Oblečenie zo sekáča

13. nov 2022

Ahojte, poraďte čo by ste spravili v rovnakej situácii. V práci je takmer ženský kolektív a občas sa pri obede riešia témy ako kaderníčka, gélové nechty, kozmetika, kde nakupujeme oblečenie a tak. Vždy som bola šetrná a za oblečenie pre seba neplatím viac než treba. Keď potrebujem nové nohavice skočím do sekaca a tie 4-eurove poslúžia rovnako dobre ako 20-40 eurove z normálneho obchodu. Radšej deti zoberiem do kina alebo im kúpim spoločenskú hru. Niektoré kolegyne sa podľa vlastných slov "dobre vydali" a tak si prirodzene kupujú drahšie značky a radi sa pochvália. Priznali by ste sa že nakupujete v sekaci? Nezávidím im ale nechcem byť za divnu ani aby ma ohovarali. Čo povedať keď sa spýtaju odkiaľ mám veci?

zmrzlinka2021
13. nov 2022

Poviem ti tak.

Mnohe zeny, co zarabaju 3-4 tisicky, nakupuju v sekacoch. A mnohe, ktore maju hlboko do vrecka, kupuju predrazene veci v auparkoch....

Zeny, ktore sa "dobre vydali" a maju vplyvnych manzelov, maju vacsinu znackovych veci za smiesnu sumu. Takto sa to robi bezne - eventy pre bohatsich, kde sa im predaju gate gant z 300 eur za 50 eur...

julish
13. nov 2022

Pozri si nejaký dokument o to , za akých podmienok pracujú ľudia v textile, deti, množstvo chemikálii, celé dediny choré na rakovinu... a toto majú na svedomí aj tie tzv “značky”. Sekáč je tvorivosť, shopingy nuda

vandica
13. nov 2022

Ja robím v sekači 🙂 chodia tam chudobní, bohatí, tínedžeri, babky, zdravotné sestričky, kvantum učiteliek, žena majiteľa obchodu s nábytkom, dámičky, aj ženy trošku jednoduchšie. Proste chodia tam všetci. Chudobní preto, že je to lacné, a tí ktorí si môžu dovoliť ak drahé veci, chodia preto, lebo tam kúpia kúsky, ktoré nie sú tuctové, ktoré v našich obchodoch nie sú. Mladí si chcú kúpiť značkové veci za lacno, a takto by som mohla pokračovať. Kedysi nákupy v sekach boli fakt také, že ľudia sa za to hanbili, no dnes si dovolím povedať, že je to IN. Neverila by si, aký nátresk ľudí tam každý deň máme, a aké sú tržby. Ale keď máš takéto trubky v práci, asi by som im len povedala, že aké značky cca máš doma, ako bolo vyššie spomínané, a nie že kde nakupuješ. Povedz proste, že zrovna toto čo mám na sebe je napr z HM, z Reserved, atď.

domak2
13. nov 2022

Ja som polovicu mojich kolegýň motivovala kupovať v sekacoch len preto s akým nadsenim o tom hovorím. Potom mi každá ukazovala aha na com som natrafila a tak 😅 Teraz si jedna kupila troje super ako nove znackove šaty dokopy za 15 £ tak sa vytesujeme spolu 😁 Predtým tam nevkrocila. Ale samozrejme záleží na type osôb. Viem ze sú ľudia čo to odmietaju a ja im to ani netlačím.

leskky
13. nov 2022

My sme vedľa práce mali sekáč a keď prišiel tovar, nabehli sme tam cez prestávku všetky a potom porovnávali, kto aké kúsky ukoristil 😁 všetko je o ľuďoch

rebeka7501
13. nov 2022

V sekáči kúpiš mnoho krát kvalitnejšie oblečenie ako v H&M a podobných obchodoch. Dajú sa tam kúpiť originálne kúsky za zlomok ceny.
A baviť sa so 🐔🐔🐔🐔🐔 o nechtoch, kaderníčke a pod. je dľa môjho názoru prízemné.
Tiež obľubujem sekáče a tam som si nakúpila mnoho orig (nie značkou ale výnimočnosťou) vecí.

janette2021
13. nov 2022

@viestta ja z teba odpadnem 😂🤣 ako ty vieš presne pomenovať veci 😂🤣🤣

elementissa
13. nov 2022

Ja nakupujem iba v sekáčoch a iba tu v bazári. Nikde inde. A rada sa s tým pochválim 🙂 a mám kolegyne, čo zmýšľajú rovnako. Takže pozeráme sekáče spolu

hanatom
13. nov 2022

Nemusíš odpovedať , povedz, že obj z internetu.

jaond19
13. nov 2022

Ja by som povedala ze zijem minimalizmom, neznasam nakupovanie, fast fashion a znacky su mi ukradnuté, takisto gelove nechty atd... (Co je teda vsetko pravda v mojom pripade). Mozno ta do takychto debat zapajat nebudú.

hendikep
13. nov 2022

nakupujem pre seba aj deti 99% veci v sekaci resp. z druhej ruky a su to praveze kvalitne veci, vlna merino, kozene topanky atd.. urcite lepsie nez predrazene handry z hm ktore vyzeraju po dvoch tyzdnoch fakt obnosene a su z nekvalitnych umelych materialov, ale stoja min. 4x tolko.. proste vekom som sa naucila pozerat na kvalitu, ale tu nikdy nenakupujem priamo v obchodoch ale vzdy z druhej ruky. Ja sa skor pozeram cez prsty na ludi ktori kupuju tuctove veci a vyhadzuju zato kopu penazi 🤷🏼‍♀️

merlinja
13. nov 2022

zaujímavé ako tu všetci nakupujú v sekáči ....

nevelyn
13. nov 2022

Dobre som sa vydala, dobre zarabam a nakupujem v sekaci, ked mam sancu a cas (vadi mi, ze ked potrebujem konkretny kus konkretnej farby, tak zohnat to v sekaci je tazke, ale rozne bokovky si tam kupim velmi rada). A rozhodne sa za to nehanbim, je to ekologicke, planetu mame iba jednu. Decka maju vzdy aspon polovicu oblecenia na sebe zdedenu alebo bazarovu.

darina14m
13. nov 2022

Cosi..ja som.pysna ze nakupujem len v sekaci...vsetko..aj detom...lebo take kusky nekupis ani v tom najdrahsom butiku.. a voobec sa za to nehanbim, dokonca som rada ked sa mozem "pochvalit".

darina14m
13. nov 2022

@merlinja samozrejme, ty nie? Ved vzdy tam aj tych nakupujucich je kopa

lalenka33
13. nov 2022

Veľa krát sa mi stalo, že som z nákupného centra odchádzala s prázdnymi rukami. V nákupnom centre viem nakúpiť na sezónnych výpredajoch. Nie som ochotná dať za tričko v New yorkry 10 eur, keď viem, že vo výpredaji ho kúpim za 2 eurá.
Milujem sekáče. Mali sme v meste parádny sekáč odkial som nikdy neodchádzala naprázdno. Bohužial ho zrušili pre drahý nájom. Druhý sekáč je o ničom. Tak som podľahla Vintedu. Aj teraz som kúpila za 10 eur bundu, gate, 2 mikiny a sveter prevažne značky Bershka. Nemám problém povedať, kde nakupujem. Žene, ktora má originál kabelku za 1000 ečiek nezávidím, skôr závidím tej, čo ju kúpila za 100vku v sekáči.

dominikamacakova
13. nov 2022

@lenuska9999 toto nechápem ako niekto môže dobre nakúpiť v sekáčoch. Ja som už viac krát bola v sekáči a to bol hnus. Ja také veci vyhadzujem a nie, že by som mala za ne zaplatiť 😀 A ceny ani nehovorím. Žmolková mikina, alebo vyťahaný sveter za 4€?

elementissa
14. nov 2022

@dominikamacakova asi nemáš v okolí dobrý sekáč 🙂 ja si zo sekáča vždy odnášam kúsky ešte s visačkou... Za 50 centov na kus. A už sa mi podarilo chytiť aj šťastnú hodinku 30 centov na kus :D výhra v lotérii normálne. Celú skriňu som vymenila za 10€. A nič zmolkovane ani vyťahané ani preprate doma nemám.

elam1234
14. nov 2022

Ja v sekacoch nenakupujem (moja mama je extrémne čistotná a nikdy by na seba nedala cudziu vec, nikdy by jej nikto nevysvetlil , že je to čisté atď) mám to zakotvené v hlave 🤷 ale nikdy by som sa na nikoho nepozerala cez prsty za to, že tak nakupuje, lebo verím tomu, že človek tam nájde omnoho lepšie veci ako bežné v obchode. A koniec koncov je to každého osobná vec

alanko20
14. nov 2022

Sekace som milovala. Pri.dcere som nemala.čas tamchodiť a hrabat sa pol hodinu, ale ak bude chodit do skolky, mozno tam obcas znovu zajdem. Nakupujem tam malo, som vyberava a odnesiem si len ozaj top vec.

lenuska9999
14. nov 2022

@dominikamacakova nie je sekac ako sekac. U nás keď je nový tovar, ľudia tam stoja ráno rady

bubik6x
14. nov 2022

No tak u nás v práci sme sa chválili čo sme pekné kúpili práve v sekaci 🤣🤣