Nany dog - Staffordšírsky bullteriér

veronka
25. jún 2012

Maminy, páči sa nám tento psík a chceli by sme si ho zaobstarať, ale nepoznáme nikoho, kto by ho vlastnil alebo s ním mal nejaké skúsenosti. Toto plemeno nás zaujalo hlavne tým, že ho v Anglicku dosť využívajú ako "nany dog" - detská pestúnka, že to je najobľúbenejší a najvhodnejší spoločník do rodiny a hlavne k deťom, že veľmi trpezlivý a keďže má nízky prach bolesti, tak veľa toho znesie. Budem rada, ak sa medzi vami nájdu majiteľky tohto plemena a podelia sa s nami o skúsenosti a podajú informácie o ich chove, výchove a vzťahu k deťom.
POZOR: Americky staffordšírsky teriér je úplne iné plemeno!

Pridávam fotky na porovnanie: 1., 2. staffordšírsky bullteriér, 3. americký staffordšírsky teriér, 4. porovnanie oboch staffordšírov

veronka
autor
25. jún 2012

nikto?

camelinka
25. jún 2012

@veronka my meli kdysi pitbula, pes tohoto typu musi byt radne vycvicen a musi, opakuji MUSI slapat jako hodinky a nedoporucuji zacatecnikum.
Jakmile si je vedom sve sily a prevezme vedeni ve smecce, tak je zle. NErikam, ze je to "bojove plemeno", tento nazev je umele vymysleny, kdyz je radne vycepovany tak je to mazlicek. Musi se ovsem vedet jak s nim zachazet 😉 a samozrejme nenechavat samotneho s detmi, ale to plati o jakemkoliv plemene 😉 🙂

kvetka_
25. jún 2012

my mame takeho doma, ma 3,5 roka, v januari budeme mat babatko, tak som aj rada. co sa tyka deti, miluje deti aj ludi, necha sa z misky krmit od nasej 5 rocnej neterky, dokonca si na psa niekedy aj sadne a ten pes si necha robit so sebou cokolvek 🙂
ale prekazaju mi dve veci na nasom havkacovi a to, ze s druhymi psami sa neznesie moc, takze musim stale davat pozor pri venceni, a druha vec je ze hrozne plzne. musim vysavat a umyvat podlahu denne, aby bol byt cisty. inak ho k detom velmi odporucam.

kvetka_
25. jún 2012

@camelinka
@veronka suhlasim s nazorom, ze pes potrebuje pevnu ruku, nas poslucha na prve slovo, bez toho by to neslo, disciplina u takychto psov musi byt. ak by som ju mala vychovavat ja, neviem ako by to dopadlo, ale tym ze ju vycvicil priatel je velmi poslusna.

denisece
25. jún 2012

@veronka my mame kríženca pitbull a staffterier, ale povahovo nie su tieto psiky velmi rozdielne.... to co si tam vypisala, vsetky tieto plemena su super k detom...
poznam vela ludi ktori maju aj staffteriera, pitbula, staffbulteriera a dokonca aj bulteriera... zatial sme neprisli nato ze by boli rozdielni... kamoska ma 4 terierov a su rovnaki ano naš 🙂
nas pes ako bojove plemeno, ako ho niektori oznacili, malej v zivote neublizil, od malicka sa s nim hrava a ked prideme na navstevu k ostatnim tak isto, nepoznam taketo plemeno ktore by vystartovalo bez priciny, to len media ich opisuju ako netvory, ktore ta rozhryzu a neviem co vsetko...
dalsia vec je ze taky pes musi mat pana, ktoreho uplne respektuje a poslucha na slovo, je potrebne s nim chodit na vycvik, lebo ak prestane respektovat, tak je to pruser...
a este je to pes, ktory si vyzaduje vela pohybu, aspon nas hafan, treba ho vybehat aby bol v pohode... treba sa mu venovat, pes nesmie mat pocit, ze ho nahradilo dieta, takze my mame dve deti 🙂

stastenka42
25. jún 2012

ahoj,aj my máme pitbulku už 13 rok,je to najlepší pes akého sme kedy mali 😀 😀 😀 😀 deti miluje,neutočí na iné zvieratá,úplná plyšová hračka 😀 😀 😀 ked boli naše neterky malé robili si s nou čo chceli,dokonca sa na nej vozili a ona spávala pri ich posteli 😀 😀 ale my sme ju tak aj vychovali,hlavne aby nebola útočná 😀 😀 😀 😀

afrika
25. jún 2012

my máme síce inú rasu...máme rotwajlera, ale musím povedať, že sú to maximálne rodinné typy. pre svoju rodinu aj dýchajú 🙂 🙂 🙂

heln
25. jún 2012

práveže ja poznám ľudí ktorí majú/mali stafordov - pitbulov, ako domáci pes ideálny, gaučový, k deťom 🙂
myslím, že všeobecne, čo sa týka psov aj iných plemien, nepodceniť výcvik.

titkovamiriam
25. jún 2012

@heln aj my mame gaučovu pitbulku 🙂 a zahradneho malinois , aj staford je super pes.už tu niekde je podobna téma 🙂
Na plemene nezalezi ale na vychove 🙂

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/je-stafordsirsky-bulterier-vhodny-k-detom/

veronka
autor
25. jún 2012

@afrika aj my sme mali rotvajlera, ale iba 4 roky, aj to u babky

zarabono
25. jún 2012

@veronka my mame dvoch stafordov,fenku a psa a su uzastny.velmi dobre plemeno a s velmi dobrou povahou k detom max vhodne.nemali sme s detmi s so psami problemy.dokonca bono so zarou davaju na deti pozor.teraz mame babatko a bono spava pod kocikom a strazi ho.

veronka
autor
25. jún 2012

@titkovamiriam ja som temu citala, ale je tam vacsinou spominany amstaff nie staffbull

veronka
autor
25. jún 2012

@zarabono neplznu velmi? daju sa vycvicit aj doma, ci treba s nimi chodit na cvicak?

zarabono
25. jún 2012

@veronka tak teraz v lete plznu,ale neni to zas take hrozne.s bonom sme chodili na cvicak,zaru sme cvicili doma.takze v pohode sa daju doma vycvicit,len sa im treba venovat a dolezita je socializacia u nich,treba ich pozoznamovat aj s inymi psami,aby si zvykli.ale my sme max spokojny.teraz cakame,ci bude mat zarka steniatka,ale vyzera to tak,ze ano.

janulev
25. jún 2012

Ahoj my máme stafíka doma, letos mu bylo 6 let a máme 2 a půl roku starého syna. Od doby co jsme malého přinesli z porodnice, tak stafík na něj nedá dopustit. První rok od narození syna jsme měli stafíka doma v bytě a nikdy nebyl žádný problém. Několikrát Filípek vlezl i za psem do pelechu a nikdy mu pejsan nic neudělal, ani mu nevadilo, když mu lezl do misky.
Teď je pes venku a malý se zrovna dostal do období, kdy psovi nedá pokoj. Stále na něj volá, běhá s ním po dvoře, tahá jej za uši, ocas, hlavu, prostě za vše a pes si nechá všechno líbit. Občas mi připadne, že se mu to i líbí a když malý si třeba hraje na písku, tak pes chodí schváleně za ním, jakoby jej provokoval ke hraní.
Musím říct, že jsme s pejsanem naprosto spokojeni a víme, že pokud jednou tento pes umře, tak bychom chtěli stejné plemeno. Samozřejmně ale vždy záleží na tom, jak si psa vycvičíte a kolik na něj máte času
Přikládám i fotečku 🙂

janulev
25. jún 2012

@veronka a manžel psa cvičil doma, na cvičáku s ním nikdy nebyl

mifinka
25. jún 2012

Máme staforda, co přesně chceš vědět? nechá si skákat po hlavě, dělat ze sebe sedačku, je splachovací.. na malého opatrný, menší ho ještě nezajímá. Měla jsem i fenulu staforda, tu jsem musela nechat loni uspat a moje srdíčko dále touží po fenečce.. AKORÁT doporučím jít do psa s PP, naši ani jeden bohužel nejsou mohutní.. právě kvůli naší blbosti že jsme si kupovali bez PP. pes má 7 let a je stále v pohodě, žádné nevrlé nálady.. pokud můžu srovnat s jezevčíkem (měla jsme taky) je to 100 a 1.. do malého plemene už bych nešla.. přijde mi zakomplexované.. několikrát i po mě vyjelo malé plemeno, a pár známých muselo dát pryč tolik oblíbené smetáčky jorkšírské právě kvůli toho že byli hnusní na děti...

titkovamiriam
25. jún 2012

@janulev nadherna fotka 😉

camelinka
25. jún 2012

@mifinka souhlasim, me vzdycky pokousalo neco, co mi bylo sotva po kolinka 🙄 😅 . ted mame dva krizence civav a vzteklejsi potvory neznam 😅 , sou vycepovani jako "velci" a musim davat pozor aby si s malou vzajemne nic neudelali. Velky plemena byvaji klidnejsi,ale zalezi na povaze a vycviku 😉

katy.m
25. jún 2012

Ahoj
tak my máme AST a lepšího hafanka jsme si nemohli pořídit.Je naprosto fantastická,skvělá kamarádka,mazlíček i chůva k našemu prckovi.Je našim čestným členem rodiny 🙂 🙂 🙂Opravdu se sebou nechat dělat vše,malý po ní skáče,vrtá ji do tlamy,tahá za uši,ocas,vrtá do misky,spí s ní v pelechu 😀 a ona mu na oplátku olizuje uši 😀
Moje sestra má SBT a tam už to je horší,i přesto,že se jí od malička věnovali a vyrůstala v rodině s dětma,tak děti nemusí,když přijde cizí dítě k nim domů,straní se,rozhodně bych ji nenechala s našim prckem o samotě(a to ji nikdy neublížil! ),protože ji v tomto nevěřím,ale to je samozřejmě individuální.

mifinka
25. jún 2012

No, náš jezevec byl strašnej zmetek, ten byl schopne vyjet po člověku i proto že si chtěl lehnout na postek jde zrovna ležel on.. jako fakt.. nikdy vysloveně nekousl ale vyjel.. A co mě kouslo tak to byl 2 x jork a 1 x nějakej mišung malej, takže to šlo snadno odkopnout 😅 😀 ale vidím to i když venčím, naši psi nikdy neřešili ostatní psy, ale jakmile šel kolem někdo s "křečkem" tak ten se mohl uštěkat.. a co znám lidi co mají právě čivavi tak to jsou taky hajzlíci nehorázní.. já nevím, moje zkušenost je že větší - lepší 😀 asi už bych do jiného plemene než tipu BULL nešla..

katy.m
25. jún 2012

na té jedné fotce je s STB od sestry

katschka
25. jún 2012

Ahoj všem, tak my teď máme křížence z útulku. A je teda perfektní. Miluje děti - naštěstí - i když samotnýho bych ho s nima nenechala ani omylem. Pořád je to pejsek a oni pořád děti, který prostě blbnou. A člověk nikdy neví. Prý je to kříženec ovčáka právě se stafordem. Co mi takhle lidi říkají. Ovčák je v něm jasnej, jen tím stafikem si nejsem jistá. Ale stafbula bych chtěla strááááášně moc. Miluju tyhle pséky!!!! A slyším na ně jen samou chválu. Jednu malou fenečku a jsem spokojená. 🙂

veronka
autor
25. jún 2012

@janulev pekná dvojka 🙂

veronka
autor
25. jún 2012

@katy.m aj ty máš pekných parťákov
@mifinka
@janulev
@zarabono neviem ci ist do toho staffbulla, keďže je priateľ je viac v práci ako doma, tak vychova by bola na mne, a ja sa bojim ci by som ju zvladla :(

mifinka
25. jún 2012

@veronka Hele nejdůležitější jsou stejnak povely které by si musela naučit každého psa a to ZUSTAN, NESMIS, FUJ JE TO, KE ME a DOST 😀 samozřejmě sedni lehni.. no ale ten základ musí umět každej pes ..je jedno jestli ho to budeš učit ty nebo manža 🙂 jo a rada, v mém okolí a i u nás to tak bylo, jsou fenky více akčnější 🙂 živější 🙂

veronka
autor
25. jún 2012

@mifinka my by sme chceli psa...takže teoreticky by som to zvladla :D

mifinka
25. jún 2012

@veronka zvládneš i fenku. Jsou učenliví. a celkme rozumní jak trošku povyrostou. a dlouho jsou hraví, ne jak někteří pesani že jen leží na gauču a prd..

veriiii
25. jún 2012

no, to ze je nanny dog pocujem prvy krat,ale pravda je ,ze je to napopularnejsie plemeno v Anglicku, ma ho pomal kazdy 3.psickar,tak mozno tym.podla mna zavisi v akom prostredi stena vyrasta,a ako vyrastalo u chovatela!

zarabono
26. jún 2012

@veronka ja by som rozhodne sla.oni su velmi naviazany na majitelov,takze s vychovou taky problem az nebude.a hlavne,nemusis sa bat pustit dieta na dvor,ked tam beha pes.ako my sme zistili,ze to bola najlepsia volba toto.tiro psici maju uplne povahy ako clovek,vedia ziarlit,tesit sa,prejavovat lasku a oddanost,urazit sa....