Je tu nejaká obeť podvodníka z Bazos.sk?

kiwi82
14. jún 2011

Musim aj ked nerada priznat, ze som naletela podvodnikovi. na bazos.sk som dala inzerat, ze kupim kociar concord do 120 euro. a ozvala sa mi pani slavka, ze mi ponuka za 100 euro concord neo. chcela, aby som jej peniaze previedla na ucet, tak som aj urobila. no a dnes som citala upozornenie na zenu, ci muza, nevime, co robi tieto veci, ze ponuka tovar, ktory nema, zhrabne peniaze a tovar a ani svoje peniazky nikdy neuvidite. patrala som na nete a zistila som, ze som uz asi 10 podvedena pravdepodobne tou istou osobou. podla cisla uctu a podla mena majitela uctu by malo ist o tu istu osobu. neviem, co dalej.... zvazuje podanie trestneho ozamenia. ak ma niektora podobnu skusenost, prosim ozvite sa. dikes.

lucka273
16. aug 2013

aj ja som bola podvedena vraj nejaky peter s ba mal to byt nejaky predavajuci objednala som si teplakove supravy a samozrejme za super ceny po prevode na ucet ...tak som nevahala zistovala miery,vsetky info dokonca aj realne foto poslal ,komunikovala som s nim po cely cas ako nahle peniazky odisli s mojho uctu sa pod nim zlahla zem ani vyhrazky nic nepomohlo no od vtedy uz riadne uvazujem aku sumu poslem skor ako dostanem tovar!!!moja hlupost :( teraz male sumy (ak ma hodnotenie predavajuci) poslem ale co sa tyka vacsich sum ziadam dobierku...ak neda sa nekupim...

v_alika12
17. aug 2013

len skoda ze sa najdu aj predavajuci na dobierku,kt. su vychcani, priklad mobil = kamene a pod ... 😠

xerom194
21. aug 2013

Zdravim.
Ja som sa stal obecou podvodnika kedze som si objednal jedny maskace za 70e aj mi poslal fotky a prisli mi nejake bezcenne detske veci.

motorak
14. sep 2013

Nenaletel som ale precestoval som 300 km. Jeden podvodník predávajúci náradie, elektrocentrály a iné je z Levíc a druhý zo Žiaru nad Hronom. Sú to spoluobčania a zrejme je ich viac, majú podobné foto tovaru aj ceny. V skutočnosti nič nemajú a snažia sa vymámiť zálohu.

windsurfer
16. sep 2013

dobry den! poprosim poskodených v takomto pripade podvodu aby sa dostavili na najblizsie oddelenie polície a aby podali oznámenie v tejto veci a este treba policajtovi povedat, ze nech sa kontaktuje na obvodné oddelenie pz vo velkom blhu okr. rim. sobota. tam robim ja ktorý tuto vec presetruje a snazi sa vypatrat podvodnika. prosim pomozte! dakujem vam pekne

buba48
9. okt 2013

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Dcéra si cez internet objednala tenisky. Peniaze jej previedla cez IB - 30 €. Miesto tenisiek ktoré mala zaplatené jej poslala dve rozdielne(každá z iného páru). Keď sme požadovali vrátenie peňazí odmietla s tým, že takéto jej boli dodané. Tenisky sme jej vrátili späť no odmietla ich prevziať. Keď jej dcéra napísala,že na ňu podá trestné oznámenie vysmiala ju, že za 30 € sa s nami nebude nikto na polícii zaoberať. Máme nejakú šancu na vrátenie peňazí, alebo sa s tým nedá už nič robiť? Myslím že by bolo dobré upozorniť na túto predávajúcu, ktorá je z Nitry, aby takto nedopadli aj iní. Viem že to nie je až taká veľká suma, ale študentom chýba každé euro. Ďakujem vopred za každú dobrú radu.

tixi
10. okt 2013

@buba48 skus sa obratit na slovensku obchodnu inspekciu, pod ktoru patri aj internetovy predaj, mozes ich kontaktovat telefonicky, ale aj mailom http://www.soi.sk/sk/Kontakt.soi
urcite ti poradia ako mas postupovat

italy2
21. okt 2013

Zatiaľ mám šťastie na maminky.Sama sa snažím reálne popísať,nafotiť-ani mi len nenapadne,že by som mala klamať.Ale drahšie a rozmernejšie veci si preberám len osobne,ani pošta nie je 100%.Skôr nedobrú skúsenosť mám s neregistrovanými na mk,ale česť výnimkám.Ak už by sme nikomu neverili-netreba pozerať bazáre,ale kupovať len v obchodoch 😉 .

salvi450
28. nov 2013

aj ja chcem upozorniť na pána menom Jozef Čertík z Brezna - podvodník a zlodej, ktorý zrejme sedí len za počítačom a okráda ľudí, ozýva sa na dopyt, vypýta si peniaze a nakoniec ani peňazí ani tovaru nieto.

heliena
1. dec 2013

chcem vas upozornit na podvodnika ktory si dava inzerat ze daruje notebook SONY vaio PCG -V 505 pyta na ucet 10 ery a neposle vam nic moze sa hanbit ze takto okrada ludi a je mu to jedno co to je za cloveka ze vobec moze spat asi sa mu nechce robit a takto si zaraba takychto by mali zavret do basy kto vie kolkym to urobil .vobec ho to netrapy a inzerat tam este ma na bazosi clovek bez chrbtovej kosti

stula
14. dec 2013

Dobry deň podvodnikov na slovensku je až dosť pripad Zdenko Mateček bytom Banska Bystrica Mlynska č.86 v roku 1999 robil kampa´na južnom slovensku PROPERTY Consultant vykupuje DLHOPISY ,že seriozna ponuka najvyššia cena naletelisme viac ako 1.176 poškodenych podali sme trestne oznamenie,ktora bola prokuratorkou Krajskej prokuratory Bratislava.Počas vyšetrovania bolo zistene,že mandat zmluvy s majitelmi dlhopisov zaviazal vyplatit klientov do 31.12.2001 pičom bola škoda viac ako 6.468.000 SK, Vyšetrovala JP mjr. J.Pokorna .//preto som rozhodla v zmyslu §
160 ods.1, ods. 3 Trestneho poriadku./// Peniaze dodnes neboli vyplatene ani prokurator ani vyštrovatel nepomože tak nakoho sa mame starši dochodcovia sa obratit ." HANBA " ☹

sisha
29. jan 2014

Chcela by som upozorniť na neseriózneho predávajúceho alebo predávajúcu (vystupuje vždy inak) na bazoši. Ja som ho/ju nasla pod menom rado, telefón je vymyslený. Dávajte si pozor na číslo účtu: 4202543925/8360. Doteraz som nikdy nemala problém ani s kúpou na dobierku ani prevodom vopred, ale už som sa poučila.

kamilka48
30. jan 2014

Dobrý deň, chcem sa spýtať, tiež na podvodníčku. Pred týždňom som poslala pani 20,- Eur na účet. Objednávala som si nové čižmy. Tovar mi prišiel po týždni. Včera som si ho prevzala, otvorím krabicu a tam staré smradľavé čižmya úplne iné, ako som si objednávala. Skoro som odpadla. Ako môžem získať späť peniažky. Ďakujem za každú radu.

a25117914
8. feb 2014

dobre vam tak..nic nedostanete.trestne oznamenia co davate tak to budu mat podvodnici ako priestupok ak skoda nepresiahne 266eur.a to musite este dokazat na priestupkovom.nie vo vasom meste ale v meste trvaleho bydliska podvodnika.nekupujte nic na bazosi,bazare a podobne,ci uz vopred na ucet alebo dobierkou.pri dobierke nemate ziadnu sancu.aj ked vam nic neposle a vi mu zaplatite,vi budete tvrdit ze ste nic nedostali a on ze to poslal,kto ma pravdu,skvor je lepsie na ucet a potom tvrdit ze ste to omylom poslali na ucet,ale to je zas len chodenie po obcianskych sudoch,tiez nedoporucujem..podvodnici vtomto vyhravaju a vzdy budu,vi baby bebudte take namyslene a hlupe,nachytane na sladke reci..doporucujem len osobny odber nic ine!!!!!!

jantusks
10. feb 2014

kiwi82 prosim napiste mi na mail jana.mrovcakova@gmail.com Zial tiez som dopadla rovnako, tiez islo o pani Slavku, ale cez mimibazar... Mozno ide o tu istu osobu, by sme sa mozno mohli spojit a podat spolu trestne oznamenie.

doloreska
23. feb 2014

Zdravím..len sa chcem informovať, hoci aj tak pôjdem požiadať o info aj na Políciu. Predala som mobil pred dvomi týždňami, muž ho prebral, vyplatil. Po takmer dvoch týždnoch mi napísal, že mu nefunguje foťák, internet, wifi.. keď som sa spýtala že prečo ho po prebratí na pošte neskontrolovoal, vraj mu odmietli reklamáciu a poslali ho na políciu. Ešte to nechce takto riešiť, chce vrátenie peňazí. Má na toto právo, pokial som si istá tým, že mobil odišiel v stopercentnom stave, že on nepodal na danej pošte reklamáciu, že v našej konverzácií nieje ani jediná zmienka o vrátení peňazí a podobne? Odmietala som po celú dobu dobierku, neverila som tomu, chcela som vždy len a len osobné stretnutie. Tým pádom by sa predsa hneď odhalilo, že niečo nieje v poriadku, čo ale u mna doma plne fungovalo. Už som sa spojila aj s adminom stránky, jednoducho mi odporučil vyjadriť sa stručne že si niesom vedomá závady a prerušiť konverzáciu. Prešli jednoducho dva týždne, kupujúci si nenárokoval na podanie reklamácie a v tomto rpípade, keby pristúpim na vrátenie paňazí, ja tu budem tá poškodená. Aký máte na toto názor? Niesom ešte na Slovensku, ale chcem si to poriešiť, preto sa najrpv informujem takto, vďaka 🙂 Aby som sa vyjadrila správne, vraj mu to takto nejde od začiatku..

petadur
7. mar 2014

DOBRY,
DALSIA PODVODNICKA NA bazar.sk :

jej cislo uctu je: 3099393353/0200
mail ma : karinaa@centrum.sk
t.c.: 0902 037 790
asi jej profil na FB: https://www.facebook.com/ssoshyy?ref=ts&fref=ts

ja som par veci na bazosi predala a preto som mala dobru vieru, kedze predava viac veci prislo mi ze s tym pracuje pravidelne, nenapadlo ma ze natrafim na podvodnicku, kedze pri mailovej komunikacii vyzerala byt ok, az do casu kym som neposlala peniaze na ucet vopred. od vtedy sa nozvala neodpisuje na maily, slo o sumu len 12 eur v mojom pripade, ale predava aj drahsie veci ako snowboard a dokonca pozemky!!!
ma s nou este niekto zle skusenosti? ak ano ozvite sa na petra.duricova@centrum.sk

proshoplala
11. mar 2014

Aj mna oklamala jedna sikulkano 400e.Myslite ze mam sancu na vratenie penazi?

olliviaa
17. mar 2014

Ja mam dalsiu slecnu do partie- zavadza a klame, vola sa NINA HALUŠKOVÁ a je z Lip. Mikulasa,
predava na bazos.sk akoze prave ludske clip in vlasy !!!
Jasneze, za 39 pripadne 40 eur dostanete dobierkou umele klipy z cinaku.

Vystupuje pod menom Vlasky,
email: Vlasky@centrum.sk

Ak ste si od nej niekto vlasy kupil, napiste mi, ona tvrdi, ze vsetci su spokojni,len ja vymyslam, jasneze, ked sa nedaju farbit, znicili mi zehlicku,co sa na nu tak prilepili 😀

jakam
28. apr 2014

Všimla som si jednu vec, že prevažne všetci podvodnici používajú mail cez centrum.sk, popr. cz.

marttia
6. máj 2014

Ahojte dievcata mam problem na bazosi,no nie ako kupujuca ale naopak.Niekto mi tam napisal take zle hodnotienie az sa my zvysil tlak mam podozrenie na mojho pribuzneho(spory)takze,zacnem od zaciatku pred meciacom som pridala inzerat na bazos,ze predam hojd.kreslo este ten den bolo predane a putovalo na postu.Po par dnoch mi pani napisala sms ze bola 100%spokojna,nastastie ju mam ulozenu.Teraz popisem k tomu zlemu hodnoteniu ktore vcera ta osoba napisala,citujem.:neodporucam hupacka bola spinava smradlava dotrhana.Hned som volala tej kupujucej pani ,ze ci to bola ona. odpovedala ze nie nemala dovod to napisat a kreslieko bolo krasne.Myslite ze to pisal pribuzny lebo on jediny vedel o kresle a tak mi chcel uskodit.Trapi ma to,teraz tam vyzeram ako nejaka humusacka,verte mi baby to by som nedovolila nieco take poslat ako ma hodnoti ta dotycna osoba.Prepacte za chyby, ale som tak rozhorcena.Poradte mi,ako by ste to riesili Vy,dakujem za odpovede.Zabudla som este,ze kupujuca pani my prislubila hodnotenie

kurancak
9. máj 2014

Dobry den.
Upozornujem na portal bazos.sk
Vyskytlo sa vela predavajich ktorý ponukaju tovar ktory vôbec nedodavaju alebo snazia sa ziskat nepoctivo eura na ucet.

Preto preferujte platbu na DOBIERKU alevo OSOBNY odber ak nechcete prist o peniaze !!!
Administracia na stažnosti vôbec nereaguje a podporuju takýchto predajcov.

pengo
10. máj 2014

Dobrý deň,tiež neposielajte na dobierku osobe z Nitry,menom Katarína Kotlárová.Syn poslal na dobierku tablet,neprebrala tovar,a ani nereaguje na telefonáty.Takže syn prerobil na poštovnom,a po tejto skúsenosti budeme ak budeme niečo predávať,tak jedine osobne,alebo ak dotyčný záujemca zaplatí dvojnásobok za poštovné,samozrejme ako záloha.

tejty
15. jún 2014

Dobrý deň. áno, som obeť hnusného podvodníka. Pred niekoľkými mesiacmi som naletel na inzerát pani, ktorá predávala hernú konzolu. Všetko vyzeralo reálne, pôsobila ako mamička, ktorá kúpila nevhodný darček svojim deťom. Pribalila k tomu hry, popis vyzeral ako písaný naozaj matkou.
Peniaze som poslal na číslo účtu: 4018659602 / 7500 na čo pani písala, že konzolu posiela hneď v pondelok. Z určitých dôvodov som ju potreboval v stredu mať.
A odvtedy sa zľahla zem. Ja viem že som urobil hlúposť, ktorú už nezopakujem. Až neskor som si všimol, že pani zmenila počas komunikácie meno. Keď sa neozývala, zistil som si číslo, zavolal a dosť komplikovane som sa snažil dopátrať, kto vlastne zverejnil inzerát. Napísal som dotyčnej pani, ku ktorej sa číslo (poskytovateľ inzercie mi ho zdelil, skutočné číslo na ktorom bol registrovaný inzerát bolo totiž to pravé) viazalo cez internet, a zistil som, že ide o pani z dedinky vedľa, ako bol vydaný inzerát.

Pani mi reagovala a odpovedala, že ju oslovil niekto cez pokec a zneužil na tento účel, ona sama nevedela že ide o podvod a snažila sa len pomôcť. Dal som to na políciu, ale tá nezistila viac ako ja. Zastavila sa na tom, že nikto z banky nereagoval a banka odmietla povedať, komu patrí číslo 4018659602/7500, inak by mohli konať a pozvať majiteľa účtu na výsluch. Banka teda chráni zločinca a týmto som skončil s dôverou v banky a hlavne v túto banku, ale aj v akúsi slušnosť na internete. Ak už z nejakého dôvodu potrebuje polícia pomocť a oni odmietnu, tak naozaj neviem kde sme.

Podvodník funguje naďalej.
Rád by som varoval, že presne postup akým to spravil je tu:
http://zaujimavosti.net/z-domova/velky-pozor-zi...

A momentálne sviniari prišli na nový spôsob ako ľudí oklamať a zneužiť na toto isté:
http://zaujimavosti.net/problemove/novy-tah-pod...

Prosím nepíšte mi, že som hlupák, pretože to viem a len mi to zvyšuje depresiu. Prišiel som o nemalú sumu a celé pátranie po probléme a vinníkovi stroskotalo na tom, že vieme kam peniaze šli, ako to sviniar spravil, koho zneužil, kedy, vieme dokonca aj to, že aký mal NICK na pokeci a polícia predsa nič nevyriešila. Nerozumiem tomu, ani ako čo funguje. Dôvera padá. Dá sa povedať, že mi to zmenilo život. Doteraz som len čítal a čítal, myslel som si, že ma to obíde. Mýlil som sa. Peniaze mi už nikto teda nevráti. A pritom mnoho ľudí naletí, pretože podvodníkom tento postup vychádza. Nikto nerobí nič preto, aby sa to nezopakovalo a aby to podvodníkom nevychádzalo zas a zas.

podvedenastudentka
18. jún 2014

Dobrý deň. Chcem prispieť svojou skúsenosťou a poskytnúť pomoc ľuďom ktorý sa stali obeťou podvodu tiež. Najnovší podpis ako na vec: 17.6.2014 AKTUALNE !!
Takže:
1.) prostredníctvom e-mailovej komunikácie som si objednala telefón od jedného pána (mala som jeho '' mail '' ,adresu a číslo telefónu. (NESTAČÍ !!! )
2.) na poštu som si išla prevziať balík ktorý mi prišiel formou dobierky
3.) po otvorení som zistila že v krabici boli natrhané letáky a krabica od pizze ktorú si podvodník pravdepodobne vychutnával keď kul tieto pikle 😠
4.) - ak ste tovar otvorili na pošte, ihneď ho vrátte - stopnú transakciu a vrátia Vám peniaze (reklamácia)
- ak ste tovar otvorili až doma okamžite ho bežte vrátiť na poštu, stopnú transakciu a vrátia Vám peniaze (reklamácia)
- ak ste tovar otvorili až doma a pošta je už zatvorená, obrátte sa v prvom rade na zákaznícky servis na stránke posta.sk a pýtajte si INSPEKTORA BEZPECNOSTI POST, tento človek Vás bude dalej navigovat co robit dalej.
Budete musiet oznámit priestupok/trestný čin na polícii.
PRIPAD NAJPRV RIESI POLICIA AZ POTOM POSTA !
Inspektor vašu platbu stopne s tým, že peniaze ostanú kvázi na pošte a nedostanú sa k odosielatelovi - podvodníkovi.
Polícia sa Vám síce vysmeje že takýchto prípadov je '' plná riť '' ale z toho si nič nerobte, ide predsa o Vaše peniaze - 🙂
Na prešetrenie prípadu má polícia 30 dní, napíše Vám '' záver - zhodnotenie '' riešenia prípadu.
Toto posúdenie pošlete inšpektorovi a on to začne riešiť.
Nebojte sa peniaze sa Vám vrátia 🙂
good luck 😎
a zopár rád na záver :
nestačí len adresa (vymyslená), číslo a email (typu iphone5@neviem.sk),
príliš lákavá cena (nedajte sa zmiasť, nikto nechce prerobiť 🙂 )
osoba sa nechce stretnúť osobne - nemá mobil, nemôže volať, ...
overte si hodnotenie osoby pri inzeráte (nemusí byť vždy pravdivé 😖 )
radšej si priplaťte pár eur a vec môžte vyreklamovať pár krokov od vášho bytu 🙂
a mnoho ďaľších... 😉

niki101988
18. jún 2014

Ahojte, tak ja tiež predávam tovar na bazos.sk alebo bazos.cz vždy chcem poslať peniaze na účet dopredu a najma sa snažím žiadať si prevod aby som vedela z koho účtu peniaze dostávam.
Možno to niekomu príde hnusné pýtať peniaze vopred, ale stalo sa mi, že som tovar poslala, lebo dotyčný ho hneď potreboval, peniaze áno previedol a pod. tovar odoslaný a peniaze som nikdy nedostala.

daturka1
20. jún 2014

Erika Tanuskova...to je osoba,co ma podviedla. Pacila sa mi bunda,co predavala na bazosi. Nova,raz oblecena,dobra cena,zaujimavy kusok.Poslala som peniaze IB,napisala mi,ze peniaze prisli,posiela balik....a 2 tyzdne ticho.Tak som ju slusne upozornila a napisala mi,ze musela surne na operaciu,ale ze posle to a vecer mi napise cislo zasielky,aby som ju mohla sledovat....trt mi poslala,2 tyzdne ticho,jej inzeraty na bazosi zmazane.Email adresu som dala do vyhladavaca na FB a vyhodilo mi Dusana Tanusku. A tak som patranim zistila,ze Erika a Dusan su podnikatelia s predajom tovaru,ze Erika ma na bazosi dalsie inzeraty ale pod inym nickom...jedine co mi ostava len vsade jej dat negativne hodnotenia.Apropo,vystupuje,ze je z Novych Zamkov a pritom je z Presova...alebo ani sama nevie odkial je...

ecinka23
1. júl 2014

Dobrý deň, tiez som bola oklamana na bazosi. Od spravcu bazosu som si vyziadala informacie o inzerate. Medzi informaciami bolo telefonne cislo a IP adresa a vdaka IP adrese som si nasla adresu a riesila to tak ze som dotycnej poslala sms s jej adresou. Prajem vela stastia!

seemani
1. júl 2014

@ecinka23 to je dobréé. chcela by som vidieť jej zmrazený ksicht keď jej prišla tá sms. Ale ja by som asi išla tam a odfotila ju ako odchádza z domu a hne´d jej tú foto poslala s titulom Viem dke bývaš.. :d desivé 😀

petrusa87
7. júl 2014

Aj môj muž kúpil cez bazoš akože nové dojacie zariadenie -( škoda, že som mu to dovolila, lebo ja by som si takéto dačo tam neobjednávala) za 400€. Prišlo a nefungovalo to ako malo, tak sa dohodli, že to vráti a žiadal peniaze späť. Samozrejme ten dotyčný sa už celé mesiace - presne 8 vyhovára. Muž išiel aj na políciu aj za známimi prokurátormi a iba išiel z tade znechutený. Povedali mu, že na bazoši sú samí podvodníci na ktorých nemajú žiadne páky. Sú to normálne gangy, ktorý si zoberú dokonca telefónne karty na rôznych pomaly bezdomovcov a doručovaciu adresu si dajú úplne na inom mieste kde žijú a samozrejme aj iné meno. Radili iba kúpu osobne. Takže mi sme takto krásne prišli o 400 €. Sa mi zdá, že naša polícia nič skoro nerieši a berie od všetkého ruky preč. 😒