Poslala som peniaze na zlý účet

marikaema
14. apr 2015

Ahojte. Chcem sa opytat mate niekto skusensosti ze ste poslali peniazky na zly ucet? Konkretnejsie zo slsp do slsp to malo ist a odislo to do TB ale pravdepodobne ten ucet neexistuje. Kolko trva pokial sa vratia? V banke tvrdia ze do 3 dni. Dakujem

alenah31
14. apr 2015

@marikaema stalo asi 2-3x, naposledy som miesto kódu banky 5600 dala 6500, platba neprešla a vrátila sa späť asi do týždňa. Ale prvý krát som mala smolu - síce som zadala zle účet, ale ten existoval a mne neostávalo nič iné len ísť do banky a vyžiadať si vrátenie platby. Keďže banka to nemôže urobiť sama musela som najskôr čakať na vyjadrenie druhej strany, ktorú banka v mojom mene oslovila a ten pán mi platbu vrátil. Keby to ale neurobil jediná možnosť je ísť cez súd inak mám smolu 😒

eeffka
14. apr 2015

@marikaema ano 3 dni su realne

marikaema
autor
14. apr 2015

Dakujem. Lebo mne kupujuci poslal dost vysoku sumu na ucet tak dufam ze neexistuje ten ucet. Namiesto kodu 0900 dal 1100

googwife
14. apr 2015

A čo by sa stalo ak by prišli peniaze na účet na ktorom je exekúcia neviete ako sa to rieši?

mata369
14. apr 2015

Ak je suma exekucie vyssia, ako je zostatok na ucte, tak ti peniaze tak lahko nevratia, resp. ta osoba, ktora ma na ucte exekuciu sa k nim nedostane, kym sa exekucia nevyriesi..

googwife
14. apr 2015

No ono je to trošku komplikovanejšie na ten ucet prislo väčšie množstvo eur a exek.si to stiahol,ale keďže peniaze su poslane omylom (uctovnik pochybil) tak exekutor peniaze musi vratit späť keďže eura nepatria majiteľovi účtu inak by to bolo obohacovanie sa na cudzom majetku co je trestný čin či????