Je toto blcha?

monika5597
5. jún 2017

Ahojte mám na vás takú prosbu viete mi niekto poradiť čo je toto našla som to v posteli u manžela pod madracom. Za každú skúsenosť a radu vopred ďakujem som zúfalá sme celý doštípani susedia vedľa mali ploštice a neviem čo mám teda očakávať ja

lorela
5. jún 2017

@monika5597 Larva niečoho, ale čo sa z toho vykľuje... Ploštica určite nie, ani šváb. Podľa mňa toto neštípe. Ale vyhodila by som matrac jednoznačne.

monika5597
autor
5. jún 2017

My s manželom sme fest doštípaný každé ráno nové stipance

lorela
5. jún 2017

@monika5597 Krpaté červené štípance? To môžu byť ploštice. Živia sa v noci ľudskou krvou. Cez deň ich neuvidíte. Skúste v noci rýchlo zasvietiť, mali by ste ich vidieť v posteli. A popozerať komplet byt, majú hniezda kde ich je niekoľko desiatok/stoviek. Pod madracami, v záhyboch sedačky, postele, v skriniach - zimných bundách, povliečkach, dokonca v elektrických zásuvkách a pod.

kaja73
5. jún 2017

stipance plostic vyzeraju takto svrbia pomerne intenzivne v takych etapach..nie stale ale ked zacnu tak dovidopo. Hojili sa takmer mesiac.A pod pyzamo nevlezu..teda len nohy ruky a tvar a krk ustipnu..

elysiacik
5. jún 2017

@kaja73 Fu ja som ešte štípance od ploštíc takto nevidela, vyzerá to dosť zle :/

@monika5597 Nie je to veľmi dobre vidieť na tej fotke ale podľa mňa toto nie je ploštica ani nič tomu podobné, to môže byť náhoda, že ste to tam našli ale ak mali susedia ploštice tak sa mohlo stať, že sa nejako dostali aj k vám. V každom prípade by som sa toho matraca čo najskôr zbavila byť vami :/

kaja73
5. jún 2017

@elysiacik ak maju plostice tak len zbavit sa matracu nepomoze..treba zavolat dezinsekciu a spravit to odborne..my sme ich volali..a potom mesiac spali na igelitovych matracoch..des...stacil jeden pobyt v nemenovanom penzione..

fatima99
5. jún 2017

boze to si neviem predstavit, ze by sa mi toto nastahovala do postele. to fakt uz len profesionalov na to zavolat. a keby sa to u nas objavi ked uz budeme mat babo tak ja neviem, asi by som sa normalne odstahovala alebo co :D
@monika5597 to vase vyzera skor ako nejaka larva, neviem ci zrovna hento vas mohlo dostipat ale tiez by som pre istotu zavolala nejakych deratizerov

lorela
6. jún 2017

Ak sú to ploštice, tak to bude hotové peklo! Kolegyňa s tým bojovala niekoľko mesiacov, museli vyhodiť zariadenie skoro celého bytu, vrátane výmeny plávajúcich podláh a šatstvo... Samozrejme, na pokyn profesionálov, ktorý boli u nich zasahovať niekoľkokrát rôznymi metódami a druhmi postrekov.

kasokri
6. jún 2017

Ahoj. Chcem sa ta opytat, ci nemate macku?

monika5597
autor
7. jún 2017

nemáme žiadne zvieratko

lindsey
12. nov 2017

@monika5597 Ahoj. zistila si čo to bolo?

lindsey
12. nov 2017

@kasokri
@kasokri myslíš blchy či to.nemohli byť?

monika5597
autor
12. nov 2017

Ahojte áno zistili sme čo to bolo. To čo som fotila (zabudla som toho meno) bolo z jedla( môj maly syn ľúbil papať v posteli tak nám nadrobí do postele a toto tam vzniklo) ale toto nás nestipalo to nestipe ale deratizer u nás našiel plostice takze štípance boli z nich. Ale musím si zaklopať už mame pokoj

lindsey
12. nov 2017

@monika5597 a ako ich našiel?
my sme nič nenašli
a kolko ste platilI? celý byt vystriekalI?
čím?

monika5597
autor
13. nov 2017

No my sme s manželom tiež nevedeli nič nájsť a keď on prišiel do spálne otočil madrac tak si tam kľudne jedna ležala a neviem čo to stalo keďže to išlo od suseda, ktorý sa odsťahoval u nás sa to riešilo cez bytový fond ale tvrdil tuším že do 200 eur

lindsey
13. nov 2017

@monika5597 dá sa to cez bytový fond?

monika5597
autor
15. nov 2017

U nás sa to riešilo tak ale závisí od každej bytovky na dohode. Ale teoreticky ak sú plostice v jednom byte treba ich skontrolovať viac u nás sa našli na najvyššom ôsmom poschodí a návnadu( plasticky) boli nasadené aj v bytoch na siedmom poschodí