Potrebujem potravinársky preukaz na počkanie

edithp
15. apr 2020

Ahojte, potrebujem potravinársky preukaz do prace, urobia mi ho na počkanie?
Pripadne aké vyšetrenia mi budu robiť?
Dakujem za odpovede.

0silvia0
15. apr 2020

@edithp zalezi od lekara, mojmu synovi vystavila na pockanie, ale na druhy den mal priniest dodatocne moc. Nic ine s nim neriesila.

limetka69
15. apr 2020

Zaplatila som a vypisal mi preukaz na pockanie.

misulienkamisa
15. apr 2020

Podľa mňa hej. Ako to nie je nič, s čím by mali nejak extra práce a platíš si za to, tak si myslím, že ti ho tam aj rovno spravia keď tam budeš

edithp
autor
15. apr 2020

A neviete náhodou, aké vyšetrenia mi budu robiť? Volala som dnes ráno sestričke a tá zaváhala a nahlas rozmýšľala, hovorila niečo, že či budú robiť v nemocnici röntgen.. Načo röntgen? 🤨

lenkamatkova
15. apr 2020

Všetko záleží od lekárky. Niekto urobí komplet preventívnu prehliadku, krv, moč atď. a niekto len dá pečiatku na počkanie. Ja som za ten môj platila 20€ tak aj na to sa priprav.

lenka7477
15. apr 2020

Zdravotný preukaz myslíš ? Ten stojí okolo 20 € , buď Ti spravia výter z konečníka , alebo ťa pošlú na RTG pľúc , každý obvoďák má svoje postupy. Moč , popočúva ťa spraví prehliadku. A potom budeš možno potrebovať hygienické minimum, to stojí okolo 40-50 € , to sa robia skúšky na hygiene.

katren
15. apr 2020

@edithp mojej sestre odmietla dr vydat minuly tyzden, ze nemoze, ked nevie, ci nahodou nema covid19 a otestovat ju ona nevie.....

edithp
autor
15. apr 2020

@lenka7477 myslím potravinársky preukaz, na prácu s potravinami, budem pracovať v potravinách.. Preto ho potrebujem :( keď mi ho nespravia, tak sa môžem s pravou rozlúčiť. :(

0silvia0
15. apr 2020

@edithp zavolaj svojej lekarke, ona ti povie najlepsie. Vidis aj tu podla prispevkov, ze kazdy lekar ma iny postup...

lenkamatkova
15. apr 2020

Áno potrebuješ ho, tiež robím v potravinách a bez toho sa to nedá. Vyrieš si to čím skôr ;) U nás bez preukazu zamestnanec ani nesmie nastúpiť, do práce príde až s preukazom. A čo sa týka hygienického minima - pokiaľ ho nemáš vo vzdelaní (napr. hotelová škola, kuchár, čašník) tak ti ho možno preplatí zamestnávateľ, aspoň u nás to tak funguje. Ale na to si sa nepýtala, ja len tak...

lenka7477
15. apr 2020

@edithp potravinársky preukaz je zdravotný preukaz .
@lenkamatkova presne tak 👍 . Ja som to tiež zhrnula do jednej odpovede 🙂

sarinka2012
15. apr 2020

@edithp To záleží od lekára, keď prijimame ľudi k nám na pozície musia mať všetci potravinársky preukaz, niekto ho dostal na počkanie, iný musel odovzdať moč a krv a niektorým dokonca robili EKG...veľmi to záleží od lekára.

ruzovakrava
15. apr 2020

@edithp záleží od lekára ale posprávnosti tam treba výtery a rtg pľúc, len samotné výtery trvajú 3 dni kým bude výsledok. Lekár len tým že ťa vidí, ti nemôže napísať či si alebo nie si bacilonosič. Záleží len od neho

edithp
autor
15. apr 2020

Ďakujem vám, zajtra tam teda idem.. Dúfam, že to nebude nič hrozne

lenadka
15. apr 2020

@edithp nie je to nič hrozné, normálna prehliadka. Akurát niečo navyše- to rtg zvyčajne robia. Preukaz ti dá aj bez výsledku vyterov, ak by bolo zlé, tak ti zavolá potom. Akurát je to spoplatnené, ja som platila 10 €, asi podľa lekára, regiónu.

lenka7477
15. apr 2020

@lenadka ja som synovi vybavovala veru pred 3 mesiacmi kvôli brigade v Billa , dr... mi dávala šek na 15 € ...že jej mám priniesť ústrižok, som sa spýtala či jej to nemôžem zaplatiť na mieste ...bla bla bla ....nakoniec som jej dala 10 € na ruku ....spravila mu - teda ,, spravil si sám ,, výter z konečníka . Dala mu preukaz s tým, že si musíme odniesť vzorku do nemocnice / pretože už boli pre odbery / a zavolá nám , ak bude výsledok zlý.

edithp
autor
21. apr 2020

Mne ho teda nedala hneď, musela som počkať na výsledky a vystavila mi ho až po výsledkoch.. 🙂 Nevadí, už ho mám našťastie.. 🙂 Dakujem vám