Prepichnutie ucha v oblasti chrupavky u dcéry

isabela154
2. máj 2020

Ahojte, dcéra mi píli uši s tým že by si chcela dať prepichnuť uši v oblasti chrupavky. Mate s tým niekto skúsenosť? Ak áno je to možne dať si to prepichnúť aj u detského pediatra? Za odpovede vopred dakujem.

00ivi00
2. máj 2020

ja mám takýto industrial v uchu, bez problémov....určite to nespraví pediater,to som ešte nepočula..spraví to keď tak chirurg👍

isabela154
autor
2. máj 2020

@00ivi00 Je to väčšia bolesť ako pri nastreľovaní do lalôčku?

00ivi00
2. máj 2020

@isabela154 nastrelenie si nepamätám, lebo som bola bábo, ale myslím, že to možno bolí trochu viac a aj sa to dlhšie hojí kedže to ide cez chrupavku, nie len cez kožu ako v lalôčku...ale prikladala som repík k uchu ako často to šlo a do pár dní som ani necítila, že niečo v uchu mám

patka24
2. máj 2020

@isabela154 ak to dcera chce a ty nie si extra proti, tak kludne, len prosim, v ziadnom pripade jej to nenechaj nastrelit, v tomto pripade treba ist za skusenym piercerom, musi sa to robit ihlou, nie pistolou. Chrupavka boli viac ako lalok, aj sa tazsie hoji a ma tendenciu viac opuchat, preto si to pyta dlhsiu tycku, ziadnu kratku nausnicu

ziwka
2. máj 2020

@isabela154 nie podľa mňa mensia

ziwka
2. máj 2020

@isabela154 urcite chod do certifikovaného piercingoveho štúdia. Toto nerobí chirurg. A nenastreluje sa. Pichá sa to ihlou takisto aj do tragusu. Ten vycnelok co kryje zvukovod.

helcanw
2. máj 2020

@isabela154 Ja mam náušnícu v chrupavke od 15,nastreloval mi to zlatnik. Nastrelenie nebolelo vôbec, ale potom som týždeň spavala po sediačky na gauči 😂🤦 ale inak som s tým nemala žiadne problémy, žiadne opuchanie, krvácanie.... Všetko v pohode.

sunny8
2. máj 2020

Mne to robil otec doma zastriekal septonexom či ako sa to volá a prepichol ihlou .. nebolelo to vôbec ale krv tiekla 🤦 môže to byť nebezpečné keď sa prepichne nejaký akupresurny bod ..

sunny8
2. máj 2020
janinah
2. máj 2020

Viete o tom.ze daky primitivny? Kmen kdesi v pralese si cielene vyrabal neplodnost prepichovanim usnice v istych miestach? Citala som to davno.sle stale si to pamatam....bola som orl sestra a toto by som dcere nedovolila...pre mozne komplikacie

eliska13
2. máj 2020

@sunny8 som rada, že to niekto spomenul akupresurne body sú dolezite

moonlight1210
2. máj 2020

@sunny8 tiez som to chcela povedat. Ze ked sa nahodne trafi takyto bod (nervove zakoncenia), mozu sa casom zacat objavovat zdravotne komplikacie, ktore naoko nesuvisia s nausnicou.
Mal by to napichavat niekto, kto sa tomu rozumie a vie, kde moze ucho prepichnut. Nie len tak hocikde, lebo to pekne vyzera.

judar
3. máj 2020

Zalezi ako sa ta chrupavka prepichne a je to z casti somarina ze do chrupavky to je mensia bolest a to som si daavno pradavnoo davala hore aj prepichovat ihliu aj nastrelovat...robili mi to v salone a co si dodnes pamatam tak to skoncilo fiaskom tam staci malo naj na prekvalifikovaneho profika a clovek si odzije svoje ako aj ja 1-2 roky s fazovymi bolestami a s tazkostami pri spani hlavne ked som si lihavala na bok na ucho....takze sranda to nieje ba horsie nez do laloku

michalkas25
16. júl 2020

Dobrý deň ja by som sa chcela opýtať ako veľmi bolí prepichovanie industrialu do ucha.🙂

michalkas25
27. sep 2020

A koľko ma dcèra rokov?
Lebo ja mám 12 a mám na jednom uchu 2 a na druhom 3 helixi mne sa to do dvoch týždňov zahojilo.Opuch som mala len mierny.😊Na uchu to je v pohode sk si tam nedá výraznú náušnicu.