Prijímanie - vhodné šaty do kostola

mariska1989
19. jan 2023

Dcéra bude mať prvé sväté prijímanie a ja fakt neviem aké šaty si kúpiť, objednať .V pláne mám že by som chcela skôr niečo na telo .Pri staršej som malá s čipkou no ináč šité a ukázalo to širšie boky. Šaty som skúšala vybrala no bohužiaľ kým som skúšala iné vtedy tak predavačka má nepochopila a do tašky dala iné a všimla až doma tak som neriešila ale o tom není táto téma 😁teraz chcem iné skôr viac na telo niečo také čo prikladám fotky . Takýto typ šiat má nerozšíri nesmú byť predelene povedané pod prsiami. Sú vhodné na takú príležitosť ? Alebo pošlite ak viete o niečom 🙏

mariska1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gejb
19. jan 2023

@mariska1989 nie sú vhodné, ani jedny. Treba si uvedomiť, že ideš do kostola. Vystrihy, rozparky a trblietky nechaj doma.

ana82
19. jan 2023

absolútne nevhodné všetky a ani nechápem tú potrebu to riešiť, veď tam ide o dieťa, klasické púzdrové šaty na to sako ak bude treba

mariska1989
autor
19. jan 2023

@gejb no akože konkrétne trblietavé nie skôr mi ide o ten starých hlavne tie modré napr .

beatrixx1525
19. jan 2023

Ono prijímanie je o niečom úplne inom ako o tom aby sa mamky ukázali jedna pred druhou kto má lepšie a krajšie šaty... Ak sa chceš parádiť pokojne zájdi na ples. Inak do kostola chodievate každú nedeľu pravidelne? Ak áno určite máš doma niečo čo nosíš do kostola na sviatky a to bude určite vhodnejšie

nika23t
19. jan 2023

@mariska1989 nie sú vhodné tieto šaty. Skôr pozri niečo na spôsob office šiat, vieš nájsť úzke, obtiahnute, ale decentne a využiteľné. Alebo úzky top, a sukňa k tomu. Tam mas obrovsky výber.

oli18
19. jan 2023

Oblec nieco decentne, nie ty mas byt stredobodom pozornosti. A v plnom prepchatom kostole nebudes , ani keby si mala tie trblietave.

mell27
19. jan 2023

@mariska1989 úplne nevhodné šaty aj čo sa strihu týka. V týchto môžeš ísť tak akurát na párty a nie do kostola... A prijímanie je o niečom inom, nie je to módna prehliadka. 😊

0silvia0
19. jan 2023

@mariska1989 kup puzdrové šaty, nie takéto obtiahnuté a s výstrihmi. Niečo decentné.

jaskolka
19. jan 2023

Nič z toho (ani strihovo) nie je vhodné. Aj keby máš ultra, super postavu, nehodí sa to. Normálne kúp si púzdrove šaty, ale nie vypasovane doslova na telo, a s výstrihom až do Ašu a k tomu sako, alebo top a sukňu, ale tiež z v dĺžke tesne nad kolená maximálne.
Proste nejdeš na party ani na ples. Do kostola skutočne patrí istý dress code.(aj keď mnoho ľudí na to "zabúda")

mariska1989
autor
19. jan 2023

Tak obliekať v čom chodím vo sviatočných do kostola mi príde práveže už odkukane v tkm ma vidia asi často .chcela som niečo iné po kolená .na vrch sačko alebo bolerko nepotrebujem veľký výstrih ani by som nemala čo ukázať 😁😂 samozrejme nie trblietavé to viem, išlo mi skôr o typ šiat, nejakú tú predstavu .zelene mi je jasné teda na 1000% že nie . Nepotrebujem sa paradiť , na ples nechodíme nakoľko ja a podpätky nie sme kamarátky . Chcem vyzerať slušne decentne ale buď si musím počkať kým prejde obdobie plesu kedy sú na výber státisíce šiat a veriť že niečo normálne sa mi naskytne ale zas nechcem to nechávať na poslednú chvíľu

nikasmile
19. jan 2023

@mariska1989 ja by som volila takýto štýl

jaskolka
19. jan 2023
jaskolka
19. jan 2023

Ja by som vybrala takéto niečo, ako vyššie uvedené, alebo keď veľmi chceš obtiahnute, tak možno taky štýl

mariska1989
autor
19. jan 2023

@jaskolka tieto modré povedané mám a mala som pri prvej dcére akurát že není saténové spodok ale sú celé čipkované . Len moja postava a moje boky má v takýchto ešte viac rozširuje preto zväčša keď kupujem aj na leto šaty sú rovný strih také skôr jemne na telo

mariska1989
autor
19. jan 2023

Úplne obtiahnuté nie akože zas to ťahať dole keď sa človek hýbe atď sa mi nechce 😁 tak jemne na telo len skôr typ šitia aby to bolo bez nejakých prerušenia popod pŕs

jaskolka
19. jan 2023

Ale to fakt musíš len skúšať potom. Nijako inak sa nedá, často šaty na vešiaku alebo na obrázku na internete vyzerajú úplne inak, ako na postave a naopak.

mariska1989
autor
19. jan 2023

@jaskolka súhlasím .no zatiaľ tento typ šiat čo je skôr len raz šité čo by som chcela sadnú .mám kopu letných ale prijímanie je o niečom inom v takých nemôžem ísť do kostola . Našťastie výstrih nepotrebujem tak že decentnosť bude

mirkaandrej
19. jan 2023

@mariska1989 ja som mala teraz v máji takéto... Žiadny výstrih, ziadne odhalené ramena, dĺžka tiež v rámci slušnosti.

h2
19. jan 2023

@mirkaandrej Tie sú nááádherné! 😍

marca12
19. jan 2023

Na prijimanie vyberaj decentne saty,toto co si pridala su na oslavu,svadbu skor. Uplne jednoduche saty rovneho strihu,ozivit ich vies sakom. Alebo sukna,jednoduchy top a na to sako. Ak ti pristanu,tak aj saty ackoveho strihu robia krasnu postavu,len nemoze byt sukna velmi nariasena,to sa hodi skor pre vysoke stihle baby.

maryetta
19. jan 2023

Sku pozriet reserved. Orsay. Mohito.
Istotne nieco najdes.

banalu
19. jan 2023

Ani jedny saty z tvojho vyberu niesu vhodne.
Zavinovaci strih je skvely pre mnoho postav, ale ovela v decentnejsom prevedeni, hlavne do kostola 🙄
Tie s tym volanom mam v tmavozelenom, k tomu jemne zlate lodicky a robia peknu postavu, akurat som ich davala skratit, lebo som nizka. Mala som ich na krste malej aj na rodinnych oslavach a vzdy mali uspech (nepotrpim si na to mat vzdy nove saty).
Ak chces zavinovacie saty, sla by som do niecoho oooovela decentenjsieho ako 2. foto.

zuzuliennka1
19. jan 2023

@mirkaandrej tieto vyzeraju perfektne 🙂 a velmi vhodne

martul
19. jan 2023

@mirkaandrej dokonalé na takúto udalosť 👍

ajuga
19. jan 2023

@mariska1989 mne je smiesno, ze "mi príde práveže už odkukane v tkm ma vidia asi často"... ver tomu, ze nik si nepamata, ake saty si uz mala oblecene 😉 normalni ludia nechodia do kostola obkukovat druhych...
Ale k veci. Ani jedny nie su vhodne. Baby ti tu dali pekne navrhy, snad si vyberies nieco vhodnejsie ako tie silvestrovske vystrelky z tvojho príspevku

zuzuliennka1
19. jan 2023

@mariska1989 ver tomu, ze ziadne saty, v ktorych chodis do kostola, nie su okukane😁 nikto z tych ludi v kostole, kam chodite pravidelne v nedelu, si nepamata ani na jedny tvoje saty konkretne.
a po druhe - na 1sv prijimani budu stredobodom deti, ktore tam budu
z tych siat, co si dala fotky - nie su vhodne ani jedny
pokojne si oblec niektore z tych, ktore mas doma - najlepsie puzdrove, alebo bluzka sukna, po kolena, bluzka dlhy rukav resp. zakryte plecia

orta
19. jan 2023

no neviem z tych fotiek, ktore si sem pridala, si myslim, ze ani jedny nie su vhodne do kostola. stredobodom by mali byt deti a nie ty v trblietavych satach. skor by som volila nieco jednoduche a hlavne farebne nekriciace

markaterka
19. jan 2023

@mirkaandrej toto sú tak nádherné šaty

jaskolka
19. jan 2023

@mirkaandrej tie sú ozaj krásne 👌