Mám negatívny PCR test. Môžem ísť zajtra do roboty?

minas5
30. nov 2021

Ahojte chcem sa opýtať, vedeli by ste poradiť. Boli sme v sobotu na PCR teste a dnes nam prišiel vysledok, že sme negatívny. Moja otázka je či môžeme ísť zajtra do roboty alebo máme ostať v karantene kým neprejde 10 dní od testovania. Nikto mi toto nevie povedať a ani som sa to nikde nedocitala. Ďakujem

elizita
30. nov 2021

@minas5 samozrejme ze mozte.. ved bud zostavate 10dni v karantene alebo idete na 5.den od kontaktu na pcr.. ved vsetko je na korona.gov jasne napisane

janetinka27
30. nov 2021

priznam sa, ze to velmi nesledujem, ale myslim, ze neockovany musi ostat doma tych desat dni bez ohladu na vysledok. alebo to uz neplati?

janetinka27
30. nov 2021

na nczi som nasla, kedy sa karantena konci:

Kedy sa karanténa končí?
v prípade, ak sa u osoby v karanténe nevyskytuje ani jeden z klinických príznakov ochorenia a výsledok RT PCR testu vykonaného najskôr v 5. deň od posledného kontaktu s osobou pozitívnou na ochorenie je negatívny, uplynutím doby 7 dní od posledného kontaktu s osobou pozitívnou na ochorenie,

ak u osoby v karanténe nebol vykonaný test a počas doby 10 dní od posledného kontaktu s osobou pozitívnou na ochorenie sa u osoby v karanténe nevyskytuje ani jeden z klinických príznakov ochorenia, uplynutím doby 10 dní od posledného kontaktu s osobou pozitívnou na ochorenie,

v prípade, ak sa u osoby v karanténe vyskytne akýkoľvek z klinických príznakov ochorenia počas doby 10 dní od posledného kontaktu s osobou pozitívnou na ochorenie, momentom, kedy posúdi osobu v karanténe jej všeobecný lekár, ako spôsobilú ukončiť karanténu.

V prípade stáleho kontaktu osoby s osobou pozitívnou na ochorenie žijúcou s ňou v spoločnej domácnosti sa za posledný deň kontaktu považuje:

ak sa u osoby pozitívnej na ochorenie vyskytol akýkoľvek z klinických príznakov ochorenia, piaty deň od výskytu klinických príznakov ochorenia osoby pozitívnej na ochorenie,

ak sa u osoby pozitívnej na ochorenie nevyskytol žiadny z klinických príznakov ochorenia, piaty deň od odberu vzorky biologického materiálu na účely testu u osoby žijúcej s osobou pozitívnou na ochorenie v spoločnej domácnosti.

cessy01
30. nov 2021

@minas5 nepises ci si kontakt alebo mas doma pozitivnu osobu. Pokial mas doma pozitivneho a ty si neockovana napriek tvojmu negativnemu testu musis byt v karantene. My sme tak.

minas5
autor
30. nov 2021

@cessy01 my sme tak isto ako vy...tym pádom ostávame doma do konca. Ďakujem

cessy01
30. nov 2021

@minas5 potom sa to s kazdym pozitivnym clenom posuva a musis byt stale doma🙈 my sme mali dceru potom po tyzdni bol syn a my neg s muzom a teraz az ked jemu konci karantena sme boli este na teste a ten bol negativny tym koncime karantenu s nim.

elizita
30. nov 2021

@cessy01 to si kde vycitala taku vec? Bud ides na test alebo zostanes 10dni v karantene.. co to ma s ockovanim? To je nejaka novinka?

andrejka1974
30. nov 2021

@elizita nie je to novinka je to tak aj u nas je najmladsia neockovana a aj ked je negativna musi zostat v karantene az pokial neskonci poslednemu clenovi v rodine karantena u nas to bude presne 17 dni

elizita
30. nov 2021

@andrejka1974 to vobec nie je tak nikde napisane, ak ano, poprosim link... karantena sa konci po negativnom pcr ak nie su priznaky

vivincek
30. nov 2021

aj my sme to tak mali - ak ma doma pozitivneho,ona napriek tomu,ze je negativna,ostava s nim doma do skoncenia jeho karanteny. Priznaky sa totiz este mozu prejavit. Pokial je neockovana. mam to potvrdene z RUVZ. Ockovana pokial nema priznaky,moze ist do prace.

cessy01
30. nov 2021

@elizita napisane to urcite niekde je. Mna kontaktovali z hygieny (asi) ci viem kde sa nakazila dcera a aky priebeh ma a podobne otazky. Potom mi vysvetlila toto ze sme neocko a tak musime byt v karantene pokial to neprekoname potvrdenym pozitivnym pcr testom alebo neskonci poslednemu potvrdenemu pozitivnemu v domacnosti karantena

andreakotesova
30. nov 2021

@elizita toto platí v prípade, ak s pozitívnou osobou nezijes v 1 domacnosti. Ak s nou si v 1 domacnosti, tak tomu neustále negatívnemu neockovanemu sa stale predlžuje karantena a dokonca plus 5 dni 😉🙃

cessy01
30. nov 2021

@andreakotesova inak tych 5dni este naviac som volakde citala ale mna dnes obvodna vypisala ze mi konci karantena kedze aj syn mal dnes posledny den. Vobec mi nic nepovedala o tych 5dnoch plus🙈 teraz rozmyslam nad tym ze kokos ja idem rano do roboty ci mozem?😱

andreakotesova
30. nov 2021

@cessy01 tak sa riad tým, co ti povedala dr. Na hygiene nám povedali, ze karantenu riadi naša dr., tak ju pocuvni 🙂

cessy01
30. nov 2021

@andreakotesova no fajn tak keby nieco bude na nu chudatko.. lebo mne povedali v tom telefonate z hygieny ze musim byt doma do dna kym neskonci poslednemu pozitivnemu v rodine karantena a to je dnes. Len tiez som niekde postrehla plus 5dni. Ale mam cerstvo robeny pcr z piatku negativny tak by to malo byt ok.

andreakotesova
30. nov 2021

@cessy01 je to vo vyhláške

ivca82
30. nov 2021

Tu je to celkom prehladne uvedene
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=206...

elizita
30. nov 2021

@cessy01 @vivincek pozrite sa co sem dala @ivca82.. tak je to spravne podla korona.gov, je to tu len graficky zobrazene pre tych,co sa im to nechce citat.. hygiena a lekar sa ma riadit tymto a nie takym vymyslom co vam povedali...

elizita
30. nov 2021

@ivca82 toto je inak super.. my sme sa pred mesiacom trapili ze ako to je, takto je to najjednoduchsie pochopitelne

ivca82
30. nov 2021

@elizita aj ja som si hlavu lamala pred par tyzdnami.

cessy01
30. nov 2021

@elizita ??? Rozpravame sa o 10dnovej karantene ked zijes v jednej domacnosti a ta tam je aj napisana.. ziadna vynimka po 5dnoch ju opustit.. to plati iba ked si kontakt a nezijes s pozitivnou osobou.. my dve to vysvetlujeme presne ako to tam je napisane. Mala som jedno pozitivne dieta isla som na 7den na test bol negativny kym mi prisiel vysledok aj tak som uz bola 9dni doma.. a vtedy prisla pozitivita aj druhemu dietatu tiez som isla na nove pcr zase o tyzden tiez ubehlo znovu 10dni. Ved ty nemozes chodit medzi ludi ked sa ti to doma melie a ohanat sa testom po 5dnoch🙈

andreakotesova
30. nov 2021

@elizita ale v tom linku, co dala @ivca82 , je jasné napísané, že 10 dní sa začína počítať osobe, ktorá žije s pozitívnym, na 5ty deň od kedy mu začali príznaky alebo sa začína na 5ty deň od pozitívneho testu spolubyvajuceho... čiže plus 5 dní = 15 dní 😉🙃

elizita
30. nov 2021

@andreakotesova ved ja sa nehadam, viaceri to tu nechapu a trepu o spolocnom ukonceni karanteny ... ja viem citat aj podla grafiky mi je to jasne... ja nic nepisem o 5 dnovej vynimke, to ste kde ktora nabrala... hovorime tu o pripade ked je pozitivna osoba bez priznakov a ja s nou zijem v domacnosti a som tiez bez priznakov a idem na pcr.. cize celkom lopatisticky a uz uplne jednoducho: @cessy01 muz bol na pcr 1.10 a vysiel pozitivny, ja s nim zijem a rozhodnem sa ist na test, mozem na 5.den od posledneho kontaktu,co je teda 5.10 posledny kontakt, na test idem 10.10 teda.. vyjdem negativna, idem do prace najskor 12.10. Ak sa rozhodnem, ze nejdem na test, som 10 dni v karantene od dna odberu mojho muza t.j. 5.10 do 15.10... pozitivnej osobe pritom konci karantena 10.10.. takze ziadne take, ze karantenu koncia spolu... treba vzdy pocitat individualne kazdy pripad... treba si uvedomit, ktory den je oznaceny ako posledny den kontaktu v pripade spolocnej domacnosti.. potom sa clovek uz riadi podla postupu bezneho kontaktu s pozitivnou osobou..

cessy01
1. dec 2021

@elizita tak preco mne povedali z hygieny a aj moja obvodna lekarka ze mam postupovat takto: dcera pozitivna 16.11 na pcr , my sme boli v karantene a nasledne vsetci na pcr 21.11. syn bol pozitivny 21.11. ja a muz neg. Potom kvoli synovi druhy krat pcr 26.11 a znovu obaja negativne . Takze mozeme ukoncit karantenu k 30.11.? Takze ja som teda dnes mala byt este v karantene? Preco ma vcera obvodna vypisala ze ukoncime karantenu? Samozrejme nam nic nieje a aj dnes som sa v robote testovala na ag teste a som negativna. Ale mne bolo povedane riadte sa tym co povie vasa lekarka.. a ona ma poslala do prace ze neni dovod pokracovat v karantene ked uz skoncila poslednemu pozitivnemu v domacnosti.

elizita
1. dec 2021

@cessy01 terminy pcr vam mohli dat len na zaklade toho, co ste zadali do systemu.. ak ste si urcili posledny den kontaktu 16.11 tak vam dali podla toho aj termin.. ale co ste tam zadali to uz viete najlepsie vy... mne to podla popisu pride, ze ste zadali nespravne posledny den kontaktu.. podla toho co pises ste karantenu skoncili spravne, po negativnom PCR.. pozri si tu grafiku co tu niekto posielal a zistis ako sa urcuje den posledneho kontaktu v pripadoch staleho kontaktu..