Malé mačiatko nemá stolicu

liviafazekasova
29. jún 2023

Ahojte vedel by mi niekto poradiť?? Našli sme u svokry na dvore za psou búdou malé mačiatko pes ju chcel chytiť. Majiteľa sme nenašli pýtali sme sa každeho suseda nikto nič. Má asi 3 týždne neviem presne lebo sme ešte nikdy nemali mačiatko. Zobrali sme si ju domov mali sme doma len obyčajné mliečko kedže už bol večer. Papá krásne aj v noci kŕmim. Ale vôbec nemá stolicu. Zobrali sme si ju domov v pondelok večer a dodnes nekakala. Volala som zo zverolekárom a že mám do mlieka pridať vodu skúšala som a stále nič utieram je brušku navlhčenou utierkou jemnučko ale stále nič. Zháňame mačacie mlieko ale ešte sme zatiaľ nikde nedostali nemali nikde objednala som lebo som našla cez internet dovtedy jej dávam prevarené bezlaktózové mliečo na odporúčenie druhej zverolekárky. Nepovedali mi nič len že mám utierať buško jemne pretože zrejme nemá naštartovaný vylučovací systém že to sa naštartuje tak ako ju maminka olizuje, takže takto jej pomáham vlhkou utierkou a ešte kúpiť kapsičky pre mačiatko a dať jej to papať a že bude kakať. Ale stále nič.
Dala som jej aj kapsičku síce bez mäsa lebo nevedela papať mäso začala sa v tom dusiť takže papá len to želatinové vlastne omáčku. Ale chutí jej veľmo.
Neviem čo mám robiť s tou stolicou má už aj veľké bruško a troška tvrdé. 😐
Čo jej mám dať alebo ešte robiť aby sa vyprázdnila. Máme ju radi veľmi nechceli by sme o ňu prísť. Veľmi sme si ju obľúbili 😐😐
PS: myslela som aj nato či nieje v strese a preto nekaká.

liviafazekasova
autor
29. jún 2023

Prosím prosím pomôžte mi 🙏🙏🙏🙏😐😐😐

hyta
29. jún 2023

@liviafazekasova Je ešte maličké, malo byť asi pri svojej mame. Okrem masírovania bruška poradiť neviem. Skúsila by som ísť s drobčekom na veterinu. Keď je príjem, musí byť i výdaj.

liviafazekasova
autor
29. jún 2023

@hyta viem že ešte by potrebovala mamičku ale nemá 😐😐😐veď som hovorila s 2 veterinármi ale len toto mi odporučili aj oni mám pocit že kašlú nato 😐😐 ani mi toľko nepovedali že ak sa to nezmení doneste mačiatko na vyšetrenie, nič, ja som musela sama povedať že ak sa to nezmení tak sa im ozvem 😐😐

anjelicek26
29. jún 2023

Kupit mlieko pre maciatka a krmit, ine ti neostane... brusko masirovat vlhkym uterakom, ono by sa malo potom vyprazdnit... na zaciatku viac cikaju ako kakaju, takze to pojde... mlieko sa celkom bez zvysku stravi... brusko moze mat tvrde a nafuknute aj s parazitou, treba toho veterinara, nenechaj sa odbit... mrzi ma, ze musite toto riesit, ale maciatka su bojovnici, o par dni bude z najhorsieho vonku.

gwendolyn
29. jún 2023

@liviafazekasova na fb sú skupiny chovateľov mačiek, už tam boli také prípady, skús pohľadať tam, čo sa odporúča robiť s takým malým mačiatkom, tam skôr nájdeš odpovede, či to robíš dobre alebo nie

anjelicek26
29. jún 2023

Inak ano, na FB sa ti moze podarit najst aj kojacu macku a odvniest ho tam, vacsinou prijme...

cyberk
29. jún 2023

Mozes skusit aj na MK skupinu - We love cats - Milujeme mačky mozno poradia 🙂 drzim palce

liviafazekasova
autor
29. jún 2023

@anjelicek26 @gwendolyn ďakujem krásne za rady, no áno cikať ciká dosť aj ja som nato myslela že možno z mliečka len ciká, lebo s tým problém neni dokonca je taká múdra že sa pýta vonku cikať nechápem ako také malé vie ale ide k dverám a mňauká vtedy ju zoberem na dvor a hned sa aj vyciká

liviafazekasova
autor
29. jún 2023

@cyberk ďakujem 🙏🙏

stanulienkat
29. jún 2023

Ja budem asi nechutna, ale v takom zvieracom serialy som videla ako takym maciatkam osetrovatel masiroval ritku vatou namocenou v teplej vode. Vraj to macky olizuju svojim maciatkam a rozprudi to peristaltiku.

liviafazekasova
autor
29. jún 2023

@stanulienkat ďakujem za radu, práve aj ja som teraz čítala presne toto takže idem skúsit hneď ako sa zobudí dúfam že to pomôže. Ďakujem 🙏

kockopes2206
29. jún 2023

@liviafazekasova treba ju odcervit a idealne jej kupit aj probioticku pastu, probican je vhodny aj pre male maciatka. samozrejme mlieko pre maciatka, kupis v kazdom chovprodukte, teda vo vacsich sietach. Obycajne mlieko, jed aj je bezlaktozove nie je dobre na travenie pre tak male maca a nema ani dostatocnu vyzivu.

liviafazekasova
autor
29. jún 2023

@kockopes2206 už sme objednali lebo u nás su len malé obchody chovorodukt ale nedržia mačacie mliečko dokonca ani veterinar nema len pre psov. Môže umrieť z mlieka???

abbey1
29. jún 2023

@liviafazekasova Musíte masírovať jemnučko i konečník. Mačacia mama ich takto stimuluje. Robievali sme to bežne pri tak malých mačiatkach. Smutné je, že veterinári nemali mliečko v ponuke a nevedeli poradiť. Držím päste.

kockopes2206
29. jún 2023

@liviafazekasova nehovorim ze zomrie. Len, ze to nie je postacujuca vyziva, ake to napravite. V lekarni jej kup odcervovaciu pastu, kedze sa jedna o tulavu macku,je velmi pravdepodobne, ze ma parazity a to moze sposobovat traviace problemy. Ak mas moznost kupit kozie mlieko kym ti dorazi susene pre maciatka, daj zatial to. Tie probiotika su velmi dobre na upravu crevnej mikroflory, takze to len pomoze. Ak inak posobi schopne, nie je apaticke, tak to zvladnete. K veterinarovi by som isla osobne, nech ju pozru.

gejb
29. jún 2023

@liviafazekasova kamoška tiež nasla malé mača- novorodenca. Musela mu niekolkokrat denne masírovať bruško aj konečník aby sa vykakalo, robia to tak ich matky ...toto musíte prevziat teraz vy kým sa samé nenaučí

selena_luna
29. jún 2023

nielen brusko, ale aj ritku treba trosku masirovat, mamka im aj zadocek lize... skus zavolat nejakemu OZ v tvojom okoli, co odchytava macicky a opytaj sa ich, oni maju vela skusenosti a poriadia urcite dobre.

surama
29. jún 2023

@liviafazekasova Skusila by som kupit pastu na odcervenie.

hyta
29. jún 2023

@liviafazekasova My sme raz zachránili malé mačiatko, dali sme ho potom neteri. Na veterine ho odčervili, malo zahnisané očká, tak ho i ošetrili a ja som mu do nich týždeň dávala kvapky. Kázali mi kupovať kapsičky pre malé mačiatka, aj mu zabehlo, nevedelo ešte dobre papkať, no bola to malá hladoška. Mačiatka sú veľmi šikovné na hygienu. Za jeden deň chodila na mačacie WC a bola čistotná. Mali sme však doma fenku a bolo to s nimi náročné. Neteri v tom čase zomrel kocúrik, tak si ho adoptovala. Skús to masírovanie, malo by pomôcť. Dala by som ho prezrieť veterinárovi, či je zdravé, hlavne odčerviť, potom i zaočkovať.

liviafazekasova
autor
29. jún 2023

@hyta a odčervujú a očkujú už aj také malinké??? Má asi 3 tyždňe mala tiež hnisavé očka ale umývam repíkom a už je to v pohode už jej nehnisajú 🙂🙂

hyta
29. jún 2023

@liviafazekasova To je ozaj maličké, naše malo asi dva mesiace podľa veterinára. Očervoval ho ihneď. Skús sa opýtať na veterine, prezrieť by som ho pre istotu dala. Si zlatá že ti jeho osud neostal ľahostajný.❤

liviafazekasova
autor
29. jún 2023

@hyta nieje veľmi nás to trápi bojíme sa že sa nebude vedieť vyprázdniť 😐😐 viem že by ešte potrebovala mamičku ale nemala sme inú možnosť určite by ju svokryn psík chytiľ lebo bola za búdou schovaná my sme si mysleli najprv že to isto nejaká myš a preto tak breše a a chcel sa dostať za búdu a potom muž pozrel a našiel tam mačiatko 🙂🙂 ale okrem stolice všetko v poriadku papá hrá sa vie už kde má miesto ide si tak lahnúť pýta sa na záchod sme v šoku nemysleli sme si že je taká múdra kedže je malilinká 🙂🙂a aj synček ju zbožnuje síce chytať nesmie ale ju hladká a rozpráva jej 😃 máme ju radi a bojíme sa o ňu ja už som prezrela celý internet všetko a už som zúfalá 😐😐😐

simca06022011
29. jún 2023

treba maca zobrat a ist s nim na veterinu, kde sa vyznaju. osetrit, vysetrit... a potom len cakat a skusat. Na vet odhadnu vek, povedia kedy odcervit, ockovat...
je dost mozne ze v okoli malo to maca mamu, ale vyplasil ich pes... ona si mlade takto prevlaca z dvora na dvor...

liviafazekasova
autor
29. jún 2023

@simca06022011 hľadali sme matku ale už to už bolo večer aj mačiatko bolo vyplašené a hladné, svokra sa pýtala susedov nikto nič nevie 😐😐
Nechápeme ako sa tam nabralo taketo male mačiatko samé

hyta
29. jún 2023

@liviafazekasova Vieš, nám veterinár vravel, že keď dávať mlieko, tak len to čo je určené pre mačiatka. Z normálneho mlieka môže dostať hnačky a môže až uhynúť. Vraj radšej potom dávať striekačkou len prevarenú vodu. My sme dávali kapsičky pre mačiatka, po troškách, ja som ešte pridala trochu prevarenej vody a roztlačila som to vidličkou na kašičku. No toto bolo staršie, zvládlo to. Určite by som išla i na veterinu. Držím palce a daj vedieť.❤

simca06022011
29. jún 2023

@liviafazekasova napísala som ako, mama ho priniesla, a placha mačka nepríde ku vam. To máš ako keď nájdeš hocijake iné mlaďa v prírode.
Išla by som k vet. Osobne. A ja by som skúsila ako
@hyta píše.
Na nete sú aj videa vygoogli si: How can I stimulate my kitten to poop?

https://www.youtube.com/watch?v=QGKFqz-dpVc
liviafazekasova
autor
29. jún 2023

@simca06022011 ďakujem krásne 🙏🙏🙏

liviafazekasova
autor
29. jún 2023

@simca06022011 ďakujem vám nesmierne za video spravila som presne ako to bolo vo videu a už mačiatko sa pýtalo vonka a už sa pekne vykakalo 🙏🙏🙏 ďakujem vám krásne

@hyta už je v poriadku pekne sa vykakalo mačiatko už by nemal byť problém poobede ideme pre mačacie mliečko sme našli a idem volať veterinarke kedy sa môže už odčervovať a očkovať takže hádam už bude všetko dobré ďakujem vám krásne za rady 🙏🙏

janettdamian
29. jún 2023

Nečítala som komentáre všetky. Mačiatko vám tam niekto pohodil. Mne mačka po okotení uhynula. Mačiatkam som dávala mliečko mačacie z kauflandu, riedila som ho kamilkovým čajom. Orem "masáže" bruška, treba mokrým vatovým tampónom aj zadoček masírovať, vždy sa pekne vyprázdnili.

hyta
29. jún 2023

@liviafazekasova To je skvelé, super, gratulujem. Určite sa mu na bruško uľavilo a bude môcť krásne papať. Nech sa vám všetkým darí.❤