Kočík vo vlaku

16. aug 2021

Ahojte prosím vás ako zistím kedy pôjde vlak kde sa zmestí aj kočík? Chcela by som ísť s dcérou na výlet vlakom
Alebo v každom vlaku je nejaký rušeň pre vozíky a kociky ? Ešte som tak nešla takze neviem ako to funguje

kubkovamama
16. aug 2021

Áno ,vozne sú označené podobne ako máš označenie na mhd

autor
16. aug 2021

@kubkovamama no ale nájdem to niekde na CP označené že ktorý vlak ? Nieže prídeme na stanicu a nebude tam žiadny označený

lenka7477
16. aug 2021

máš ústa ? pýtaj sa

autor
16. aug 2021

@lenka7477 áno ústa mám 🧐
A pýtam sa predsa

lenka7477
16. aug 2021

Priamo na stanici sa pýtať treba

gabika9878778
16. aug 2021

Mne sa nezmestil a kočík má cestovať s batožinou

nika82
16. aug 2021

kazda zeleznicna stanica ma velky plagat a kde su popisane vlaky a ropzlozenie vagonov, vacsinou kazdy ma priestor pre cyklo a dava sa tam velka batozina a aj kociky

jajka71
16. aug 2021

Ja som pár krát cestovala s dvojkocikom s nevyhnutnosti a tak som z toho spravila výlet predcasniatkam. Nie vždy sa to stretlo s ochotou personálu, 2x ma nechali stať v uličke, kde má obchádzali..... Ale cestovali sme aj vo vagone s cyklista mi a to si náležite užili.

janetinka27
17. aug 2021

aj ked teda vela tam o tom nepisu. asi najlepsie opytat sa na stanici, ked pojdes okolo 🙂

erickatt
17. aug 2021

Podľa toho kam ides, moj vlak je stary taka klasika z prvej svetovej vetsinu a tam ostane kocik na chodbe. Ked ide zazrakom moderny vagon , to tiez ostane kočík na chodbe alebo si sadnut ale ze uplbe dozadu a mat ho tam. Ine je kočík a ine karicka, aj podľa toho. A ked ide tusim raz za den vecer o 9 ten extra moderný , je tam na to vyhradeny priestor

cacianka
17. aug 2021

Zakezi aj akú a kde trasu ideš.jazdia stariny kde ledva, ale aj moderne nizkopodlazne kde nastúpiš a vezies sa ako kráľ. V rychlikoch je aj pol vagona pre deti, ale nie v kazdom.
Niektore lokálky maju krasne motoraky, inde haraburdy.
Skus ist v rámci prechadzky na stanicu, okukaj vlaky a pytaj sa v pokladni alebo zamestnancov vonku, vypravcu (to je ten s červenou čapicou)

h2so4
17. aug 2021

Ja cestujem vlakom veľmi často. Väčšina vlakov má vozeň na prepravu bicyklov - okrem tých úplne starých. Či sa s kočíkom vmestíš do vlaku zistíš na stránke http://vlak.cp.sk. Zadáš si odkiaľ a kam chceš ísť, vypíše ti vlaky a v pravo hore pri vlaku sú ikonky či má vlak vozeň na prepravu bicyklov, či je nízkopodlažný a či má vozeň na prepravu imobilných cestujúcich. Bez problémov sa dostaneš do vlaku s kočíkom, ktorého šírka zadných kolies je max. 55cm - prejdeš cez vnútorné dvere. S kočíkom širokým 52 cm som sa v pohode dostala až do kupé. Širšie kočíky je potrebné poskladať. Dúfam, že som trochu pomohla.

sipopa
17. aug 2021

to zalezi asi od typu vlaku/vozna, ktorym pojdes. tak je asi dobre, ked budes vediet kedy chces ist na vylet a na vtedy sa ist vyskusat opytat ci tam bude taky vozen s priestorom pre kociare. i ked teraz byvaju take, ktore su uz oznacene, ze to tam maju ako vyssie pisali

h2so4
17. aug 2021

Do nízkopodlažného sa dostaneš s akýmkoľvek kočíkom.

gerfinka
17. aug 2021

Keď vyhľadá na CP.sk daný vlak, mal by tam mat uvedené cez ikony, že je napr.aj pre vozičkárov, že sa dá ísť s bicyklom a pod.

karolin99
21. dec 2021

@lenka7477 netreba byt hneď tak nepríjemný 🙂 normslne sa opýtala ? Predsa sa nedotrepe na stanicu s dieťaťom a tam zistí ze hopaaa vlak kde sa dá ísť s kočíkom ide za 5 hodín 🙂

loginexistuje
21. dec 2021

@karolin99 tak ale navo dava tito temu ako anonym a ma uviest aspon vychodziu stanicu a potom sa da poradit

lenka7477
21. dec 2021

@karolin99 čo bolo na mojej odpovedi nepríjemné ? Veď ak chcem niečo vedieť spýtam sa - najlepšie priamo zdroja , t.j. na infolinke, alebo na stanici.

autor
21. dec 2021

@loginexistuje a keby sem dám tému s nickom kde aj tak nemám o sebe nič tak by si vedela viac o mne ? Bože 🙈🙈🙈🙈
A náhodou baby mi poradili tak neviem čo rýpeš chod sa venovať manželovi radšej

autor
21. dec 2021

@lenka7477 áno spýtala som sa tu a čo ? Keď nevieš tak neodpovedal ďakujem dobrú noc

loginexistuje
21. dec 2021

nuz ako sa vravi kona mozes doviest k rieke ale pit ho nedonutis ty sa nemusis starat o to co ja robim vo svojom volnom case

normalne uvazujuci clovek sa opyta chceme sa ist previest vlakom zo stanice Bernolakovo kedy chodi dobry vlak ? a my ti povieme ze vtedy a vtedy ide poschodovy a mozes sa previest na hlavnu stanicu a ist do muzea dopravy vedla hlavnej stanice napr
ale tak komu nie je vzhuru dano v apatiece nekupi

autor
21. dec 2021

@loginexistuje strč si tie svoje múdrosti, zaujímavé že baby vyššie nemali problém mi odpovedať ale chápem musíš niekde rypnut
Už si si rypla tak môžeš ísť spokojne spat 😴

denda007
21. dec 2021

Neviem odkiaľ ste, a kam sa chystáte ale u nás na Liptove uz chodia osobné vlaky akoby bezbariérové. Také nové poschodové. A v rýchliku sú myslím v každom vozne pre imobilných cestujúcich

autor
21. dec 2021

@denda007 už nikde, téma je z augusta, ale ďakujem

denda007
21. dec 2021

Aha...a ako bolo? 🤔😀🤔😀