"Oblbováky" výrobcov a predajcov

boise
25. nov 2011

Ahojte maminy. Zakladám túto tému, aby sme si navzájom vymenilii skúsenosti, kto ako naletel akému obchodníkovi, aby sa ostatné vyvarovali rovnakej chyby ako my. Prípadne sem vkladajte "akcie", ktoré akciami ani nie sú, pretože sa to dá v takej alebo nižšej cene kúpiť niekde inde...Aby to nebolo len negatívne, kľudne vložte aj niečo, čo sa naozaj oplatí a oboznámte o tom čo najviac maminiek, keďže doba je hnusná a človek počíta každý cent 😉

Pred týždňom som objednala synovi na narodeniny knihu "Moja druhá knižka" ( http://www.littera.sk/index.php?action=obchod&s... ). Keďže máme doma knihy Moja prvá knižka a Moja prvá knižka- slová ( http://www.knihypredeti.eu/kategoria/knihy-pre-... ), potešila som sa a objednala ju. Dve predošlé knihy sú totiž super, a malému sa veľmi páčia. Včera ma však skoro porazilo, pretože kniha ktorá mi došla je navlas rovnaká tej, ktorú už máme - Moja prvá knižka- slová. Akurát vymenili "obal" a zmenili popis ku knihe. Takže knihomilné maminy, ak natrafíte na túto knihu a budete rovnako nadšené novinkou v našich kníhkupectvách, nedajte sa pomýliť, možno ju už máte doma, len v inom vydaní... 😅

boise
autor
25. nov 2011

tak si tu budem pisat sama, ale vcera som v tescu kupila malemu na vianoce lego duplo zlacnene z 35 na 17 eur 😅 http://shop.lego.com/en-US/LEGO-DUPLO-Creative-... toto 😉

lucka1987
25. nov 2011

@boise mna momentalne nenapada ziaden konkretny vyrobok.. ale najcastejsie sa s tym potykam v tescu ci hypernove.... daju zlavu ze 30% ale ked kuknem na cenu.. tak je taka ako napr inde v obchode.... minule sme dokonca nasli ze AKCIA a rozdiel od povodnej ceny bol ani nie 10 centov 😀

lucka1987
25. nov 2011

aha. a mylsim ze si ked oni napisu AKCIA.. neznamena to ze tovar je za znizenu cenu... to len znamena ze znizili par eur z povodnej doooost navysenej ceny, za ktoru predtym predavali 😀

ani3012
25. nov 2011

@boise tak ja som si všimla,že Tesco teraz dvihlo ceny-hlavne hračiek 😝

boise
autor
25. nov 2011

@lucka1987 jaj no tesco je v tomto super uzasne, niekedy daju taky ten zltocerveny listok ze akcia, cena nejaka na nom akoze super akcna...a ked das prec ten zlty listok, tak pod nim je povodny biely a cuduj sa svete, s rovnakou "akcnou supercenou"...takze sa netrapia niekedy ani znizit cenu, len na to buchnu zlty stitok ze akcia, to asi zabera 😠

boise
autor
25. nov 2011

@ani3012 no ja som tam vcera bola a ze -50% na niektore hracky, aj to duplo...lenze ked som kukala, je sice celkom lacne, ale ani zdaleka nema hodnotu akoze povodnej ceny 😠 😠 😠

lucka1987
25. nov 2011

@boise no na to sa strasne jeduje moj chlap... 😀 on vtedy na polku tesca hromzi 😀 ale ozaj su to take ich ofaje... treba si davat nato pozor.. ja som v tescu kedysi robila cely jeden rok... och... 😀 (v zelenine) ale tam si na tie ceny davali pozor... take "preslapy" sa stavali na odeleniach kde maju veeela tovaru

ani3012
25. nov 2011

a celkom ma pobavilo toto: kupujem v akcii detský laptop,že 9,9 € , a už pri blokovaní som si všimla,že 19,90 ...vravím jej,že tam je akcia 50 % dole a ona blokuje ďalej že: choďte s tým na informácie...keby som si nevšimla,tak....

jolinka
25. nov 2011

ja som na zaciatku jesene chcela kupit zimne bundy dceram...bolo na nich ze "Vypredaj" {pravdepodobne z minulej sezony} nakoniec som ich nekupila, ale co ma pobavilo o 2 tyzdne mali navlas tie iste bundy na tom istom mieste... zmenila sa len cedulka a cena 😉 , z "Vypredaja" sa stala "Nova kolekcia" 😒 samozrejme za 2 x taku cenu...

damiankad
25. nov 2011

Jasne to je v Tescu normálka..mna to raz tak pobavilo ked som drobcvi kupila biele body krátky rukáv, bola na nich ta cervená cedulka že 50% akcia. Stali 2 eurá...a just mi nedalo pokoj,kolko vyšli predtým som ju odlepila a bolo tam 2 eura...to som dlho este nechapala... 😀 😀 ale kamoska robi v tescu vravela že to stale robia..

boise
autor
25. nov 2011

@jolinka moje kly, tak to je sila, tomu hovorim obchodny duch 😀 😀 😀

boise
autor
25. nov 2011

nuz zda sa ze na tesco mame najtazsie srdce 😀 ale minule som tu zachytila temu o zvolenskom jogurte, ze cena sa nezmenila, ale zmensil sa obsah, to som si pravdu povediac este nevsimla...zda sa ze aj vyrobcovia oblbuju len taky fukot 😠

yanni
25. nov 2011

Ahojte zenule, trosku som sem nakukla, to fakt taky oblbovak to Tesco? No este ze mi tu Tesco nemame a na SK do Tesca takmer vobec nechodim. No to aby mal clovek oci stale na stopkach 😠

jolinka
25. nov 2011

@boise to bolo samozrejme v tescu.. 😉 😅

boise
autor
25. nov 2011

@jolinka ze som ani nic ine necakala 😀 asi premenujem temu na oblbovaky v tescu 😀 😀 😀

@yanni no zial vidis, tak to chodi a oblbuju slusnych ludi co chcu usetrit...ja nie som nejaky vymetac akcii, ale hneva ma to z principu...

lenocka23
25. nov 2011

ja sledujem najma cenu za kilogram, to sa niekedy viac oplati tovar mimo akcie ak ten "akciovy"... no a aby som potesila tie co vypekaju, v jednote maju pr.cukor za 89 centov... Povazsky, ten tmavomodry... 🙂

miminkacik
25. nov 2011

Mňa minule tiež Tesco naštvalo - chcela som kúpiť kačku - na štítku na regále napísané "Kačica bez drobkov, chladená" 4,89€. Hovorím super, berem. Mala asi 2100g. Cena pri pokladni? Nejakých 11euro 😀 No na tej cenovke na regále žiadna zmienka o tom, že cena je za kg. To bolo asi pred dvoma týždňami, no včera som v tom Tescu bola znova s stále tam je tá istá cenovka s kačicami 🙂
A ešte jedna vec, čo ma kvalitne nasrala (pardon) - v Hypernova bola akcia na plátkový syr, asi na Eidam, cena cca 39centov. Vravím chlapovi, bereme aj pol kila 😀 Aj sme zobrali, no chyba bola, že sme hneď neskontrolovali, čo nám pani pri pultíku nablokovala. Až doma sme zistili, že syr síce bol Eidam za 39centov, ale zaplatili sme za Ementál, čo bolo dokopy skoro 10euro ☹ Skoro ma porazilo, infarkt. Odvtedy kontrolujem vždy všetko.

benne
25. nov 2011

@miminkacik a je na cenovke napísaná cena za ks či za kg.. teda v popise

benne
25. nov 2011

Môj zážitok z Kauflandu, pančušky, hrubšie, velkosť na Miška, cena 2,94€, pri pokladni 4,99€, reku, OK, stane sa že je tovar prehodený, na centre služieb som pančušky hned vrátila, vrátili mi bez reptania peniaze, lebo v Kaufe to vždy hlásia, že .. neboli ste spokojní s nákupom?... bla bal..

druhý den, regál s pančuškami, porovnávam EAN na pančuškách, EAN na cenovke, sedí, cena: 2,94€, cena v pokladni opäť 4,99€, na centre služieb som ich nechala skontrolovať cenovku a pančušky a vyplatili mi rozdiel - lebo na to mám ako spotrebiteľ nárok, pokiaľ majú oni chybu v uvedenej cene

maca_p
25. nov 2011

aj ja dam jedn z tesca 😲 , asi pred 2 mesiacmi uuuuzasna akcia na gianna tuniak v konzerve. mali vylozene vselijake druhy, cena zo 0,79 na 0,40 e. este som sa dobre pozrela, ci to plati pre vsetky druhy tychto konzerv, lebo na tuniaka v oleji sa mi to zdala az priliz super cena. nic take, tam nebolo, tak sup ako prava slovenka, nalozila som si asi 25 konzerv - sak za tu cenu nekup to! na ucet som si samozrejme nepozrela, kolko zauctovali a pri velkom nakupe som si to nevsimla. doma mm hovori, ze som sa odrbkala, ze to nebolo za 0,40 e. dokonca ani v letaku nebolo napisane, ze pre vsetky druhy, okrem tuniaka v oleji.... 😲 🙄

boise
autor
25. nov 2011

@miminkacik 😕 😕 no ano, tetusky tiez vedia prilozit ruku k dielu 😠

boise
autor
25. nov 2011

@maca_p jaj no ved toto, ze clovek si to vacsinou vsimne az po "funuse"..a nie kazdemu sa chce trepat spat 🙄 a teda nie vsetko uznaju 😠

miminkacik
25. nov 2011

@benne je tam napísané to čo som napísala 🙂 kačica bez drobkov, chladená a váha, cena 4,89. Hned vedla je "hus bez drobkov" a hned vedla kura 🙂 všetko napísané rovnakým štýlom.. Hovorím, že ja vždy všetko kontrolujem, hlavne si všímam či je cena za kg alebo za kus. A ešte pri pokladni keď som to chcela vystornovať mi mladá predavačka hovorí, že sama nechápe ako je tá kačka nacenená, lebo ona tam má že 1kg-2,40 (čo by vychádzalo na tých 4,89 za celú 2,1kg kačku) ale celková výsledná cena je 11 euro 😀 Aj mi to tlačila ten bločik a naozaj to tak bolo uvedené. Kačica bez drobkov, chladená, 1ks a 1kg-2,40 = výsledná cena 11evri 😀 Proste mi to tak prišlo, že to je je úplne cielený odrb na ľudí, ktorí si ceny pri blokovaní nevšímajú..

benne
25. nov 2011

@miminkacik no mne to príde ako chyba v počítači, ktorú bolo potrebné na centre služieb vyreklamovať tak, ako som to vyreklamovala ja s pančuškami 😉

miminkacik
25. nov 2011

@maca_p tiež sa mi podobná vec stala v Bille. Mali akciu na mozzarelu, už si ale nepamätám cenu, ale bolo to pod 70centov a inak stojí nejak 1,20. Nič iné tam písané nebolo, len že akcia. Tak som zobrala našťastie len dva kusy a pri pokladni kukám, že to čo je za cenu, veď tam má byť akcia. A predavačka že veď na konci chladiaceho regálu je taký ten malý bilbord a tam je uvedené že akcia až od šiestich kusov 😀
Musí to byť ťažké uviesť tieto info rovno k výrobku, ktorý je takto akciovaný 🙂

raffaella
25. nov 2011

Tak ja pridam dobru skusenost 🙂 Pred nejakym casom som po prvy raz kupovala v e-shope Maly rebel nejake vecicky pre dcerku. Nevsimla som si, ze na stranke bolo ze novi zakaznici maju pri prvom registrovanom nakupe zlavu nejakych 5 %, neuviedla som to do objednavky. Hned mi prisiel email od nich, kde ma ziadali o cislo uctu, ze mi tu zlavu poslu na ucet a veruze aj obratom zaslali. Takze toto ja povazujem za velmi korektne a preto zdielam 😉

miminkacik
25. nov 2011

@benne na to ja nie som, behať po informáciach a reklamovať 😀 Majú v tom mať poriadok a hotovo 😉 Tak ale evidentne ich na to nikto neupozornil, keď tú cenovku majú ešte stále rovnako uvedenú.

benne
25. nov 2011

Nebáť sa reklamovať, nebáť sa posťažovať.. a ak tety za reklamačným pultom robia drahoty, nechať si zavolať manažéra.. či dokedy im to necháme? A hlavne, všetko s pokojom, rozvahou a slušne!

maca_p
25. nov 2011

@benne ja som tak usetrili v ikei, cenovka 119 za sedacku a v skutocnosti 199. tak som im povedala, ze trvam na cene, ktoru deklaruju a mala som 80 eciek k dobru 🙂 .

gubcikova
25. nov 2011

na akcie je dobrý aj lidl.cena brumíka 0,40€ akcia 0,39€ no nekúp to 😀 a takýchto cenoviek je tam mnoho.ja sa teraz smejem na cene karfiolu.samozrejme po lete šla cena hore.najrpv to bolo za 0,40€ za ks teraz je to 1,55€ za kus.a hračky v tecsu ani nehovorím.vrtulník v lete stál nejakých 14€ cena na vianoce v akcii 20€