Dobierka - kto platí poštovné

24. jan 2024

Ahojte nikdy som nemusela nič podobne riešiť preto sa pytam.
Jedna pani odomňa chce kúpiť tovar na dobierku (ale ma dobre hodnotenia o tom že tovar preberá). Tak to asi risknem. Ale ako postupovať? Kto vlastne platí poštovné? Veď ja ho budem musieť zaplatit keď to posielam. Čo mám povedať na pošte? Ako to proste prebieha celé? 😄😄 neukamenujte ma, fakt neviem

patka06
24. jan 2024

Poštovné platí kupujúca - započítaš k cene tovaru podľa cenníka
https://cennik.posta.sk/

13uzivatelka11
24. jan 2024

Ved si k cene balíka pripočítas poštovné.. Samozrejme ze za postu musíš najprv zaplatiť ty

jarmila2010
24. jan 2024

Pytaj si aspon postovne vopred zaplatit...taka istota,ze preberie

autor
24. jan 2024

Ja teda nahlasim poštárke cenu balíka a ona k tomu pripočíta poštovné však? A ona to napise na balík alebo ako?

kiwi3
24. jan 2024

nie, ved ty si to sama vypocitas... preco by to mala postarka za teba riesit?

kiwi3
24. jan 2024

odvaz si to na kuchynskej vahe, kukni cennik a kupujucej posles celu cenu. ak to teda chces riskovat a posielat na dobierku. ak to nepreberie, zaplatis aj postovne naspat. cize budes v strane a pri dnesnej cene dobierky to nie je malo.

refly
24. jan 2024

Papier od toho vypisuješ ty. Zaškrtneš dobierku a pod to dopíšeš cenu. Ak tovar stojí 5€ a pošta bude 5€, tak tam napíšeš 10€

muchotrafka298
24. jan 2024

Daj jej dopredu zaplatit tu sumu za dobierku, nech sa nestane, ze to nepreberie a mas dvojnasobne naklady. Lebo ked sa Ti to vrati ako neprevzate, musis to postovne zaplatit ty. Ty budes vediet z posty kolko je postovne plus sa opytas, kolko je dobierka a tuto celkovu sumu tam napises, ze kolko Ti ma ona poslat.

tinkavvv
24. jan 2024

Stoji ti to za to? Vypytaj si aspon postovne dopredu.

ibatanecnica
24. jan 2024

prídeš na poštu - poštárke povieš, že posielaš na dobierku - ktorá má byť - uvedieš cenu ktorú za tovar chceš a povieš + poštovné. To ti vyráta na pošte a priráta k cene tovaru. Ty zaplatíš iba poštovné a to sa ti potom vlastne vráti keď kupujúce prevezme balíček. Poštárka naťuká do systému alebo ako to teraz majú celú sumu - cenu tovaru s poštovným a to potom pri preberaní balíka zaplatí kupujúci a peniaze ti prídu

vyrovnanaosoba
24. jan 2024

Kupujúci zaplatí postarke cenu za balík plus preplatí poštovné v jednej sume (tovar+pošta=suma dokopy)
Ty keď podáš na pošte balík zaplatíš to poštovné.
Dohodli ste sa na cene 20e, poštovné stojí 3,5e,...ty na pošte zaplatíš 3,5e a ona dobierku 23,5e
Na pošte sa ťa bude pýtať či do ceny dobierky chces prirátať aj poštovné, povieš, že áno 😉

autor
24. jan 2024

Ak som sa správne dočítala potom sú 2 možnosti- bud mi peniaze budú pripísané na účet ktorý zadám do tlačiva alebo mi pride domov poštový šek ktorý mi vyplatia na pošte? Je to tak? A ktorý spôsob je rýchlejší?

ibatanecnica
24. jan 2024

daj si na účet, nemusíš chodiť na poštu.
Rýchlejšia bude asi poukážka ale nie som si 100% istá

autor
24. jan 2024

@ibatanecnica supeeer ďakujem za radu 🫶

patka06
24. jan 2024

Rýchlejšie je pripísanie na účet

lukbe
24. jan 2024

Aj lacnejsie je na účet.

saxana000
24. jan 2024

No zaplatis to postovne a.presne tu cenu aj s dobierkou a cenou za tovar uvedies ako cenu ktoru zaplati kupujuca.pri prevzati zasielky.teda ona aplati za tovar za postovne aj za.dobierkovne

jessx
24. jan 2024

Posnažím sa polopate nech to máš komplexne 😊
Najjednoduchšia možnosť pre teba: ( predpokladám že o týchto veciach vieš malo tak nebudem ta zaťažovať čo si máš kde vyhľadať na stránke posty a ako vypísať podací lístok elektronicky atd)
Zábal balík, vezmi podací lístok kde napises odosielateľa ( ty) a prijímateľa dotyčnú. Napravo kde je suma dobierky nepíš nič , ďalej si tam výpis Iban keď chceš peniaze na účet a môžeš tam dať telefónne číslo na pani ( keď ho tam dáš môžeš poslať balík na postu a bude to mat ona lacnejšie ako na adresu ).

Na pošte podáš balíček a povieš že chceš poslať na dobierku a aby TI ZAPOČÍTALI POŠTOVNÉ. Dodaj že nech dá tak aby bolo najlacnejšie poštovné ( ako balík na postu ak je to ťažšie, ak ľahšie bude to ako list na adresu)
To znamená že pani za okienkom sa ta spýta koľko bude dobierka ( povieš sumu za tovar) a ona balíček odváži a dopise k tejto sume poštovné.
Vybavene zaplatíš odchádzas a pani keď prevezme balík zaplatí celu tu sumu aj s poštou a tebe to príde na účet ☺️

autor
24. jan 2024

@jessx ďakujem ❤️❤️❤️

jessx
24. jan 2024

Určite daj účet mne sa stalo aj že do schránky mi neprišiel sek zbytočne na to čakať a chodiť potom na postu vyberať, príde ti pekne na účet a máš vystarane, od doby čo prevezme balík mne to chodí tak za 3-4 dni

jessx
24. jan 2024

Nie je zac, pravdaže môžeš si hneď sama vypísať to políčko dobierka aj rovno s postovnym ale keď v týchto veciach nevieš chodiť nebudeš vedieť si to poštovné asi vypočítať, tak to máš takto najľahšie 😊

simca06022011
24. jan 2024

no ja neviem, elektronicky mas postovne lacnejsie. Staci si ten zabaleny balik doma odvazit, najst si podla cennika cenu (doporucene s dobierkou), priratat k predajnej cene. To bude dobierka. Vypises elektronicky podaci listok, natukas tam dobierku, sumu, cislo uctu... a uz len odnesies na postu a zabalis. Ale jasne aj papierik a ist na postu je ok, postovne ti povedia, priratas k cene a doplnis. Ale uz si tam vypis vsetko ostatne nech sa nezdrzujes (cislo uctu atd.)
Rychlejsie aj spolahlivejsie je to poslat na ucet.