Pomoc pri posielaní listovej zásielky

cipka999
9. jún 2015

ahojte ahojte ... prosím Vás potrebujem poradiť, lebo som s toho fakt paf ... ! Posielam balíček ako listovú zásielku tzn. niečo posielam, lebo som to resp. predala, ale neviem vôbec ako postupovať na pošte, keď som to predala napr. za 5 eur kedy a ako vlastne mi budú vyplatené peniaze, kde to mám napísať, aby vedeli na pošte, že tá pani mi má dať toľko a toľko peňazí za to. A môžem to poslať 2. triedou a musí to byť doporučene alebo aj obyčajne??? Som s toho nejaká popletená 😲 takže krásne ďakujem za všetky odpovede 🙂

acer11
9. jún 2015

a z ktorej si planéty? 😀

jumama
9. jún 2015

Vyplnis podaci listok na poste a uvedies tam ze je to dobierka - na podacom listku je na to okienko. Uvedies cenu dobierky (ako ste sa dohodli: cena veci + ak ste sa dohodli ze aj postovne zaplati, tak zaratas aj postovne; pripadne ak nevies vysku postovneho dopredu, cenu dobierky na podacom listku vyplnite az ked ti list odvazia a povedia cenu). Na podacom listku vyplnis aj ci chces peniaze na ucet alebo sekom - t.j. pani zaplati na poste pri prevzati balicka a posta ti bud na ucet co si uviedla posle alebo ti dojde sek do schranky, s ktorym pojdes na postu a vyplatia ti to.

jumama
9. jún 2015

A okrem toho, podaci listok si mozes v elektronickej podobe prichystat aj doma http://eph.posta.sk/ ... tu sa zaregistrujes a potom uz je to lahke.... ak si to mas kde vytlacit, bo na poste uz iba s tym vytlacenym prides a si rychlejsie vybavena a aj postovne je potom asi o 20 centikov lacnejsie...

cipka999
autor
10. jún 2015

jumama krásne ďakujem, to s tým podacím lístkom som si nebola istá keďže som ho nemala ani doma a ani na nete som si ho nevedela kuknúť cez mobil takže vrúúúcna vďaka 🙂 ... a acer11 nekomentuj, keď nevieš odpoveď na moju otázku, keďže si sa zmohla len na trápny koment :D