Máte skúsenosti s Biowashball?

tynushqa
1. mar 2010

Ahojte,
na internete som narazila na tuto vecicku. Kedze som tak trocha ekomaniak tak ma to celkom zaujalo. Mate s nou niektora skusenost?

Tu je o nej viac

http://www.praciagula.sk/ako-funguje-biowashball/

tikasi
29. júl 2011

ahoj,aj ja prispejem s svojimi skusenostami s pracou gulou 🙂 Na farebne a tmave oblecenie super,tak bezne uspinene,upotene,sice nevonia,ale mne to nevadi,sem tam pridam levandulovu esenciu,alebo eko avivaz. Akonahle je niekde flak,treba ho osetrit. Skusala som zlcove mydlo z DM,je dobre,ale treba skvrnu osetrit co najskor. Ak sa to uz raz operie,uz to nepomoze. Na odolne,zaschnute skvrny som zacala pouzivat perkarbonat sodny PUER. Namocim do teplej vody na noc a zide uplne vsetko. Pri malej som mala vela flakatych veci od ovocia,vsetko sa to vypralo 🙂 Len biele pradlo obcas dam na 60tku a periem s eko praskom a Puerom,lebo na 40tku s gulou mi zostava zosednute. Treba ratat s tym,ze ked zacnete pouzivat gulu,tak vam vyde napovrch vela starych skvrn,ktore rozjasnovace v beznych praskoch len zakryju. Takze na zaver,pre mna porovnatelne s mydlovym slizom,iba bez chemie,co mi vyhovuje pri malej. Da sa zvyknut a robim to hlavne koli zivotnemu prostrediu,pretoze nasu prirodu sme si pozicali od nasich deti a ta sa k nej treba spravat 🙂

sima.p
5. aug 2011

niekde som videla v nejakom katalogu, že je aj guľa na umývanie do umývačiek riadu. Nemáte niekto skúsenosť s týmto? S takou guľou? To by ma zaujímalo možno viac ako guľa na pranie, aj ked teda už rozmýšľam aj nad nou.

blovitc120
5. aug 2011

@sima.p http://www.praciegulicky.sk/product/ecogenie-ba... ja som sa tešila na tú guľu do umývačky, keď som to dostala ako newsletter asi mesiac pred uvedením na trh ako bomba novinku, ale sklamalo ma to, lebo riad treba pred tým oplachovať a ja mám umývačku preto, aby som šetrila vodu a lebo nemôžem umývať riad a máčať sa vo vode kvôli otrasnému kontaktnému ekzému. Navyše chcú 70°C a viac na umývanie, to chcem vedieť, ktorá umývačka má viac ako 70°C teplotu a toto aj dosť žerie energiu, keď používam eco program na 55°C ☹. Tento produkt ma sklamal, chcela som ho, ale už nechcem

sima.p
6. aug 2011

@blovitc120 hm, no medzitým som už našla, aj to, že treba 70°C a viac. No moja má 70°program, ale veru, to už potom nešetrí energiou. A aj to oplachovanie predtým. To už môžem aj čistou vodou na 70°C umývať ☹

sima.p
10. aug 2011

Baby, ako je to s tými lacnými guličkami? Ved ich niekde predávajú aj za 3 EUR, teraz človek nevie, čomu veriť.

sladkasue
17. aug 2011

@sima.p treba citat: http://www.praciegulicky.sk/product/pracia-guli... uplne dole o napodobeninach...

takze moje skusenosti a postrehy:
-gulu pouzivam uz skoro rok a problemy nie su 🙂
-periem iba na 40°C, ak potrebujem viac(plienky periem s mydlovymi orechami)
-ano, ak mate viac ako 4kg pradla, asi to nevyperie
-ak idem prat, je fajn to namocit na hodku aj s tou gulou, alebo ak periete, dat na nejaky program, kde sa to viacej maca 🙂
-nezabudajte to dat na slniecko raz do mesiaca
-avivaz nepouzivame - iba etericky olejcek
-na zatuchnute veci: jedla soda
-na moc zaspinene veci: prekarbonat sodny

ludia, necakajte ze biogula vam vyperie flaky - to nevyperie ani normalny prasok... 🙂 tie treba odstranit rucne 🙂

kata13
17. aug 2011

ahojte, na megazlave su teraz po 6eur aj s postovnym, skuste pozriet
http://www.megazlava.sk/zlava/133/ekologicka-pr...
prave sa rozhodujem, ci ju mam kupit a skusit to, kedze som viac menej citala len pozitivne reakcie na to

veroveronika
25. aug 2011

moja skusenost..zbytocne vyhodene peniaze..operie rovnako ako cista voda 😖

majcidlo
6. sep 2011

ahojte, skusala som praciu gulu, svokra si ju kupila (tu vraj original z reklamy), a vysledok? : na klasicke pradlo, tmave a bezne obnosene to bolo celkom ok, resp. to nebolo vidno na tmavom, ale ked som prala dcerkine veci, cize uspinene, obliate, od travy ... nic moc, tekuty prasok mi to vyperie lepsie, neviem, mozno treba pouzit 2 pracie gule, ale ja osobne si myslim, ze je to len reklama ... ked uz tak, setrit ekologiu a pritom usetrit aj penazenku, pouzivam radsej ekologicke pracie prostriedky (tekute aj prasky alebo pracie orechy su super) su ovela lacnejsie a dava sa ich menej a viem, ze su setrne k ekologii ... miesto avivaze davam par kvapiek vonneho oleja a pradlo mi krasne vonia aj bez drahych a skodlivych avivaz ... tolko moj nazor.

lucinocka
6. sep 2011

@majcidlo zaujima ma ten etericky olej, to som nikdy neskusala.. kde to davas v pracke? do priehrady z avivazou;

adiacik4
25. okt 2011

Mám na predaj originál guľu na pranie, kúpenú zo stránky http://www.praciagula.sk/?gclid=CNXfsLLag6wCFcV...
Ak má niekto záujem o kúpu, za super cenu, pošlite mi IP.

emma_932
20. dec 2011

poradte mi prosim ☹ teraz mi prisla pracia gula objednana z ekomarketu a vypadavaju z nej kusky co vyzeraju ako keramika. nie je toho nejak vela, ale bojim sa, ze budu vypadavat aj do pracky...

blovitc120
20. dec 2011

ja by som to vratila do shopu, to nie je normalne

sladkasue
21. dec 2011

@emma_932 mozno cestou sa nieco poobijalo?! v nutri gule je keramika 🙂 skus to reklamovat... alebo sa spytat na to... ja mam tiez, ale nic take sa mi nestalo..

emma_932
21. dec 2011

sladkasue, asi ano, cestou sa porozbijalo par kusov. vyskusam ju asi v pracke, v krabici je par kuskov, odvtedy tym divoko mykam a dalsie nevypadavaju 🙂 zasvietila som trochu dovnutra /v ramci moznosti/ a ta keramika mi pripada ok, aspon podla toho co som citala o napodobneninach. len neviem, kde ju "nabijem", ked nesvieti slnko 😕

laura86
4. jan 2012

Caute baby, no ja som si kupila tu biowashball stala nejak 37 eur, ked mam popisat skusenost, no vyperie asi tak ako ked sa perie v teplej cistej vode, napr nezisli mi flaky od tuhej rexony na tricku, biele ponozky ostali zasedle, no ked je pradlo viac spinave tak sa dobre nevyperie,,, ked porovnam pranie v prachu a na 60tke, kedze vlazna voda ti nevyperie, tak je to podstatny rozdiel....kuchynske utierky tiez potrebuju vyssiu teplotu a na skvrny pouzivam lanzu mydlo,,,, v konecnom dosledku prach musim pouzit, sice je pravda ze ked som ju skusala tak pradlo bolo makucke aj bez avivaze,,, ale este jedna vec s nou co sa mi deje, je, ze po prani nachadzam v bubne kusky akoby rozlamanych keramickych guliciek...take skrupinky,,,takze tym buchanim o bubon ked perie a zmycha sa tie gulicky rozbijaju, a zachvilu neostane v guli nic a bude zrejme nepouzitelna. Pre tych co ju chcu skusit, pouzivala som aj avivaz a aj teplotu 60 stupnov a nestalo sa nic ani guli ani nicomu.

blovitc120
4. jan 2012

@laura86 tuhy antiperspirant mi z manzelovych kosiel nevysiel ani normalnym pranim. Co sa tyka bieleho, aj vyrobca uvadza, ze treba pouzit kyslikove bielidlo napr. Puer alebo od Ecover a pod. Kedze gula neobsahuje opticke zjasnovace, nema byt z coho pradlo ziarivo biele. Ja ju bezne pouzivam aj na 60°C a vyrobca mi odpisal, ze je to v pohode, ze 40 je odporucena kvoli ochrane ZP a setreniu energii, ked to ma byt eko. Ja ku guli spravidla pouzivam asi 1/4 pracieho prostriedku a pradlo je uplne ciste. A mam ju skoro 2 roky a nic z nej nevypadava. Vsak ju reklamuj, ked sa ti trusi.

ladytt
21. jan 2012

Jedna mamička ma upozornila no túto reportáž http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/1613...... ,čo na to hovoríte? Ja mám tiež guľu :/

grettka
22. jan 2012

skvrny od tuhych dezodorantov je potrebne predprat rucne, najlepsie mydlom napr. lanzou

kaselka
23. jan 2012

@ladytt hodnotil to časopis resp. nezávislé združenie D-test http://www.dtest.sk/clanek-2028/test-pracich-ko.... Stihala som si to za poplatok a podľa ich vyjadrenia vlastne perieme s čistou vodou 😠 tak neviem čo si o tom mám myslieť. Je fakt, že fľaky musím odstraňovať pracne, lebo inak je prádlo hlavne detské veci fľakaté a pokiaľ nedám na biele napr. bieliaci prášok Puer tak zostáva zašednuté.

blovitc120
23. jan 2012

@kaselka lebo neobsahuje zjasnovace, preto nie je ziarivo biele. Ja davam ku guli cca 1/4 najmensej davky pracieho prostriedku a pradlo mam ciste, skvrny osetrujem, ale to som vzdy. Gula ma menit ph vody fyzikalne, prasky to robia chemicky plus je v nich "zopar" agresivnych latok, osobne sa len dotknem vody, v ktorej je prasok a mam ekzem ako lepru, az mi zlieza koza z ruk

ladytt
23. jan 2012

@kaselka No veľmi ma to sklamalo.

kaselka
23. jan 2012

@blovitc120 To všetko je mi jasné, no aj tak som veľmi sklamaná a keby som sa rozhodovala o kúpe teraz, tak ju určite nechcem. Neviem, podľa stránky D-testu vyhrali všetky súdne spory a tie výsledky by mali byť nezávislé, bez reklám a teda aj objektívne.... A neviem, či by si niekto dovolil takto "očierniť" nejaký výrobok, keby nemal v rukách rukolapné dôkazy o svojej pravde. No určite ju teraz "nešmarím" do koša i keď som to chuť urobiť mala. Kupovala som ju hlavne kvôli malej, lebo mala ekzém a to eko pranie a sľubovanú úsporu peňazí (nech mi aktívny zástancovia odpustia) som brala ako bonus navyše. Možno skúsim prať na 60-ke ako Ty a výsledok bude lepší. A akú značku pracieho prášku a čističa škvŕn prosím Ťa pridávaš?

blovitc120
23. jan 2012

@kaselka ja pouzivam sliz na pranie, najlepsie perie podla mna z Lanzy alebo Frosch, prip. Batole, cistice skvrn som mala kadejake, najlepsie podla mna je zlcove mydlo v kocke, nie tekute alebo potom Ecover s cervenym vrchnakom a taku kefku ma navrchu, pripadne z gulickovej stranky Ecostain bol dobry no a kyslikove bielidlo je nevyhnutnost. Mne to osetrovanie pred pranim nevadi, lebo komercne prasky mi vadia strasne. Minule som prala plienky v guli so slizom a Puerom a na skusku som hodila par z nich do Arielu k Vianocnemu obrusu, ktory mesiac bol v pracke a okrem priserneho smradu Arielu som iny rozdiel nevidela, mna tie mega vonave prachy dusia

kaselka
23. jan 2012

Dík za rýchlu odpoveď. Tak Frosch a z odstraňovačov škvŕn Ecover aj Ecostain používam tiež. Ešte teda skúsim aj to žlč. mydlo. A s tými vôňami s Tebou úplne súhlasím. Inak čo sa týka práškov tak v posl. Testmagazíne (tuším to býva na STV) vyšiel na biele prádlo najlepšie nejaký prach pod značkou DM-ky teda žiadny Persil a pod.... Ale ten určite nebude Eco.

lauritka
13. máj 2012
lalijka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lalijka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
poleva
19. dec 2013

majú ju aj v DM???