Máte skúsenosti s Biowashball?

tynushqa
1. mar 2010

Ahojte,
na internete som narazila na tuto vecicku. Kedze som tak trocha ekomaniak tak ma to celkom zaujalo. Mate s nou niektora skusenost?

Tu je o nej viac

http://www.praciagula.sk/ako-funguje-biowashball/

leishmania
1. mar 2010

zaujimave...keby niekto napisal, kto to ma bolo by super

kamm
1. mar 2010
tynushqa
autor
2. mar 2010

ahojte, naozaj nikto nema s touto vecou skusenosti?????

reval
3. mar 2010

Praciu guľu som si kúpila nedávno kvôli dcériným vyrážkam. Zistilo sa, že má alergiu na pracie prášky a hľadali sme alternatívu. Jej ekzém postupne ustupuje, som spokojná. Čo sa týka prania, na každodenné pranie je guľa postačujúca, perie rovnako ako kvalitné pracie prášky (predtým som používala Persil). Že je ekologická, je už len čerešňou na torte.🙂

blovitc120
3. mar 2010

MAm pocit, ze to pouziva bihan, skuste jej poslat IP. Sorry, ak sa mylim

mixal11
7. mar 2010

ja to pouzivam, povedal som si ze to risknem 🙂

spociatku nadsenie. potom som dal plnu pracku spinavych ponoziek a upotenych kosiel v lete a vysledky uz presvedcive neboli. Na nejaky cas som na nu zanevrel.

Po asi 2-3 mesiacoch som skusal znova a zase musim povedat ze na bezne pradlo celkom funguje. Takze vysledok asi po pol roku ? Nakoniec s nou periem skoro stale. Maloktore veci iba s nou (nejake velmi jemne atd).

Vacsinou periem s gulou a asi 1/3 prasku co som daval bezne a mam pocit ze pradlo je dobre vyprane.

Odporucam, ceny zacinaju trochu padat.

Dobre je asi dodrziavat navod a uvedomit si ze je na max 4 kg pradla a ze obcas ju treba dat na slnko.

marianka79
7. mar 2010

no...na 3 roky nekupovat prášky a gely je to výhodné i ked to stojí 39 ečiek len či to tie tri roky bude stále dobre prat a može sa avivážovat?

mixal11
11. mar 2010

Avivazovat sa to moze, ale co sa tyka ekologie tak avivaz je tusim vacsie svinstvo ako prasok. Moja sestra tusim pouziva nejaky ruzovy olej ktoreho staci par kvapiek a pradlo to vraj krasne prevonia tiez. Ak mate zaujem mozem zistit. My mame nakupene avivaze z akcii tak ich najskor dominam a potom prestanem pouzivat.

Inak co sa tyka ceny uz som videl aj za 37.

dali4
29. mar 2010

Ahojte... v návode je napísané že sa s gulou može prat na max. 50 stupnov. Čo sa stane ak dáte 60 ? 😕 ... ja som teraz dala ale omylom, zo zvyku... nezničila som tu gulu nejako ?

tynushqa
autor
30. mar 2010

ahojte,
tak aj mne prisla ta gula. Akurat idem vyskusat prvu varku a som velmi zvedava.
Dali ja si myslim ze sa s tou gulou nic nestalo. Len asi chcu aby sme boli ekologicki 😉 to je to iste ako na latkove plienky hovoria ze sa nesmu prat v normalnom pracom prasku 😝

zuzanocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
euphoria
21. máj 2010

Tynushqa,
tak ake mas skusenosti?? Prave uvazujem nad pracimi gulami..daj vediet prosim

martinka1981
21. máj 2010

Ja tiež rozmyšlam 🙂 .........takže daj vedieť.

mixal11
24. júl 2010

tak skusenosti po desiatkach prani:

- PERE TO, ponozky, spotene tricka, rifle atd.. celkom bezne a vobec nie zle
- davam program kde sa to trochu dlhsie maca
- niekedy nepouzivam ani avivaz, zbytocne chemie navodzujuce kratkodoby pocit akoze viac vypraneho pradla umelou vonou nemusim
- niekedy pouzivam ako "avivaz" ocot, je ekologicky, ked chcem mat istotu zabitia bakterii/plesni
- co to zial nevyperie su "zdusene veci". Ak sa vam niekedy stalo napr po kupani ze ste zabudli vyvesit uterak a on sa "zdusil" - taky divny smrad, tak tuto jednu vec to fakt moc nevie vyprat. Ponozky, tricka mozu byt ake chcu prepotene (kludne z intenzivneho sportu) aj spinave problem nie je. Ale ak sa to "zdusi" tak je vysledok o nicom :( Ocot trochu pomoze, avivaz trochu prekryje ale naozaj sa to nevypere.
- osobne odporucam. 75% prani periem s gulou alebo s malym pridavkom prasku.

vieraj
24. júl 2010

@mixal11 chcem sa spytat, normalny cely program, ci len pranie bez plachania? ved sa nema co plachat,ci?dik

mixal11
5. aug 2010

najviac sa mi osvedcil program na spinavu bielizen, kde to perie trochu dlhsie a zredukujem pocet plachani

lyongirl
5. aug 2010

ahojte, mňa by zaujímalo, ako riešite slnko v zime...ako sa vtedy guľa "dobíja" ?

lyongirl
5. aug 2010

@tynushqa aké sú dojmy z pracej gulky? Zvažujem kúpu...

blovitc120
9. aug 2010

myslite, ze toto je tiez pouzitelne? nemam velmi doveru v ten topshop, navyse tu pisu, ze pri hocijakych teplotach, netreba nabijat na slnku, no moc sa mi to nezda
http://www.topshop.sk/gula_na_pranie-93506-p.html

lyongirl
9. aug 2010

@blovitc120 ja guľu len zvažujem, nemám všetko prečítané, ale ak sú v nej keramické guľôčky, čo píšu, že sú a v podstate píšu, že perie na tom istom princípe ako iné pracie gule, tak podľa mňa použiteľná je...
Moja sesternica teraz jednu guľu testuje a má mi dať vedieť nejaké info, len ona si kúpila guľu, do ktorej sa dajú doplňať guličky, čiže bude dokupovať len náplne a tiež ju netreba nabíjať
nemôžem hodiť link, lebo tie jej gule sú momentálne vypredané a na stránke sa nezobrazujú...ináč volá sa nejako Robby wash

blovitc120
9. aug 2010

@lyongirl mna to zaujalo preto, ze davaju 2 gule a skladac triciek 🙂

lyongirl
9. aug 2010

@blovitc120 no všimla som si to tiež 😉 , ale popritom varím, tak som to ešte celé neprečítala, mrknem na to a preštudujem to, čakám info od sesterky a musím pomíňať prachy a asi sa na tú guľu nejakú/ešte neviem ktorú/ nechám nahovoriť...
ten topshop nepoznám....

blovitc120
9. aug 2010

@lyongirl ale poznas, to je v tv ten teleshoping, co byva na niektorych programoch 🙂. dnes som to zrovna videla, tak som si to nasla

lyongirl
9. aug 2010

@blovitc120 aha, tak poznám... 😉

blovitc120
9. aug 2010

@lyongirl daj potom info od tej sesternice, som uz na 80% nalomena, tak este par referencii by som chcela. A chcem ten skladac triciek, nikdy sa mi nepodari rovnako vsetky zlozit 😀

leishmania
10. aug 2010

planujem objednat http://www.klingacik.sk/detail/510/ecozone-ecob...

potom dam vedet jak som spokojna, zatial je to vypredane na tejto stranke, inde to bolo drahsie, tak cakam kym to dostanu, mali v priebehu 1-2 tyzdnov

lyongirl
10. aug 2010

@blovitc120 toto mi napísala sesternica: tá pracia guľa perie ako keď dáš prášok. Na moc špinavé veci - ako jedlo na bodyčkách a podobné fľaky - tak to musím postriekať ako doteraz....Ale blatové veci mi vypralo aj bez prípravku na škvrny...

blovitc120
10. aug 2010

@lyongirl vdaka za info. Na skvrny pouzivam zlcove mydlo alebo slnko (ked obcas na Slovensku vykukne). Idem ju asi objednat. Ja som taky nedockavy typ, asi nezvladnem cakat este 2 tyzdne na toho Klingacika... Ale chcela by som 2 gule, casto sa mi nepodari 4 kg bielizne... Fakt neviem, ktore teda objednat, ked ich je tolko.

lyongirl
10. aug 2010

@blovitc120 ja mám ešte kopu prachu na pranie, tak ja neponáhľam 🙂