znackami. Je to tiez aj postoj, ked volite ekologicky tovar, ktory vydrzi dlhsie a je setrnejsi k prirode. Len neviem, ci nase slovenske mamicky si to mozu dovolit.

mamavera
22. júl 2014

@snehulka24 no ja som tam kúpila pred Vianocami pyžamo za 26 eur.....a aj v Česku sú značkové veci oveľa lacnejšie, ako u nás 😝 😝 😝 😝

snehulka24
autor
22. júl 2014

@mamavera To by som asi nedala - mne sa to jednoducho zda ako zlodejina 😢

niki101988
22. júl 2014

@snehulka24 ČO sa Ti zdá ako zlodejina?

niki101988
22. júl 2014

@mamavera V ČR žijem a keď prídeme občas na SK rozum mi ostáva stáť

tova
23. júl 2014

@snehulka24 skoro vsetko co je v usa sa uz da cez e shopy kupit na sk. ked otvoris dalsi eshop, zapocitas cenu, prepravu, dan, colne tak klienta na sk to vijde na rovnaku cenu ako uz predavaju teraz v shopoch. ti co maju obchodu to kupuju priamo z predajni za normalnu cenu a nie z velkoobchodu Slovakom sa oplati jedine ked maju niekoho uz v usa ze im to kupi na vypredaji a posle v sukromnom baliku cez poliakov kde nezaplatia clo alebo prinesie priamo na sk. Oblecenie v usa je pomerne lacne a nikto na znacky nepozera a nechodi s napisom Nike alebo Adidas cez pol tricka.

snehulka24
autor
23. júl 2014

@niki101988 ked decke pyzamko znacky Slovenka stoji 26 eur. To je predrazene a cena podla mna nezodpoveda vzhladu pyzama a mnozstvu spotrebovaneho materialu.

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
snehulka24
autor
23. júl 2014

@l3yla Dakujem za jasnu a strucnu odpoved 🙂

snehulka24
autor
23. júl 2014

@tova Zacinam aj ja zdielat tento nazor, ze ten kto chce si nieco doviezt z US, tak si to bud objedna cez net alebo si to necha poslat.

unakit
5. aug 2014

no ja nemam nikoho v USA- vecna skoda lebo vecicky tam maju super ☹ a objednavam cez e shop alebo ked si tuna niekto objedna a nesadne velkost tak prekupim... no a najcastejsie je to carters, george a nieco pre mna- victorias secret aj teraz mam zalusk na nejake plavky tak kebyze to vies pozhanat za lepsiu cenu(bez cla) samozrejme s nejakym ziskom pre teba tak by som mala zaujem. K

caoli
5. aug 2014

no, keby sa sem dal prestahovat filene's basement a starbucks, tak to by aj na zaciatok stacilo, nie som narocna 😀

nenita1
19. apr 2016

@zuska_bluzka, ahoj, vyskusaj eshop www.foodandcandy.sk. maju mnohe Reese´s a tento tyzden im ma prist tovar 🙂

nenita1
19. apr 2016

@mimla ahoj, vyskusaj eshop www.foodandcandy.sk. maju mnohe Reese´s a tento tyzden im ma prist tovar 🙂