Cvičenie po laparoskopii

kofilka33
8. feb 2018

Ahojte dievčatá.Som po mimomaternicovom tehotenstve.Bola mi robená laparoskopia pri ktorej odobrali aj vajcovod.Tie čo ste absolvovali to isté ,kedy ste začali cvičiť? (Napr.zumbu ,kardio..žiadne silové cvičenia)

lavieenrose
9. feb 2018

do mesiaca podla mna mozes ak ta to neboli
.ja som necvicila ale v praci som musela pracovat s tazkymi bremenami..a dr. na to nic nevravel ked som vravela..

paulinapaula
9. feb 2018

Ahojte ja som týždeň po laparo, vyberali mi slepák.. avšak zapál mi uz prechadzal aj na pobrusnicu a uzliny.. pondelok idem vyberať štichy.. cítim sa fajn, občas ešte pobolieva.. tiež sa chcem spýtat kedy možno začat cvičiť a kedy mať sex😄 ďakujeem

tanicka696
31. mar 2018

Ahojte,mozem vas poprosit o vase stavy po laparoskopii? Mne zistili mimomaternicove tehu a v ten den ma hned operovali,vybrali vajcovod spolu s plodom.na druhy den ma pustili domov,drene som mala 20ml co je vraj malo preto na druhy den.. Doma som 4.den,dva dni bolo relativne ok,teda okrem vstavania..rany samozrejme bolia ale vcera mi zacali menstr.bolesti,krize ma zacali boliet,picha ma pod pupkom,teraz mam pocit akoby mam vnutornu horucku,krvacam len ked sadnem na wc.utorok mi budu vyberat stehy.je toto normalne? Mali ste to aj vy alebo sa mam zase bat? 😞 dakujem za odpoved

@kofilka33

@lavieenrose

janba
31. mar 2018

Mala som to isté, predtým som chodila na zumbu, začala som asi o tri mesiace.. Ale na druhej strane.. Necelý mesiac po operácii som mala svadbu a tam som ani nepomyslela na žiadnu operáciu, tancovala som o dušu 🙂 podľa mňa mesiac určite počkaj, potom začni troska pomalšie, aby ťa nič nebolelo

kofilka33
autor
1. apr 2018

@tanicka696 ahoj. Ako sa cítiš? Ja som mala 50ml.V pondelok ma operovali a domov má pustili v stredu aj to na moje naliehanie.Priznaky čo opisujes som nemala .Stichy mi vyberali na 9 deň.Ja som mala týždeň po operácii len pocit akoby som mala na bruchu svalovicu ale moja gyndoska povedala ,že to je z laparky.Ak si ešte nebola náhodou u lekára a máš tieto príznaky zbehni na pohotovosť radšej .Držím palce .MS som dostala za 6 týždňov po OP.A poviem ti taký bolestivý som hádam este nemala ako tento.

tanicka696
5. apr 2018

@kofilka33 ahoj,už je dobre,do včera som krvacala 😒 tie bolesti,že to k tomu patri,lebo že ked ma operovali ma nafukli,aby lepšie videli a tie krče boli z toho,že sa postupne uvolnuju plus teda ked som začala krvacat tak klasika kramovky..ale už je ok.včera mi vybrali štichy,na 7.mi deň napisali do spravy ale podla mna to bolo skoro lebo mam dve rany otvorene ☹ teraz sa bojim aj pohnut,aby sa to zhojilo.. dufam,že po pol roku,ked sa možme pokušat o baby to nebude zase mimo 😔

kofilka33
autor
5. apr 2018

@tanicka696 tiež som mala v správe o 7 dní vybrať stichy ,ale moja gyndoska povedala ,že lepšie bude 9 deň .Že čím neskôr ,tým lepšie aby sa to pekné zrastlo.No držím palce aby sa ti to čo najskôr scelilo.Tiez sa trocha bojím ,že sa to môže zopakovať.Ale verím,ze už sa to nestane.Ja som krvácala minimálne,resp.len také spinenie a bolesti som nemala.O 6 týždňom po operácii prišla MS ,ale tie kŕče a bolesti boli brutal.Teraz mi zas MS mešká 5 dní.Buduci týždeň idem na gyndu pokiaľ nepríde.Lebo predtým som užívala progesterón ,aby som mala MS.Gynek.mi odporučila dať teraz pauzu od neho,aby videla či sa po ,,tehu,,aj keď chvilkovom moje telo nespamätalo a nezačalo tvoriť dostatok progesterónu samo.Ale vyzerá to tak ,že nie .

tanicka696
8. apr 2018

@kofilka33 no tak ja som začala zase včera krvacat,sa priznavam že sme robili jarne upravy po zahrade a asi som to trochu prehnala,len mi zas ako vtedy ruplo v križoch,zabolelo a naraz som začala krvacat a bolesti zase kramove,asi som dačo odtrhla čo už bolo zhojene alebo čo sa porobilo :( stredu idem na dalšiu kontrolu,uvidim čo mi nato povie ale do roboty by ma najradšej poslal už minuly týžden.ako dlho si bola ty pn?

kofilka33
autor
8. apr 2018

@tanicka696 ja pracujem z domu ,takže PN som nebola vôbec.Ja som na kontrole ešte nebola .Všetko je ok .(aspoň dúfam).Ale zajtra sa chcem objednať,lebo ešte furt nemám MS.Len teraz mám toho strašne veľa čo sa týka roboty,predaj bytu,kupa domu,vybavovacky okolo toho ....Už nech mám po tom všetkom .Dúfam,ze to budeš mať všetko ok .