Odosielanie balíka na dobierku

miankass
9. sep 2021

Ahojte baby, mam takú otázočku 😆, darovala som oblečenie tehotenské a pani ho chce na poštou poslať, musím ja zaplatiť za poštovné alebo môže ona keď si ten tovar prevezme? A keby náhodou ho ne prevzala poštovné platím ja? Keď sa mi vráti tovar s5? Ďakujem.

maca1984
9. sep 2021

@miankass poštovné platíš ty pri podaní balíčku na pošte.Ale môžeš na balík napísať výšku poštovného ktoré budeš platiť a dať to teda ako dobierku,a peniaze sa ti vrátia,len to sa s dotyčnou dohodni.Každopádne ja bych si najprv nechala od dotyčnej tie peniaze za poštovné poslať a potom poslala ako balík na poštu-bez dobierky.Lebo ak to bude dobierka a vráti sa ti, platíš aj poštovné nazad / nie v plnej výške/-takže si v strate

ratira
9. sep 2021

Ano tak nejak. Ak chces aby ona zaplatila postovne, tak to bude kvazy dobierka, ktoru zaplati pri prevzati ale zaplatis ho aj ty ako keby sa ti to potom len vrati

masinka
9. sep 2021

@miankass Dobierka funguje tak, ze ty zaplatis postovne + poplatok za dobierku. Kupujuci pri prevzati zaplati za tovar + postovne + poplatok za dobierku a tebe potom tato suma o tyzden pride sekom alebo na ucet . Ak neprevezme balik, tak sa ti po 18 dnoch balik vrati a ty zaplatis este 1 E poplatok. Takze ked uz chce nieco zadarmo, nech ti aspon posle vopred peniazky na postovne.

masinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinka007
9. sep 2021

Daj si popredu poslať poštovné na účet

engynka
9. sep 2021

Ja teda celkom dost darujem veci za postovne ale vzdy a je to teda bezna prax vseobecne ze obdarovanx vopred posle cenu postovnrho mne na ucet. Veci zabalim odvazim a pozriem cenu postovneho. Nikdys tym nikto nemal problem, vacsinou je to par eur. Pokial by mal tak by som to danej osobe ani neposlala.

0silvia0
9. sep 2021

@miankass nekomplikuj to a daj si zaplatiť poštovné vopred na účet, budeš mať istotu, že ti to prevezme.

timetotime
9. sep 2021

niekedy je aj to posielanie na dobierku klamlive, mozes zaplatit postovne raz pri odoslani, balik sa ti nahodou vrati a sup znova pri prevzati zasielky. uz sa mi to stalo

miankass
autor
9. sep 2021

@0silvia0 áno iba ta pani nemá kartu, je to trosku komplikovane nakoľko je to Rómka no, mne jej je ľúto tak preto som chcela takto, ale bojím sa ze ho neprevezme lebo vieme ako to chodí bežné s tým tovarom... Tak jej teda napíšem ze mi to je ľúto.

0silvia0
9. sep 2021

@miankass nevadi ze nema kartu, da sa zaplatit aj postovou poukazkou na ucet. Na poste jej poradia.
Ak ti jej je luto a 5 euro ta nezabije, tak jej to posli ako balik na postu, ten je najlacnejsi

0silvia0
9. sep 2021

@miankass balik na postu do 10kg stoji 3,70. Len potrebujes jej telefonne cislo.

pukavica
10. sep 2021

to je take pekne od vas, ze chcete darovat veci 🙂

miankass
autor
10. sep 2021

@pukavica treba si pomáhať v týchto ťažkých chvíľach, vieme dobre ako je to všetko drahé, tehotenské vecičky tak isto aj pre bábätká, tak ak je možnosť pomôcť, prečo ju nevyužiť

miankass
autor
10. sep 2021

@0silvia0 áno ďakujem vam

miankass
autor
10. sep 2021

@0silvia0 už sme to vybavili ďakujem za pomoc