Poraďte šaty vhodné do kostola

h2
10. jún 2020

Ahojte žienky,
syna čaká prvé sväté prijímanie, potešili by ma fotky šiat, ktoré ste mali oblečené pri tejto príležitosti.
Ďakujem a želám Vám krásny deň.

janickacrazy
10. jún 2020

@h2 pripnem sa, ak nevadí, tiež nás to čaká a vobec neviem, čo na seba, ja mám všetky šaty s odhalenými plecami, čo sa asi nehodí, ale v lete bude horko, tak jedine, žeby som na to prehodila nejakú tenučkú blúzku alebo čo

deti95060810
10. jún 2020

@janickacrazy v kostoloch nebýva až tak horúco...😉

h2
autor
10. jún 2020

@janickacrazy Presne, ja mám kopec šiat, šaty nosím rada a často. 80% je bez rukávov. A hoci mám aj veľa šiat s dlhými rukávmi, tak sú to skôr také zimné, hrubšie šaty.

h2
autor
10. jún 2020

@deti95060810 Náš kostol je nový, v lete je tam teplo. ☹

deti95060810
10. jún 2020

@h2 do kostola môžeš aj šaty bez rukávov...

jaskolka
10. jún 2020

Záleží aj, aké sú na šatách ramienka. Také tenucke spagetove sa asi moc nehodia, ak majú aj hlbší výstrih, ale šaty, ktoré len nemaju rukavy, sú v poriadku. Sesternica mala teraz na prijímani dcéry letné šaty nie ze bez rukávov, no boli úplne bez ramienok, ale mala k nim čipkované krátke bolerko, vyzeralo to úplne super a pritom ani ho necítila,bol to skôr pekný doplnok.

h2
autor
10. jún 2020

Tieto som si kúpila minulý rok, zatiaľ som ich nemala na sebe. Môžu byť? Prídu mi málo slávnostné.

fokuska
10. jún 2020

@h2 Daj si na saty sako, alebo lahky svetrik, tolko sa da v pohode vydrzat v kostole a potom na oslave si ho das dole.
Pripadne hladaj saty s kratkym rukavom 🙂

deti95060810
10. jún 2020

@h2 mne na prvé sv. prijímanie prídu málo slávnostné...skôr do kanclíka...😉

h2
autor
10. jún 2020

@deti95060810 Ďakujem, potvrdila si mi moju domnienku.

0silvia0
10. jún 2020

@h2 u nás rodičia chodia v úplne bežných šatách, niektoré ženy mali blúzku a nohavice. Až som sa čudovala, že to nikto nejako extra neriešil...
Ja osobne som mala obidva razy šaty bez rukávov, ale nie žiadne špagetové ramienka.

h2
autor
10. jún 2020

Práveže sako, ani čipkované, či iné ľahké bolerko nemám (len jedno hrubšie čierne, ktoré som mala na pohrebe). Ani nezvyknem tieto veci nosiť, takže by som to nerada kupovala.

zuzana76
10. jún 2020

@h2 podla mna su upln ok, ved to nie je modla prehliadka, su uplne slusne a aj slavnostne, pre mna dostacujuce, k tymto satam sa ani sako nehodi, kedze maju ozdobne rukavy, ani nahrdelnik, maximalne mozno nejake vyraznejsie naucnice napr biele a biele lodicky, biela kabelka a si vybavena

petkaaa
10. jún 2020

https://www.reserved.com/sk/sk/yn215-59x/midi-d...
https://www.reserved.com/sk/sk/yv553-03x/dress-...
https://www.reserved.com/sk/sk/yn215-08x/midi-d...

Kľudne aj tieto a nemusíš mať nič navrch. Pointou je, nemať celé ramená vonku, teda šaty bez ramienok, na ľpagetové ramienka... :
https://www.mohito.com/sk/sk/zm756-43x/celebrat...

zuzana76
10. jún 2020

@h2 mne sa tie saty pacia, neviem aky je to material, ale ak to nie je teplakovina, tak su aj slavnostne

petkaaa
10. jún 2020

@zuzana76 biele lodičky a biela kabelka je hrozné 😨😨😨

zuzana76
10. jún 2020

@0silvia0 a preco by to mal niekto riesit

@petkaaa ale k tym satam sa to asi jedine hodi, neviem si predstavit inu farbu, ani ja biele nenosim a nemam, ale nehodia sa mi k tomu velmi cierne, ani bezove

terezka1947
10. jún 2020

@h2 neverim,ze nemas jedny puzdrove saty bez rukavov,resp.letne saty,ci uz slavnostnejsie,ci menej formalne bez rukavov. A ked nie,prave prisla prilezitost.
Ved tie saty su nie na rok...a jednu prilezitost.
Kludne saty bez spagetovych ramienok,bez extra vystrihu a ok.
Prip.suknu,nohavice urcite nejake cierne aspon mas a bluzku.

h2
autor
10. jún 2020

Ďakujem Vám, dievčatá, tak asi budem musieť vybehnúť na nákupy. 😅

zuzana76
10. jún 2020

neviem, aj konkretne by som si nic nekupovala, prve svate prijimanie nie je pre mna modna prehliadka, kludne by som si dala ackovu ciernu suknu, bielu bluzku a sako, aj nohavice slavnostne, cokolvek co mam doma, maximalne by som dokupila nejaky doplnok, alebo kabelku, pokial by sa mi nehodili tie co mam doma

0silvia0
10. jún 2020

@zuzana76 no lebo mamičky sa rady vychystajú ked majú príležitosť, ale v tomto prípade to ženy brali, že aj tak sa bude každý pozerať na deti a vytiahli zo skrine čo našli... a inak súhlasím s tebou, že tie šaty na foto sú úplne v pohode dostačujúce.

h2
autor
10. jún 2020

@zuzana76
@0silvia0
Veď ja to nemyslím tak, že tam idem robiť módnu prehliadku, ja si nejako na oblečenie nepotrpím. Ide mi skôr o to, správne vybrať vhodné šaty, čiže aj dostatočne slávnostné a zároveň, aby nikoho nepoburovali, keby som si dala napríklad letné šaty bez rukávov.

zuzana76
10. jún 2020

@0silvia0 ved ja viem, ze sa rady chystaju, aj to chapem, len potom tie, co nemaju modne ambicie, si pripadaju, ze nemozu ist normalne slusne oblecene, lebo je to malo slavnostne a takto sa stale posuva latka vyssie a vyssie a pomaly uz uplne zabudneme na podstatu toho celeho

0silvia0
10. jún 2020

@h2 ja som mala niečo takéto, podobný štýl, ale neboli krajkové, ale šifónové:
https://www.bonprix.sk/style/cipkovane-saty-so-...

zuzana76
10. jún 2020

@h2 ved to ano, samoyrejme, ze slusne, ako vravim, mne pridu tie saty ulne ok na danu prilezitost

h2
autor
10. jún 2020

@0silvia0 No, tieto, čo si sem dala, sú krásne! Len ja mám stále dilemu s tými rukávmi. Šiat bez rukávov mám dosť, aj slávnostných.

0silvia0
10. jún 2020

@h2 veď si kúp nejaké letné bolerko, ja bolerká tiež nenosím, ale myslím, že v kostole som vtedy mala... keď nechceš investovať, kúp aj tu na bazári za pár eur, aj keby si si ho viac neobliekla...

h2
autor
10. jún 2020

@0silvia0 O peniaze nejde, skôr o to, že si to už potom neoblečiem. Ale máš pravdu, synovi sme tiež kúpili oblek, ktorý už potom zrejme nikdy mať nebude. 🙂
A nejaký tip na bolerko?

lenuliatko84
10. jún 2020

Kladicke puzdrove saty ma snad kazda zena v skrini

h2
autor
10. jún 2020

@lenuliatko84 Mám. Niekoľko. Bez rukávov. ☹