Náročné deti. Aké sú?

register
4. mar 2010

Náročné deti. Aké sú?

manika77
7. mar 2010

No moj maly mal 53cm a 4300 gramov...a ja som tiez nie nejaka velka zena ☹ mozno to je fak tym porodom... ☹

mobilo
7. mar 2010

my sme mali 52 cm

matova
7. mar 2010

ahojte, fíha, tak mením názor a asi to fakt môže byť zapríčinené aj tým ťažkým pôrodom, ako tu tak čítam v príspevku od mobilo 😕 . O osteopaii som ešte nepočula 😕 , článok som zatiaľ ešte nečítala, aké sú metódy liečenia???
Tie poranenia hlávky pri pôrode 😖 . Mne po pôrode povedala sestrička, že sa asi malý napil aj plodovej vody, ale inak každý o tomto čušal..A oštrujúca lekárka mi povedala, že malý ma musel pri pôrode poriadne potrápiť-on mal úplne ubolenú hlávku-keď som sa jej dotkla len jemne, začal hneď stonať ☹ . Ja som ho nemohla vytlačiť, nebol síce tak veľký (49cm, 3550g), ale ja som malá. Vypudzovacia doba trvala dve hodiny-myslela som že viac jednoducho sa už ani tlačiť nedá, nič som si už necítila...a ešte ma vykričali že netlačím ☹ už som čakala kedy bude sekcia no nakoniec sa s prádnym nástrihom narodil 😢

mobilo
7. mar 2010

ja som o tom tiež dlho nepočula inak by som išla skor ako v polroku..ale kámoška mala tiež uplakaného syna tak ako my a ona žije v Rakúsku a dostali sme sa do debaty a ona že odkedy tam boli tak neplače. a ja som hned ako sa dalo pobalila a išla..moj syn mal zlomené plece chudáčik po porode

mobilo
7. mar 2010

matova synovi ona pohybmi rúk opakovala porod proste ho držala hlavou dole a robila čo pri porode a naprávala mu to čo mal blokované a ked sme išli z tadial bol kľudný sme sa až čudovali 😕

mobilo
7. mar 2010

😉 matova aj ty čakáš v októbri bábatko? ved my sme v tej téme spolu 😉

matova
7. mar 2010

mobilo: zlomené pliecko? ☹ chúďatko.
Môj syn ani tak veľmi-alebo aspoň nie dlho- neplakával Od narodenia síce plakal bol totálne nervózny hlavne vo večernom čase-to som vôbec nevedela čo sním- teraz je ešte večer úzkostlivý, nezaspí nikde inde než na svojej posteli doma (alebo v kočíku), takže ani k rodičom si nemôžem ísť oddýchnuť. A od narodenia mával fakt také divné úzkosti-keď sa zobudil-okamžite mal záchvat a musela som ho brať na ruky- blízki z okolia sa čudovali že ho utíšim len ja a dokonca mi to aj dávali za vinu 😒.
Áno, ja som tiež tam kde ty, o štyri dni neskôr😀 . ale hrozne sa bojím ako to zvládnem pri takom "Monkovi" akého mám doma...

mobilo
7. mar 2010

matova aj ja..ale hovorím si bude to iné uvidíš!!!! my sa uspávame na fitlopte, pretože zaspí aj bez toho ale za 3 hodiny a ja aspon večer potrebujem oddych 😲 uhojdám ho za pár minút..len neviem ako to bude keď budem mať vačšie bruško a najhoršie je, že hojdat ho možem len ja teda len pri mne zaspí a v noci keď sa preberie ma musí chytit a buva ďalej ja mám strach z toho , čo bude keď pojdem do porodnice a manžel tiež..inak keď sa s ním človek hrá tak dokáže byť aj u babky a tak

matova
7. mar 2010

mobilo: na fitlopte? 🙂
u nás stiahne fľašku a sám si vymedzuje priestor na posteli,všelijak sa krúti...nesmiem nič hovoriť,len tam byť a ticho ležať. Len nedávno som prestala kojiť, keď sa prebudil (on sa budí aj keď sa prevaľuje na druhý bok 😒 , tak ho uspala len cicca , nič iné...ale sa postupne odstavil- tipujem že kôli tehotenstvu sa zmenila chuť mlieka-lebo on bol veľký závislák 😀 . Zaspí tiež len pri mne-aj vnoci keď sa preberie, manžel nemá šancu.
Tak len fakt treba dúfať že to nejak zvládneme 😉

mobilo
7. mar 2010

matova my sme kojili do roka a pol. potom som odstavila a on začal ako tak spinkať. no na fitlopte keď si lahneme on tri hodiny skáč po posteli, skáče po mne , milion krát sa prehadzuje a keď zaspí nevládzem sa íst ani umyť. a v noci sa prehadzuje, spi s nami v posteli a pár ľudí sa ma pýtalo, či sa nebojím, že ho privalíme a ja že nie..skor sa bojím aby neprivalil on nás 😀 matova do októbra ešte dost daleko veľa vecí sa zmení bude jar, leto bude sa dať vyštavit ich total

denduska
8. mar 2010

no ja som kojila 15 mesiacov - a kebyze necakame druhe, kojim urcite doteraz, prestalo jej samej chutit, aleluja! 😀 lebo to bolo aj 15-krat za noc...ale inak odvtedy spi ovela lepsie...ak neratam ze teda spi s nami, kruti sa po celej posteli...a mam stastie ze zaspi aj pri muzovi..teda pri nom este dajak lepsie spi nez pri mne...asi sa odstahujem 😀
ja uz tak cakam na leto nech moze behat po vonku ach jaj..a teraz vonku minus 6 😠

ale ja som citala aj ze tieto deti, su preto take nervozne uplakane atd atd.lebo su ovela viac vnimave nez "normalne" deti a to sa potom spocita v neskorsom veku - ze z nich vyrastu uplne uzasne osobnosti, sikovne nadane, empaticke...takze musime vydrzat 😎

manika77
8. mar 2010

ja som mala porod vzhladom na extremu nahu maleho celkom dobry..tiez sa cudovali na novorodeneckom preco nebola sekcia..boli sme rarita..tu sa rodia male deti... 😉
kojila som len 3,5 meisaca viac sa nam nedalo lebo bol strasne nervozny a ked sa knecne prisal tahal hodinu a dvadsat minut vydrzal a potom zas od znova to iste 😔 tak sme to vzdali ale nepomohli sme si lebo ma pomaly 15 meisacov a budi sa aj sedem krat za noc..a to sme uz o siestej hore 😖 cez den nespavame ked tak 45 minut ale to nie kazdy den spi...... ☹

mobilo
8. mar 2010

denduška aj my keď sme kojili boli sme hore aj každú polhodku potom ďalšiu hodinku uspávanie a tak 😅 a nemyslela som, že keď prestaneme kojit tak to bude iné, lebo on sa kolko krát zobudil a on nechcel jest..on iba cuckať, alebo objímať proste aby som s ním niečo robila.. teraz ako hovoríš buva dobre pokiaľ nerátam, že v noci celá rodina zaspíme na jednej strane a preberieme sa na druhej a chrobák niekde úplne inde..už aj dvakrát sa strepal z postele 😲 len jeho keby dáme do postielky a zisti to hneď by bol hore a dal by nám to najavo.
manika my sme tiež ako ty cez den bieda v noci ešte vačšia ale od toho roka a pol spinká no pre mna pekne..fakt cez den nejakú hodinu ale boli už aj zázračne dni že buval dlhšie a v noci sa tiež už dá

ollski
8. mar 2010

Ahojte,
no ako tak citam, mame to naozaj s nasimi krpcekmu dost podobne 😔
na Kubinka tiez vsetky znaky dokonale sedia...porod bol podla mna celkom v normali, aj ked ku koncu som uz nevladala tlacit, nebol ani nejako veliky 47 cm a 3520g, ale mala som velmi male brusko, vela ludi si ma doberalo, ze to bude skriatok a i...tak tam bol asi dost natesno "naskladany"...uz od prvych minut bol uvrestany, plakal cele 2h co som lezala na sale ☹ uz ako malicke babenko velmi vela, casto a strasne nahlas plakal, musela som sa s nim odstahovat zo spalne, aby nerusil malu....potom si Simi zvykla a spala aj pri jeho vresku....vobec nevedel zaspinkat, spaval uplne chvilinky, par minut a hotovo, o kocikovani som mohla len snivat, stale som ho vlacila na rukach a v nosici...kocikovat sa zacal az ked mal kolo 10m to aj zacal trosku spavat normalnejsie cez den...
co ma najviac trapi je, ze obcas mava v noci take zachvaty placu, no neni to ani plac, najskor zacne plakat, no je taky zlostny, reve ako keby sme ho z koze drali....nic nezabera, ani nosenie ani nic...potom proste prestane lahne a spi...niekedy to tvra 20 minut, niekedy aj vyse hodiny, z toho som bola fakt mino, lebo bol akoby v tranze vobec nas nevnimal...stale iba mama mama aj ked som bola pri nom...terza ked takto zasćne plakat, posadim ho k telke, sa ukludni....chvilku pozera zbali decku a bezi naspat do postielky 😕 stale sa v noci budi, no teraz ma celkom kludny spanok, posledny tyzden, mozno koli atb....tiez stale spava s nami...prelozit do postielky???? no to by bol hned hore, asi ma nejaky senzor...cez obed teraz akosi nechce spat...snad to prejde, na jar ked budeme viac vonku a sa unavi...
samozrejme ze sa nam nevyhli koliky...alebo neviem co to bolo, ked bol babo strasne plakaval...dlho zaspaval pri pustenom vysavaci, som zistila naaahodou...
u dr samozrejme zachvaty revu len co sme sa tam priblizili, reval na kazduckej poradni, divne bolo, ze prestal vzdy ked ho zaockovali
kojila som ho 13 mes...uz som toho mala plne zuby preto som skoncila, on totiz tie zaspaval s prsom v ustach, par krat cucol a bolo, cumel nehrozil...nevedel sa inak ukludnit len kojenim...
tak som sa vam tu vystazovala, ale aspon to mozem napisat niekomu kto mi rozumie 😔, bo vela ludi si asi mysli ze si vymyslam... 😝
teraz ma trapi papanim, vsetko mu totiz musim mixovat, aj ked ma koooopu zubkov, hryzkat vioe tiez...krmenie je proste u nas katasrofa 😝
tak babulky drzim palce vsetky, nech mate krasne kludne babebka 😉 kazde je ine, my sme toho dokazom, Simi bola neuveritelne kludne a dobre babenko napriek tomu, ze nebola skoro vobec kojena, nebyvala chora...spala kraaaaasne...Kubinko aj ked kojeny, stale chorlavy....ale nas 😉
inak mna stale kubino prekvapje tym aky je vsimavy...vzdy vie, co kam patri a chce mat vsetko na poriadku 🙂 a je ovela zvedavejsi a fyziky zdatnejsi ako Simi, aj ked o hodne drobnejsi....naucil sa pred par mesiacmi vyliazat z postielky 😠 co by simcu nidky nenapadlo, keby jej to neukazala a on proste furt skodi 😉 nec´viem ci cele noci rozmysla kde aku co najvacsiu blbinu vyviest!? 😀
tak pekny den s nasimi drobcami 😉

denduska
8. mar 2010

ollski, presne to som aj ja niekedy uplne vyhukana, ako si vsetko pamata kde co patri....minule k nam prisla mamina po mesiaci a Emmka jej hned isla odlozit okuliare na parapet, tam si ich totiz vzdy dava, len teraz ked prisla zlozila ich na stol...ako si mohla taku somarinu zapamatat. Tiez ide stale odhodit prazdny kelimok od jogurtu alebo pribinaka (a to lyzicku hodi do drezu!), alebo plienku za sebou...preto sa mi nezda zeby bola hyperaktivna, lebo hyperaktivita ide vacsinou s poruchou pozornosti a aj ked sa dlho nehra sama, asi taka nepozorna nie je ked si take drobnosti pamata - a praktizuje 😀
a tiez je vrtka, vcera vliezla do vane 😠 mohla sa tam zabit..
inac do roka takmer vobec nejedla nic ine ako materske mlieko 🙄

mobilo, no pre mna je toto spanie vyhra, aj ked normalni ludia by sa asi tak nevyspali, ale my v porovnani s tym co bolo predtym si to uzivame 🙂 inak ja uz som sa parkrat rano zobudila na to, ze slecna si chodi po izbe o piatej a si daco rozprava, hra sa so psom..tak odvtedy zatvaram dvere vsade lebo sa bojim ze ja si budem kludne spat a ona si daco urobi...ach joj...

ale najviac ma stve ze kazdy si mysli ako sme ju rozmaznali a pritom ja jej dovolim este menej lebo sa bojim ze bohvieco vydume a si ublizi..no ale ked ona stale vrieska ked sa jej nieco nepaci, kazdy ju ma za rozmaznanu

manika77
8. mar 2010

denduska presne aj mne kazdy vravi ze je rozmaznany..ale doki mi povedala ze to nieje rozmaznanost..ze to je v nom a ze sa to z neho ani vytlct neda 😒

matova
8. mar 2010

denduska, manika: aj mne hovoria blizki a dokonca aj manzel, ze maly je tak uzkostlivy koli mne ☹ . Len my vieme ako by sme boli radi, keby tie deticky neboli tak narocne a mohli si trochu pri nich aj oddychnut.

Malý je tiez neskutocne vnimavy a pamat ma az ziram. na nase otazky nam poukazuje na milion veci v knizkach aj v takych knizkach co mesiac nevidel...
Popri kojeni (alebo skor cestemu pocuckavani) musel mat aj cumel este. Cumel musi mat stale a s kojenim je to unas bohuzial tak, ze on mlieko stale chcel a nevedel zaspat, tak si nakoniec zvykol na Sunar a budí sa zas koli mlieku 😅

simonka99
8. mar 2010

ollski,tak my mame doma presne to iste 🙂 obdobie ,ked bol malicky som si absolutne nevychutnala,pretoze ak nebol na prsniku,tak reval.Spaval 15-20 minut,kocikovanie nehrozilo,lebo reval....Postupne sa to ale zlepsovalo a ked mal cca 8 mesiacov,zacal lepsie spavat-aj 45minut 🙂 S jedenim sme sa trapili donedavna....''rozjedol'' sa az asi pred mesiacom.Akurat my sa este stale kojime...nejak nemam silu(a niekedy ani chut) odstavit,pretoze uz som si na to tak zvykla....dufam,ze nebudem kojit do 18tky 🙂 ale odhodlavam sa na to kazdu chvilu. Inak je tiez velmi vnimavy a kazdy den ma prekvapi niecim novym.Tak si teda drzme palce,nech to s tymi nasimi narocnymi detmi zvladneme 🙂

lucec
8. mar 2010

aj ja sa pridávam do témy. už som s nervami v koncoch ☹ Dnes ked môj Jakubko nevrieskal 100x tak ani raz. Tiež keď som čítala ten článok v Mame a ja tak sa to presne hodilo. Jakubko je od narodenia veeeľmi uplakané bábo. Najskôr tomu doktori vraveli koliky, neskôr zúbky. Večne mrzutý, nespokojný, akurát keď sa hráme tak sa vie trochu ukludniť ale len na chvíľu, lebo hneď ho niečo iné zaujme. Všade musí byť, všetko musí vidieť. Najviac ma trápia záchvaty zlosti keď mu niečo nedovolím tak začne vrieskať, akoby sme ho mučili. Zo začiatku som sa snažila odviesť jeho pozornosť na niečo iné, tak že zabudol prečo vlastne plakal. No už ma prekukol 😀. Ja si osobne myslím že v našom prípade to má súvis s tehotenstvom, pretože ja som mala rizikové a užívala som megadávky magnézia, inak by som porodila už veľmi zavčasu. Posledné dva mesiace som preležala v nemocnici. Pôrod som však mala v pohode. Aspoň niečo 🙂

denduska
8. mar 2010

lucec, my dnes to iste...akoby si moje dieta slahlo amfetaminu...vrieskala a vrieskala... a keby to boli stale zubky, tak my ich uz mame ako cela skolka dokopy... 😠 a tie zachvaty..to sa uz ani nevyjadrujem..uz som si nejak zvykla, ze ked nedostane nieco co nesmie, spusti sa rev na raty, obcas aj s breakdance cislom na zemi 😀 ale ja nepopustim, a uz to v poslednom case aj ju prestava bavit a uz tak dlho nevrieska...ale intenzita sa zvysuje 😅

mobilo
8. mar 2010

no kočkovanie ani u nás nehrozilo a ja som sa tak na to tešila no strašne..my tiež manduca a ideš! 4 krát za deň domov nakojiť a znovu von....sme sa s mužom báli, aby na nás nezavolali políciu, že mu niečo robíme 😅 pritom sme sa snažili nosit ho ale občas nepomohlo nič , ani nosenie, vozili sme sa v aute aj v noci spali na parkovisku 🙄 simonka ja som sa tiež bála odstavit, lebo som tiež mala závislaka ale vobec to nebol problém..sme sa až čudovali trvalo to jeden týžden a potom nepýtal vobec 😉 držím palce

mobilo
8. mar 2010

inak fakt je lepšie roprávat sa o tom s človekom, čo to zažil, lebo tí čo majú spokojné deti tak si myslia, že to je chyba rodičov 😒 pritom pre deti robia omnho viac!!! ale oni by sa hádali, že to tak nieje! som sa napučúvala nauč ho na režim, nauč ho na režimm.by som chcela vidiet ako dieta naučit na režim, ked stále plače! vlastne my sme mali - kojenie- manduca- prechádzka, kojenie- manduca- prechádzka ..ešteže sa narodil v lete 😀 😀 😀

denduska
8. mar 2010

ona sa tiez super odstavila, neviem comu za to vdacim, ale ja uz som i raz povedala ze dost, lebo ma z nej uz starsne boleli prsia co ich len cmulala, tak ked sme prisli k nasim, na cudzie miesto, v noci som jej jednoducho nedala...som ju mojkala zaspievala...a ona za par minut zaspala...parkrat si to zopakovala, o dva dni bolo po kojeni..naozaj...sama nerozumiem

no fakt, to je svata pravda, co sa ja okolo nej nabeham a nabehala som sa...ze ani na zachod ani osprchovat... ale kto to nezazil, nepochopi to..mysli si len ze to ja si neviem zariadit cas...

ollski
8. mar 2010

my sme s kojenim, tiez na sekli celkom rychlo a bez nejakych vacsich revov 😀 sak plakal stale tak ako dovtedy, nic horsie...tak som bola statna,lebo som sa toho velmi obavala.
inak!! ani vasi drobci sa nechceli vozit v autosedacke??? to ze nechcel spavat v postielke...oki, akceptovala som, ze bojkotoval kocik...co uz, kupili sme upokojujuce vibracne kresielko...tiez 0b, ale potvorka mala on sa nechcel vozit ani v aute!!! uz som bola z toho na nerva, lebo este aj tam mi visel na prsel!! pak som ho raz nahnevana supla do dcerkinej velkej sedacky a cuduj sa svete! krpec cucal ani nemukol, tak som rada, ze skoncili nase cestovatelske mory 😝 to mal ale mozno skoro rok...

suvis s magneziom??? neviem, lebo pri prvej som mala rizikove tehu, skoro 2 mes som lezala dolu hlavou v nemocke, pchali ma tonami magnezia, vseliakymi inekciami na vyvoj pluc a plegomazinom...porod vyvolany, zazitok nic moc....Simonka spokojne a kludne babo, spala kam prisla, neplakala, ak tak tisko mrnkala...
druhe tehu pohodicka, porod sa mi zdal rychlejsi, rekolvalescencia uplna pohoda a Kubino...male klbko nervov.

baby z celeho sdrca vam naozaj zelam, aby ste si pri druhom babenku uzili kocikovanie a vsetko ostatne, deticky su malo kedy podobne, u nas je to tiez tak, su uplne rozdielni 😉 Simi som si uzila naozaj plnymi duskami, Kubinka tiez...len tak trosku inak 🤐

mobilo
9. mar 2010

my sme v autosedačke celkom chceli byť, kým bol úplne malé bábo potom boli časy, že rodičia bývajú polhodku autom a on celú celučku cestu vrieskal..manžela skoro odviezli, ved šoferuj tak 😲 no a teraz jeho auto moc nebaví, ja to nechápem, pretože my sme takí zcestovaní a vela beháme.. on aj tam musí niečo robiť takže cesta autom pre mňa riadna makačka! Chvílku zaberú chrumky, no a potom rozprávanie, hľadanie slnka a pod..normálne som niekedy rada, ked s nami niekto ide a zabáva ho on 😅 ale inak v podstate pre mna je toto už krásny čas, potom ako fakt jedenie, sprcha, záchod bolo všetko s plačom tak teraz, že sa chce stále hrať a mať ma pri sebe no čo by som už neurobila. Inak neviem si predstavit mať také druhé babo, pretože to sa už mamina musí venovat aj staršiemu a s takýmto drobcom to musí byť strašne ťažké..
a ten kočík- aspoň máme skoro nový pre druhé 😀

mobilo
9. mar 2010

s tým kojením presne si hovorím, že aj tak je stále hore tak mu len nedám didu ..som ho hojdlala na fitlopte a ani mi neprišlo, že nekojím lebo on len cumlal a fakt po týždni si ani nespomenul!
akurát, ked zaspáva potrebuje mať svoju ručičku v mojom výstrihu 😅

denduska
9. mar 2010

tak co sa autosedacky tyka, u nas to bolo tak ze kym fungovalo vajce, bolo to okej, a potom....horory...vreskot vreskot vreskot a potom z toho vreskotu az vracanie, spala tam tak 20 minut a koniec, a to my sme stale robime parkrat za mesiac 300 km trasu Martin - Kosice... teraz vsak dostala DVD do auta a uz je natolko uvedomela ze aj vnima co to tam ide (najoblubenejsie je Tyger a Pu), tak kupodivu nemusime stat pri kazdej vrbe. Inac obdivujem mojho muza, ze dokazal pri nej soferovat...ako vravi - teraz nejdem na spotrebu, ale na nervy - co najrychlejsie 😀

a je pravda ze ked nesedim vzadu, tak je ovela vacsi klud 😠 ako budeme cestovat s dvoma zachvilu, to si radsej ani nepredstavujem 😝

frola
9. mar 2010

ahojte aj ja sa pridavam. moja mala bola prve 2 mesiace po porode uplny andilek. porod bol celkom v pohode do vody. ona vlastne prve dva mesiace prespala az na vecer ked od 8 - 10 neutisitelne plakala. no a zrazu v 2 mesiacoch sa zobudila a nastalo peklo na ktore som nebola pripravena. cez den spala tak 2krat po 10 minutach a v kociari tvrdo protestovala. vecer aby som ju uspala tak som musela 2 hodiny skackat na fitlopte! najviac som sa potrapila s tym ako zabavit take male dieta ked je stale hore a vyzaduje si nejaku akciu. kamoska ju vola ze je mala stihacka lebo fakt v porovnani s inymi detmi je plna energie a neustale nieco robi. teraz ma rok a ja musim povedat ze je vsetko trosku lahsie. alebo som si mozno uz zvykla. su dni ked sa citim ako sialena ale inak sa to vcelku da. odkedy zacala chodit tak sme stale vonku a ju to tak vycerpa ze cez obed spi niekedy aj hodinu a pol!!! to je pre mna hotovy raj aj ked musim byt uplne ticho lebo vsetko ju zobudi, takze byt mame v neustalom bordeli. to uz ale davno neriesim.
inak si tiez svoje presadzuje placom, krikom a niekedy ma aj surovo postipe ked jej nechcem vyhoviet ale som v tomto neoblomna a dufam ze raz pochopi ze krikom nic nedosiahne jedine co vtedy zabera je odputanie pozornosti. naucila som sa pri nej byt viac trpezliva inak to nejde.
no a noci su hotova katastrofa. chodim spavat niekedy aj o 8smej aby som sa aspon trocha vyspala.
ale myslim ze tieto deti nam to raz vratia, ze z nich vyrastu velke sikulky na ktorych sa prejavi cas ktory sme im venovali. tak drzim vam vsetky palce.

fanfan
12. mar 2010

Tak ahojte 🙂

Taka som rada ze nas je vela!!!Jupiii..konecne sa nemusim citit, aka som strasne neschopna. Tiez som citala mamu a ja a veru, nasa mala Terezka je 100% narocne dieta. Ja som po 11 mesiacoch s energiou v koncoch ( a yto si o mne vacsina ludi mysli, ze som energizer 🙂..he he he..kazdy den premyslam, z coho vlastne cerpam energiu, ked mala v noci buntosi, stale je na prse, spi s nami v posteli 🙂 a kruti sa neustale...pravidelne nas fackuje a strasne je nastvana, ked sa jej vnoci neuhneme tak, aby sa mohla vyvalit smerom, ktory jej vyhovuje... vacsinou sregom cez postel...my dvaja s Petom mozeme spat na koncoch postele, ak mame stastie, niekedy sa ocitneme aj pri sebe a mala je na druhej strane postele.
Cez den nahanacka po byte kvoli jedlu, zo stolicky mi vyliezla hned, ako sme ju do nej dali (to mala asi 7 mesiacov). Von sa dostaneme sice takmer v kazdy krajsi den, ale spat?-ani keby co bolo.. momentalne ju zaujimaju labute a ostatne vtaky pri vode a psi a vsetko okolo... najradsej by sa za nimi rozbehla (keby uz vedela behat)
Teraz skusam zavadzat nejaky rezim, lebo si vravim, ze ked to funguje inym, musime sa aj my k tomu nejak dokopat... a dnes sa mi podarilo, ze uz cez den raz zaspala temer na 2 hodiny rano (od 8 do 10: od 5 bola hore) a teraz taha uz vyse 1,5 hodky (preto mam cas aspon pisat).
Kazdopadne, vidim, ze je vela zufalych mamiciek (rodicov), no ziadne konkretne rady som nenasla.
Niekto tu pisal, ze v Rakusku je mozne ist k osteopatovi... ja som zase pocula o kranio-sakralnej terapii...neviem, ci a do akej miery je aplikovatelna aj u "narocnych deti", ale viem o jednej konkretnej holke, ktora s dcerkou na kranio chodi a celkom sa jej to pozdava. (jedna sa ale o uplne iny typ problemu, ktory terapeutka riesi).
Ak by mal niekto zaujem o cislo na pani terapeutku, dajte vediet.

Zatial sa vsetci drzte a mnoho, mnoho sily a usmevov na perach pri vychove a zvladani nasich ratolesti

fanfan
12. mar 2010

Ollski, (pripadne aj dalsie holky)

este by som sa chcela opytat, akym sposobom si/ste skoncila/li s kojenim. Pises, ze si kojila do 13 mesiacov. Nasa mala bude mat o chvilu 11 a tiez to iste- zaspava na prse, vnoci (a vlastne kedykolvek) sa ukludni iba na prse. Mam dilemu, ci a ako skoncit s kojenim. Cez den spapa velmi malo ineho,iba cicik v puse, z flase nepije od 2 mesiacov (kedy sa naucila poriadne sat; pre info- bola hypotrpf-2220g, 45 cm....pusinku mala ako vrabcek), takze UM nieviem, ci by zvladala.
Teraz asi tyzden mame stastie- flasa sa jej paci (je pekna farebma) a popri tom, ako ju strci do pusy, tak sem tam aj nieco vypije...ale malo- 10-30 ml.
Takze spat k otazke- ako si teda prestavala ty a co na to tvoje dieta?

predom dakujem