Skúsenosti s predávajúcimi na modrom koníkovi

pluska
28. júl 2010

Ahojte, rada by som sa dozvedela váš názor na takúto situáciu: kúpila som si tu sedačku (v nádeji, že jednám so serióznou predávajucou, veď tú sú iba také), ktorá mi bohužiaľ nesedí do nášho starého fára (krátky pás). Tak smutná, ale v nádeji, volám pani ivetke do trnavy (budem serióznejšia a nenapíšem priezvisko), že sa dohodneme na vrátení tovaru a peňazí. Ale figu borovú, mám proste smolu!!!! Tak mám na predaj autosedačku a bohatú skúsenosť, že nie sú všetci poctiví a neriadia sa tým , že nerob druhému to, čo nechceš, aby oni urobili tebe. Ja som pristúpila na vrátení peňazí jednej mamičke, ktorej tovar, ktorý kúpila, bol malý.

gubcikova
1. máj 2013

už by ste to tu fakt mohli prestať rozoberať.dookola sa tu zapájate a riešite to isté

dada1212
1. máj 2013

@nanuska13 ja neviem kde ty žiješ, či tam benzín stoji 5€ za liter alebo auto žerie 20litrov na 100 kilometrov.
mne cez google ukázalo odhad paliva okolo 40eur na bežné auto, na tie kompaktnejšie ako fabia, menšie renaulty, menšie peugoty dokonca okolo 28eur.
a myslím, že sa do toho vyznám viac ako ty, nakoľko chodím pracovne na dlhšie trasy a viem koľko auto zožerie a koľko za to dostanem. keby bolo tak ako píšeš ty a niektoré, tak som už na ulici , lebo by som každú cestu asi 5 krát viac dala na benzín ako dostanem zaplatené.

nanuska13
1. máj 2013

@dada1212 počítala si cestu tam a späť čo je 577,02 km...

solinkarka
1. máj 2013

@nanuska13 moja prestat sa jej stale podliuzovat a konaj uz konecne 😠 same sluby a nic nerobis, uz ma aj ty stves 😠 chapes ze ona ti tie peniaze nikdy nevrati len ta natahuje a hra ti na city? 🙄 otvor uz konecne oci

ifkael
1. máj 2013

Jeeeezis, este stale???? By sa to uz mohlo uzavriet v duchu hesla- niesme taky bohaty, aby sme si kupovali lacne veci.

Quinny kocik za 100.... Vsak jasne ze obuchany. A presne take iste su aj ostatne na bazare.

Nech to je pre kupujucu poucenim- ze veci sa riesia inak, ak bude nadavat dva dni nonstop na internete na niekoho...len co som precitala zbezne- je to tu toho moc, ze je niekto spina a neviem co vsetko, - tak toto samotne je na udanie ...

A pre kupujucu - peniaze vratit chcela, potom co sa tu o sebe docitala- sa necudujem reakcii.

Zrazu je kocik funkcny.... Len farba sa neluuubi. Kociky tejto znacky a veku su take vsetky, investicia do novej sedacky 20-40€ nepovazujem za tragediu. A clovek ma klud...

Nepoznam nikoho zo zucastnenych stran- ale aj to je riziko bazaru.

nanuska13
1. máj 2013

@ifkael tak nech mi pekne krásn epredávajúca kúpi tú sedačku ale vidím že ti pointa úplne ušla a ked nechceš nerieš

mes1177
1. máj 2013

@dada1212 to máš 80 eur tam a späť ....dosť

mardenad
1. máj 2013

Tak a tuto je presný dôkaz fotenia tohto lesklého akoby perleťového materiálu: ( hlavne na prvej fotke) ten istý materiál je niekde sýtočerveny, niekde tmavý, takmer hnedý a niekde časťami pôsobí ako špinavý. Dúfam, že sa majiteľka týchto fotiek nepohnevá, ale ja tu nemám kočík pri sebe, nemám možnosť sa brániť odfotením kočíka na svetle, bez svetla, v miestnosti či vonku. Tak aspoň takto musím.

ifkael
1. máj 2013

@mes1177 na vrtulniku?

ifkael
1. máj 2013

@mardenad mas pravdu...uz to hod za hlavu.

lenocka123
1. máj 2013

@mardenad Nechcela som reagovat, to ze ma kocik dve farby to si kazdy normalny clovek myslim vsimol, to ze Vas kocik bol spinavy je proste fakt. Je doslova vytahany, zahumuseny. Tieto fotky co ste tu dala tej pani, tak ta ma kocik ocividne cisty. Ved ked je taky perfektny ,preco ho nechcete spat ? ked som si vedoma kvality ktoru predavam,tak to nemam problem vziat spat. Ale ohanat sa tu pospinenim mena to vam ide. Keby ste chcela,a prejavila kusok snahy a ochoty, ziadne meno by ste pospinene nemala. Bodka. Viac sa k tomu nevyjadrujem.

lenocka123
1. máj 2013

Aj tento ma dve farby podobne https://www.modrykonik.sk/bazar/kociky/tsh2/qui..., a po zvacseni pekne vidno ze su to farby a nie spina.

oblacik00
1. máj 2013

@ifkael ja sa opieram o výpočet čo je na google ....Odhad. cena paliva: 39.24 € na trasu tam
takže tam a s5 je to 80 eur

mes1177
1. máj 2013

@ifkael Nie na aute ako vraví
@oblacik00 tiež som to pozerala cez google pánovač trasy

lenocka123
1. máj 2013

@oblacik00
@mes1177 Aj keby to stalo 20 alebo 30 nesla by som.Preco? preco by mala prejazdit este navyse tolke peniaze? a kde ma istotu ze jej vrati peniaze? A tie co pisu ze by sli,tak su bud blazni alebo neviem

nikolca
1. máj 2013

@mardenad pisala si že keby si ho vzala späť tak by si nemala ho dalej problem predať.ked je taky super zober ho späť a ponukni na predaj dalej 😉 ja osobne by som ho nekupila,nie je to tričko,teplaky taky kočik je väčšia investicia treba vidieť a poskušať osobne 😵

nikolca
1. máj 2013

@mardenad vrať jej peniaze,kočik zober späť,predaj dalej,dalšia mamička bud bude spokojna alebo sa tu bude zas riešiť tvoj kočik,tu možnosť že aby ti ho doniesla osobne si jej navrhla preto lebo vieš že byvate od seba daleko a kočik ti nedonesie,lebo určite nebude minať dalšie peniažky na cestu k tebe,keby byvala od teba nie velmi daleko,tuto možnosť by si jej zrejme neponukla ☹

zuzkahraskovie
1. máj 2013

Baby už to nechajte ....kočík či benzín .uz to nema žiadny význam.. @nanuska13 sa chcela dohodnut aj na jej podmienku pristupila,ze jej posle na svoje naklady kocik a ked si po prevzati kocika @mardenad skontroluje v akom je stave a ak by bol v tom co jej ona predala tak jej uhradi 100€..,ale žial tu sa už vyjadruje,že jej nič nevrati tak to je s jej strany už uzatvorene..neh to už dorieši admin.. zbytočne tu padaju iba urážky.. 😒

ewwe
1. máj 2013

ak mozem vyjadrit svoj nazor, bolo toho popisane vela, podla mna jednoducho kocik nezodpoveda popisu v inzerate a ani fotkam predavajucej, kocik videli aj ine maminky z mk na vlastne oci a vyjadrili sa, ze je vyblednuty a spinavy, predavajuca by mala peniaze vratit plus obidve postovne, kupujuca poslat kocik spat, nevidim dovod, preco by kupujuca mala na vlastne naklady osobne priviest kocik predavajucej a minat dalsie peniaze alebo si kupovat dalsie sedacku? ved to je na hlavu, ak predavajuca nevrati peniaze spat, nech to riesi admin, co asi zjavne bude musiet, je jedno ci sa jedna o kocik, mikinu ci tricko a ci je hodnota 100 alebo 2 eura

halit13
1. máj 2013

zbytočne tu kalkulujete cenu cesty, lebo tu treba počkať ako rozhodne admin @martinjasen , lebo ak dá za pravdu nanuska 13, tak prečo by platila čo i len cent nad to, čo už zaplatila a je úplne bezpredmetné, či by to bolo 50, 10 alebo 100e, ale ak rozhodne, že je v práve mardenad, tak už je to na nej či bude chcieť naďalej osobný odber a tým pádom náklady nanusky na cestu, alebo , či jej vôbec toto vrátenie poskytne. Jednoducho, ak sa oni nevedia dohodnúť, treba počkať na vyriešenie treťou nestrannou a tu na mk hlavnou treťou osobou.

macamac
1. máj 2013

a inak- mne to príde tak celkovo všeobecne- nie zrovna k horúcemu prípadu - celé na hlavu

počkať,ako ADMIN rozhodne 😅 😝

admin - prepáč, neber to osobne 😉 ale všeobecne k adminom na rôznych portáloch

akože admin je nejaký Všemohúci? podľa čoho ROZHODNE???
veď číta len komunikácie...a ktorá je pravdivá? ktoré fotky sú pravdivé? dá sa vôbec takto na nete virtuálne niečo poriešiť?

a konkrétne teraz ku kočíku:
čo som nesvojprávna? prečo by som mala čakať na nejakého admina alebo kohokoľvek a na jeho odporúčanie? a na to, či ma uzná vinnou alebo nevinnou? to sme kde? v súdnej sieni?

akonáhle by išlo o drahú vec ( nekúpila by som cez net), ale- ak by mi došlo niečo katastrofálne, tak na to mám seba resp. plus muža, aby som si to poriešila sama-a osobne. a až po takomto neúspechu zaťahujem verejnosť, orgány činné v trestnom konaní...

tu za netom je každý múdry
podľa mňa sa môže vyjadrovať iba ten, čo to videl naživo a aj tak treba brať ohľad na to, kde má kto hranice, čo ešte považuje za pekné a čo už nie ( tým nijako nechcem napádať, či mamičky, čo to videli skresľujú situáciu)
a nie kuk fotky-a poďme súdiť a nadávať 😝

PS: je mi jasné, že admin pomohol v x prípadoch, ale viem, že sa stalo, že poriešil aj v neprospech pravdy....
aj on je LEN človek 😉

nanuska13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nanuska13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macamac
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mardenad
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nanuska13
1. máj 2013

Pani dôkladne vyčistila kočík , iba ja som rozmaznané 19 ročné dievčatko... Vám sa to zdá rozmaznanosť alebo špina? Veľmi stará?

matula0006
1. máj 2013

@mardenad fakt ten kočik vyzera strašne a pokial s nim kupujuca neni spokojna take niečo ako vratenie tovaru vam nič nehovori -? @nanuska13 určite to rieš maš pravo na vratenie tovaru daj to do správ alebo lamparni a zajdi za pravnikom ako maš postupovať aj 100 euro je 100 euro určite to nenechaj tak !!!

mardenad
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nanuska13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nanuska13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz