Nany dog - Staffordšírsky bullteriér

veronka
25. jún 2012

Maminy, páči sa nám tento psík a chceli by sme si ho zaobstarať, ale nepoznáme nikoho, kto by ho vlastnil alebo s ním mal nejaké skúsenosti. Toto plemeno nás zaujalo hlavne tým, že ho v Anglicku dosť využívajú ako "nany dog" - detská pestúnka, že to je najobľúbenejší a najvhodnejší spoločník do rodiny a hlavne k deťom, že veľmi trpezlivý a keďže má nízky prach bolesti, tak veľa toho znesie. Budem rada, ak sa medzi vami nájdu majiteľky tohto plemena a podelia sa s nami o skúsenosti a podajú informácie o ich chove, výchove a vzťahu k deťom.
POZOR: Americky staffordšírsky teriér je úplne iné plemeno!

Pridávam fotky na porovnanie: 1., 2. staffordšírsky bullteriér, 3. americký staffordšírsky teriér, 4. porovnanie oboch staffordšírov

veronka
autor
26. jún 2012

@zarabono mali ste pred nimi aj ine plemena?

zarabono
26. jún 2012

@veronka u mami mame vlciaka a mali sme aj pitbula a svokra ma este buldocky a mopse a mala aj westikov

veronka
autor
26. jún 2012

@zarabono tak vy nie ste zaciatocnici 🙂

zarabono
27. jún 2012

@veronka
@veronka my sme hlavne milovnici psov 😉 😉

miskadusko
15. júl 2012

@mifinka chcela by som amstafa a stále sa to vomne bije. teraz máme vlčiaka a už pomaličky "dosluhuje " tak už mapujem že čo by som dalej poriešila... a stááále sa mi páči viac a viac amstaf ani výchovy sa nejako neobávam , kontaktu s deťmi už vôbec nie, ale čo mi teda leží v žalúdku je to ako to funguje vonku ked budeme na prechádzke- ked zbadaá iného psa ??? je na neudržanie alebo je to na výchove. lebo vo viacerých diskusiach je že sa neznáša s inými psami a ked byvame pri rieke kde chodia venčiť psa v podstate všetci aby neboli problémy.Chcem si tú prechádzku vychutnaj aj ja aj pes, ale ak budem stááále striehnuť či sa do niekoho nepustí ... 😒. treba ho mať stááále na vodítku ???

mifinka
15. júl 2012

@miskadusko záleží, co jsme měli fenku tak ta ostatní psy nemusela ale byla úžasná obranářka , pes má jiné psy úplně na párku když to tak napíšu ale taky flegmoš vůči lidem.. Takže jako ono je to i v povaze psa, tohle asi moc neovlivníš 🙂 hledat rodiče kde není předpoklad nesnášenlivosti (lobuju za PP...)

miskadusko
16. júl 2012

@mifinka ak sa rozhodnem tak určite s PP. môj otec mal chovnú stanicu- nie amstafov ale keby som prišla s niečim "neidentifikovatelným " tak ho asi vystre 😀 pozerám aj kopu iných plemien, toto stáále vyhráva i ked stále je vo mne niečo nerozhodné a hovorí mi také tiche nie...nie... nie... tak neviem. 😒 my tu máme vela psov a nechcem nejakého konfliktného psa s ktorým budú problémy ( i ked to človek nevie ani pri čivave ) ale predsa len sú asi určite aj psy ktoré znášajú iné psy s nejakým tým väčším nadhladom. a toto ma na tom máta najviac 😠

mifinka
16. júl 2012

@miskadusko no z mojí zkušenosti právě ti malí jsou více zákeřnější proti jiným psům 😀 jako ono opravdu záleží na povaze psa, a socializaci.. Naše fenula psy co znala, s těma neměla problém, ale s jinýma ano, právě proto že po ní několikrát vyjelo malé plemeno.. Takže v tomhle ti opravdu neporadím.. Ale tohohle psa k dětem doporučuji i pro jeho práh bolesti, nemusím se bát že ho za něco zatahá či ho popleská víc než by snesl, pes vydrží hodně. Spíš se právě bojím když si hladí nějakého malého psa..

miskadusko
16. júl 2012

@mifinka díky, som rada že mám ským rozobrať "moje otázniky " ohladne psov. 😉 malé plemeno by som určite nebrala.teraz máme vlčiaka 10-ročného je to svokrov pes a ked sme postavily dom na tej záhrade kde ten pes bol 10 rokov sám a robil si čo chcel tiež to naše spolunažívanie na začiatku bolo všeliake. hlavne preto že nemal rád deti a syn mal sotva tri roky a chvilu na to som ostala tehot. ale ja som sa začala o psa starať, večer sme chodili na prechádzky čo 10 rokov nikto nerobil a teraz ? už nepočúva nikoho iba mna. už aj na svokra sa vykašlal 😅 a chodí za mnou tak oddane že mi to niekedy až vadí. ale je to vlčiak- úúúplne iné plemeno a hlavne chlpaté čo ja už nechcem. chlpy máme všade- aj ked na terase pijeme káávu 😠 mne to nevadí- "som psíčkarka " a chápem to ale návšteve to môže vadiť. takže teraz niečo menej chlpaté by som volila...

mifinka
16. júl 2012

@miskadusko tak stafové taky pouští, jsou to malé jehličky, ale taky mi vadí chlupy takže chápu 😀 ale je to něco jiného než dlouhosrstý, to zas jo.. Když se našim omylem podařily štěnata tak si tu byli jedni , taky měli před tím vlčáka, strašně se stafů paní bála a ted jsou naprosto nadšeni. No a oproti vlčákovi je to celkem malé plemeno, nezdá se ale jo 😀

vitarian
5. feb 2018

nema niekto na predaj sučku stafíka?