Môj kocúr sa priotrávil s tulipánmi

koronka
27. apr 2022

Dobrý deň pred chvíľou som sa vrátila z veteriny. Bola som tam zaviest nášho kocúrika. Večer som si všimla ze sa chová nejak zvlastne - bol veľmi tichý, iba sa mi túlil a keď chcel chodiť tak ho zamotávalo, pôsobil malátne. Všimla som si ze kytica tulipánov je okusana - chýbalo dokopy množstvo jedného listu. Leteli sme na veterinu a tam mi povedali ze sú veľmi toxické pre mačky a nášho malého dali na infúzie a nevedeli mi sľúbiť či bude v poriadku :(
Nechávajú si ho tam na 24 hodín
Prosim vás máte s tým niekto nejakú skusenost?? Ja sa o neho strašne bojím a neviem sa nijak upokojiť, bojím sa ze o neho prídem

anjelicek26
27. apr 2022

Ano veru tulipany su pre macky jedovate, ale tak okrem malatnosti, vracania, hnacky podla mna nemalo by byt nic, vyzeral velmi zle? Urcite ho daju zas dokopi.

nadabula
27. apr 2022

@koronka držím palce👊, neboj sa, všetko bude v poriadku, veľa šťastia🍀

ildiko36
28. apr 2022

@koronka mačky ako sa hovorí maju 7životov, neboj sa bude v poriadku, držím palce.

nikolka1986
28. apr 2022

Držím palce, snáď bude ok. Daj vedieť. Ja kvôli nášmu nemám žiadne kvety, pre istotu.

ivaa_
28. apr 2022

áno , náš veľmi vracal dokedy sme si všimli že sú okúsané fialky :D všetko išlo preč , odvtedy v poriadky a tak isto aj orchidea

koronka
autor
28. apr 2022

Ahojte, ďakujem za vaše príspevky. Tak sme si pre neho boli dnes večer. Vyzerá že bude v poriadku ale ešte týždeň ho treba sledovať. Či nemá častejšie cikanie (kvôli obličkám) a redšiu stolicu či nezvycajne pitie a ne/jedenie vraj na vnútorných orgánoch sa to môže prejaviť neskor. Zistila som že je žalostne malo článkov na internete a ak aj áno tak chýbajú nejaké podrobnosti. PS: všetky kvety leteli preč z domu

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre_2
28. apr 2022

S mačkami skúsenosť nemám, ale keď sme zobrali k nám nášho druhého psa (máme ho od rodiny z vážnych dôvodov) ešte sme netušili aký vymyselnik to bude, úplne iný ako fenka čo máme už dlho.. zabudla som zavrieť dvere do komory, on tam objavil čokoládového zajaca, bolo po veľkej noci.. zožral ho aj s alobalom.. pes ma 2,5kg, skoro ma porazilo.. našťastie výplach žalúdka, infúzie, mu pomohli a je úplne vporiadku.. bohužiaľ občas mu stále zasibe a zozere čosi čo nemá, s ním sme u veterinara už známejší.. skočí do každej vody, začiatkom zimy skočil za kameňom čo syn hádzal do vody a prechladol na chrbát.. je s ním sranda ale aj nebezpečne.. držím palce kocúrovi, nech to zvládne.. keď ste šli hneď k veterinárovi, tak mu určite pomôžu..