Poľovanie psa na mačky

jaja234
12. dec 2022

Mam poľovnícke plemeno - zlaty retriever. Chcela by som sa opýtať, či máte skúsenosť s poľovaním psa na mačky. Psa aj mačky mame vonku. Pes ich obkusáva, nosí po dvore.. no nikdy im nič nespravila.

anjelicek26
12. dec 2022

A ty co spravis psovi, ked vidis, ze chnapne po macke? Aky je trest? Robi len to, co si mu dovolila predpokladam :(

nic0le
12. dec 2022

Odkedy je zlatý retriever poľovnícke plemeno????

jaja234
autor
12. dec 2022

@anjelicek26 kričíme po nej, dávame jej odmeny ak sa správa slušne pri mačke no mam pocit, že pred nami je slušná avšak ak odídeme tak si zasa robí po svojom.

19mmm71
12. dec 2022

@nic0le pokial viem tak odjaživa,je to prinášač

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danica2711
12. dec 2022

no tak keď im nič nespraví, tak čo, hrajú sa... a veľmi často sa to asi nestáva, mačka je mrštnejšia ako pes, utečie mu alebo sa schová. Keby im to až tak vadilo, ľahko mu utečú. Náš pes tiež "vychováva" kocúra tak, že ho niekedy za trest chytí za kožu na šiji a odnesie ho dozadu do záhrady a kocúrovi to nikdy neublížilo.

beata_k
12. dec 2022

@jaja234 Retriever zje vsetko, co nezje jeho. Uplne zbytocne ho krmite vedla macky a kricite na neho.

martul
12. dec 2022

@jaja234 keby si videla, čo robí naša doga s mačkou.....a nakoniec si ľahne, mačka na ňu vyskočí a spolu zaspia.
Nehrajú sa len spolu?

19mmm71
12. dec 2022

@jaja234 neporadim,vlastné mačky nemame,cudzie nas obchadzaju,možno by vycvik pomohol a ked sa ..len,, hra-macka by usla keby bol ostrý

anjelicek26
12. dec 2022

Chudatka macky vo vecnom strese, ked ich ma pes ako hracku a ani to nema pre neho poriadne nasledky. Asi by som sa obratila na poriadneho trenera, nech poradi, co s tym. Lebo macky casom pojdu hladat domov inde, toto im za to zradlo nestoji...

domak2
12. dec 2022

Neviem, ale ten názov mi evokuje všetko, len nie psa naháňajúceho macku po dvore 😂

jaja234
autor
12. dec 2022

Tie mačky sa majú kam ukryť, čiže nie sú nútené byť pri psovi...dokonca same k nej chodia (myslím ze ak by nechceli, tak by nesli), keď žerie tak jej chodia pozerať do misky.. čiže tak.

0silvia0
12. dec 2022

@jaja234 napisem ti moju skusenost. Neviem ci ti nejako pomoze. Mame krizenca labradora a svajciarskeho ovciaka, mali sme kocura. Pes si s nim robil co chcel, lebo kocur dovolil. Nosil ho v papuli, kocur si myslel, ze to musi znasat. Casom sa k nam nastahovala macka z ulice s macatami. Medzitym kocur zomrel. Ta macka z ulice si urobila take poriadky s nasim psom, omotala si ho okolo prsta, k nej si uz nas pes nic nedovoli, ziju v symbioze. Mame este dalsiu macku, tu pes vzdy olize na papulke a idu si kazdy po svojom.
Cize zalezi dost aj od macky, treba ostrielanu macku z ulice, ktora si nenecha so sebou hocico robit.

jaja234
autor
12. dec 2022

@0silvia0 Presne mam z nich taky pocit, že sa jej nechajú.. keby ju doškriabali tak by si k nim nedovoľovala a bol by kľud..

ertlovik18
12. dec 2022

Keby macka nechcela, tak ver tomu, ze by si s vasim psom poradila alebo ak by sa aj bali, tak by neriskovali vylety na vas dvor. Takze asi aj ked sa ti to nejak nemusi zdat, asi maju medzi sebou dobry vztah

0silvia0
12. dec 2022

@jaja234 a vase macky su este macence ci dospele? Lebo maca to nemusi spravne vyhodnotit.

jaja234
autor
12. dec 2022

@0silvia0 majú cca 4 mesiac. Najskôr sme ich pekne socializovali pomaly aby to pre nich nebol šok.. no len to ze ona je na dvore sama a ak vyjdu von, tak sa chce s nimi hrať.

0silvia0
12. dec 2022

@jaja234 aha, tak to su macence este. Tie si este nepovedia, ze sa im nieco nepaci. Pes moze silnejsie stisnut a ublizit im. Asi by som ich na tvojom mieste nenechavala este so psom bez dozoru. Bala by som sa. Byvaju aj vo vnutri?

jaja234
autor
12. dec 2022

@0silvia0 sú vonku, keď boli menšie (v čase socializacie), tak boli dnu. Keď chcú byť samé tak sú v tej šopke (tam majú aj pelech). Len mam z nich pocit že psa až tak nepotrebujú, keďže sú dvaja.

0silvia0
12. dec 2022

@jaja234 no urcite, vystacia si same. Nase su tiez dve, ale su to dospele macky a teraz ked sa ochladilo, trcia vo vnutri na gauci😀

abbey1
12. dec 2022

@jaja234 Úprimne, máme teraz doma 3,5 mesačné mačiatko z útulku. Neviem si predstaviť nechať takého drobca samého vonku. Nehovoriac ešte, že je zima. Mačky sú spoločenské tvory. A 4 mesiace to sú ozaj ešte len mačiatka. Nemôžu mať aj prístup k vám do domu?