Poraďte kvalitný počítač alebo notebook

danielka7
12. jan 2016

Ahojte,potrebujem si kúpiť naozaj kvalitný Pc,poprípade Notebook.Aký by ste mi odporučili? S ktorým ste spokojný?Ide mi hlavne o klasické veci ako internet,wifi,kamera,emaily,faktury,ukladanie hudby,foto a pod.Nie na hry.Co by som si mala všímať pri kúpe,aké parametre apod? Dakujem 🙂

cincila18
12. jan 2016

@danielka7 ak ti mozem odporucit, zbehni do nejak predajne (datex alebo tak), zadaj im svoje poziadavky a oni ti poskladaju pc presne na mieru... a velakrat je to ovela lacnejsie ako ked kupis hotovy komplet a mas tam kopec veci, ktore si ti zbytocne... napr . v tvojom pripade ked nechces na hry, tak nepotrebujes najnovsiu graficku kartu, ale ti treba vacsiu pamat a kvalitne harddisky... a urcite skor odporucam pc viac ako notebook, pretoze "creva" z pc si mozes casom zmenit

evittam
12. jan 2016

@danielka7 Lenovo

aasniper
22. mar 2016

Predpokladajme že budeš notebook prenášať - treba dobrú batériu. S tým ide ruka v ruke disk. Použi SSD (rýchly, málo žerie), alebo hybridný (SSD+klasika) - operačný systém sa spustí do 5 sekúnd. Ak budeš používať notebook aj vonku, treba kvalitné telo - najlepšie kov. Grafika je v tvojom prípade nepodstatná. Ale aj tak treba pokukať displej, minimálne 15 palcov. Ak ti stačí štandardné rozlíšenie 1366*768, je nižšia aj cena. Ak robíš faktúry, treba asi aj numerickú klávesnicu, ktorá pri malých notebookoch nie je. Odporúčam samozrejme aj čítačku pamäťových kariet (na fotky) a bluetooth (prenášanie vecí z mobilu). Nech to má aspoň 4 USB porty, no a DVD mechanika je čisto na tebe 🙂 Z vlastnej skúsenosti keď je notebook iba na batérii, mechanika z nej dosť žerie. A samozrejme aspoň stereo reproduktory na počúvanie hudby. Ozaj a ak si človek, ktorý má rád spustených niekoľko aplikácií a v prehliadači milión kariet naraz, odporúčam minimálne 8 GB RAM 🙂

nicollettka
22. mar 2016

ja som spokojna s HP notebookom, ale tak kazdy ma inu znacku osvedcenu..

tana85
22. mar 2016

@danielka7 hp nie, moj manzel je itckar a to ked pocujem ake je to kazove...ak notebook, tak lenovo alebo toshiba, obe odskusane a velka spokojnost. konkretne toshiba vyuzivana naplno uz stvrty rok a ziadna pitreba zmeny ci opravy. lenovo mam pracovny notebook a tiez som s nim velmi spokojna

moonshine1
22. mar 2016
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

presne hp nie je moc dobre mne odisla po roku baterka, hroza to keby viem skor tak si ho ani nekupim, ale tak co uz

julls51
Autor odpoveď zmazal
Zobraz