Pocit, že nikam nepatrím

sabriel9ka
3. sep 2022

Ahojte, som po rozchode a vztahu, kde som vacsinu casu travila s priatelom. Byvali sme spolu, kupili si psika, zial vztah nam neklapal a tak sa rozchadzame. Prepada ma vsak uzkost, pretoze sice kamaratky mam, ale vsetko su to kamosky s priatelmi a ziju podobne ako sme zili my, volny cas venuju polovickam, navyse kazda ma inu pracu, niekedy je problem sa zosuladit a vidiet sa.. pride mi ze sice neostanem uplne sama ale samota na mna pride urcite. Uz len ten pocit, ze sa nemam s kym podelit o kazdu somarinu 😞 Mali ste to niekto podobne?
Konicky mam, ale nic spolocenske.. vlastne nechcem nahanat nove kamosky, som tip cloveka co ma kamaratky x rokov a take tie pevne. Vlastne mi ide len o ten pocit ze niekde mam svoje miesto, niekam patrim a moj zivot niekam smeruje 😔 Premyslala som aj nad psychologom, vyrozpravat sa, vyliat si dusu..mozno ten mi poradi

jumama
3. sep 2022

A kolko ste s priatelom? Je to nezvratitelny rozchod? Ak je to dlhodoby vztah, olati sa on zabojovat. Kazdy vztah ma fazy, ked sa partneri aj oddialia, aby mohli robit svoje veci, zosilniet svoje ja, aby sa potom mohli zase priblizit a zvladli aj nejaku tazsiu chvilu, aby mohli tak trochu povyrast.

lelluska
3. sep 2022

Prežívaš úplne prirodzene pocity po rozchode. Ale z Tvojho textu mi vyplyva, že Teba netrapi až tak strata priateľa ako strata statusu zadanej. Čo teraz musíš urobiť je, že sa musíš naucit byt štastna sama so sebou. Další partner Ta šťastnou neučiní. Až keď budeš viesť šťastný život, dokážeš ho viesť rovnako s niekym po boku. Zamestnaj si hlavu, využi každý den na maximum. A ešte k Tvojim zadaným kamarátkam. Hovor s nimi o svojich pocitoch, skutoční priatelia stoja pri sebe práve v ťažkých chvíľach a nevenujú sa po veceroch svojim frajerom. Treba sa však vediet ozvat, že teraz ich potrebujes, aspoň nastavis zrkadlo aj týmto vzťahom

jozef11111111
3. sep 2022

@sabriel9ka Tak napríklad aj macka poteší keď clovek vidí aj psi je top. Veď opustených ľudí je veľa možno teraz máš čas sa im venovat a ponúknuť im lásku. A na tom svete neviem či má význam hľadať miesto špeciálne ber to len ako prechodni pobyt niesi tu večne ani ja 😌

sabriel9ka
autor
3. sep 2022

@jumama sme spolu cez dva roky, ja nie som tip, co by vztah zahadzoval ale vsetko ma svoje hranice.. necitim, ze by chcel dalej pokracovat a prosikat ho nechcem..

sabriel9ka
autor
3. sep 2022

@lelluska strata priatela boli, len viem, ze uz nema vyznam nieco zachranovat, davat dokopy.. pred rokom sme uz boli od seba, prestahovala som sa, nasla si byt a prisiel s tym ze to chce naspat, odolavala som, vsetci mi radili nechat to tak ale este to vtedy vo mne neutichlo uplne, bolo mi to luto, nikdy nedostal druhu sancu.. viem kecy
tak som muj dala, byvali sme najprv u mna, potom u neho.. po roku som z podnajmu odisla
a po roku a nieco sme tu zas, veci sa sice zmenili ale vlastne plno veci je rovnakych.. ja by som aj bojovala, riesila ale viem ze je to zbytocne..

lelluska
4. sep 2022

@sabriel9ka Vôbec to nie sú kecy. Skor dokaz toho, že ten vzťah nebol úplne zdravý a prežívala si neľahké obdobia. Ale nezdôvodňuj si rozchodom to, že nikam nepatris. Nie je to príčina. Zapadať a byt súčasťou je vedoma volba. Bud budeš hľadať spôsoby ako sa to dá a pracovať na tom, čo Ti v konecnom dôsledku pomoze. Alebo dalej upadať a hľadať dovody prečo sa to neda. Potom jasne, že už sa odvolávas na psychológa. Tu netvrdím, že taku možnosť netreba využiť. Určite ak to tak cítiš, objednaj sa. Nasmeruje Ta, ale v konecnom dôsledku dostať sa z toho musíš sama. A ver mi, že to dokážeš🍀

sabriel9ka
autor
4. sep 2022

@lelluska tymi kecami som myslela to, co mi vravel, prosikal..
ja sa tak ale citim, vlastne neviem, ako budem dalej fungovat.. mam 24, vraciam sa naspat k rodicom a je mi z toho fakt na nic.. asi mi neostava ine ako to prijat, prejst si tymi vsetkymi uzkostami, smutkom a pojdem dalej..
to s tym, ze nikam nepatrim je vlastne moj dlhodobejsi problem.. o to viac to teraz citim

sabriel9ka
autor
4. sep 2022

@lelluska dakujem vsak za povzbudenie

vroni
4. sep 2022

Vieš čo by som spravila? Hrubú čiaru. Začni niečo nové. Úplne nové. Nájdi si novú prácu, chod na nejaký jazykový kurz, nájdi si pracu v zahraničí a vypadni, kým nenájdeš sama seba, budeš si stále pripadať mimo. Ani nové kamošky ani nový frajer ti nepomôžu, len ty sama musíš nájsť, kto vlastne si a co chceš.

sabriel9ka
autor
4. sep 2022

@vroni ja viem co chcem.. vlastne som viac menej mala vsetko, po com som tuzila.. dom na ktorom sme spolocne robili, psik.. uz len svadba, deti… problem bol, ze byvaly priatel ma nelubil tak ako ja jeho.. pred problemami hned utekal, vsetko videl zle..
ja by som rada spravila hrubu ciaru za vsetkym, lenze nic z vymenovaneho nie je nic po com by som tuzila.. z anglictiny som maturovala s 1, jazyk skoro nepouzivam takze utracat za jazykovy kurz este pri tych cenach mi pride ako zbytocnost
zivot v zahranici ma nelaka a co sa tyka prace tak mam pracu ktora ma v ramci moznosti bavi.. k tomu slusny zarobok 🙂 viem, ze to boli len priklady, ze sama si musim najst nieco do coho sa vrhnem ale ja absolutne netusim 😏

jozef11111111
4. sep 2022

@vroni krásne napísané tak toto plati a platilo na mňa ,najprv vedieť co chcem 😳 jediné čo by som nezačínal hľadať úplne všetkých nových priateľov overený sa už nenájdu z minulosti. A vypadnutie z domu som tiež potreboval ale možno ak ma veľmi dobré rodinné zazemie a kopu slobody tak ju to nesúri zatiaľ.

jozef11111111
4. sep 2022

@sabriel9ka vysokú tam môžeš investovať casu a rokyyyy...

vroni
4. sep 2022

@sabriel9ka, nepoznám ťa, takže to ber, že to cez písmenká môže pôsobiť úplne inak ako to je v skutočnosti. Ale určujes svoje šťastie v závislosti od druhých. Priateľa, kamarátok, rodičov... Nejako tam nevidím tvoje ciele, snahy, túžby... Chcieť muža, psa, dom a deti je fajn, ale v tvojom veku také..... Príliš skromne. Skus trochu "lietať" (v predstavách) a skus prísť na to, čo by ťa robilo šťastnou. Teba samotnu, nie spolu s niekym/niečím.

vroni
4. sep 2022

@jozef11111111, ved nových priateľov jej ani neradim 😉 Vypadnúť z domu je veľmi dôležité. Aj keď máš tu najlepšie rodinu na svete. Vtedy si ešte viac uvedomíš, aki sú fajn. Ale zároveň sa naučíš byt samostatný a keď sa vrátiš k rodine, bude to preto, lebo to tak chceš a nie preto, lebo sa to patrí alebo by si inak musel ist pod most.

sabriel9ka
autor
4. sep 2022

@jozef11111111 vysoku som skusila, externe ale ostavalo mi tak zalostne malo casu, ze som bola v depkach z toho, ze len pracujem a ucim sa, ani na to ucenie nebolo tolko casu.. navyse uz by ma nikto nezivil 🤷🏻‍♀️

sabriel9ka
autor
4. sep 2022

@vroni nie kazdy musi mierit niekam do vysin.. ja zijem obycajny zivot, netuzim po nicom extra, len po tom, co som pisala vyssie.. ak je to pre niekoho skromne, budis 🙂 ja skromna som, chcem zit len obycajny, spokojny zivot a byt stastna, to je cele 🙂

vroni
4. sep 2022

@sabriel9ka, ved môžeš byť skromná. Ale mala by to byt tvoja voľba a nie nutnosť. To šťastie a spokojnosť musí vychádzať z teba samotnej, nie závisieť od okolia. Ono je v živote fajn vedieť nielen co chceš, ale aj poznať to, čo nechceš. Ale je to len myšlienka na zamyslenie, nie návod na život 😁

jozef11111111
4. sep 2022

@vroni tak s tými priateľmi som to pochopil , 😌 a môžeš aj mne radiť lebo neviem si vybrať externe školu 😌😂 .

jozef11111111
4. sep 2022

@sabriel9ka ako neživyl veď máš tam popri práci. Ale napr ak si nestihala už ani variť tak to potom ta škola nema význam . Mne sa zas nechce chodievat vonku tak skolu mám ako zábavku 😂

sabriel9ka
autor
4. sep 2022

@jozef11111111 cely svoj volny cas som travila v knizkach, upratovanim doma a na ziadny zivot mimo mi cas neostal..

katka700
4. sep 2022

@sabriel9ka môže to znieť ako klišé ale každý koniec je príležitosť pre nový začiatok😊 rozišla si sa s priateľom s ktorým si bola dva roky. Tvoj smútok a pocit že nikam nepatrís nechcem zľahcovat. Vzhľadom na rozdiel v priemernej dĺžke dožitia mnohé z nás v budúcnosti čaká strata dlhoročného partnera a vyrovnať sa s tým bude ťažšie ako s rozchodom po niekoľkoročnom vzťahu. Každý vzťah niečo dáva a niečo berie. Nedá sa mať všetko a vo vzťahu sa treba prispôsobiť. Skús porozmýšľať či nie je niečo čoho si sa pre vzťah vzdala. Miesto kam si chcela ist na dovolenku ale nešli ste lebo priateľovi sa to zdalo ďaleko /nezaujímavé/drahé. Hobby ktorému si sa chcela venovať a ani si nezačala si lebo by to zabralo veľa času a nemali by ste na seba dosť času . Môžno to je cesta ako nájsť samu seba a byť znova šťastná 🍀

jozef11111111
4. sep 2022

@sabriel9ka knižky ako čítanie alebo učenie ?

sabriel9ka
autor
4. sep 2022

@katka700 dakujem za mile slova.. teraz ma caka dovolenka, lenze neni s kym niekam vyrazit..

sabriel9ka
autor
4. sep 2022