Skúsenosti s predávajúcimi na modrom koníkovi

pluska
28. júl 2010

Ahojte, rada by som sa dozvedela váš názor na takúto situáciu: kúpila som si tu sedačku (v nádeji, že jednám so serióznou predávajucou, veď tú sú iba také), ktorá mi bohužiaľ nesedí do nášho starého fára (krátky pás). Tak smutná, ale v nádeji, volám pani ivetke do trnavy (budem serióznejšia a nenapíšem priezvisko), že sa dohodneme na vrátení tovaru a peňazí. Ale figu borovú, mám proste smolu!!!! Tak mám na predaj autosedačku a bohatú skúsenosť, že nie sú všetci poctiví a neriadia sa tým , že nerob druhému to, čo nechceš, aby oni urobili tebe. Ja som pristúpila na vrátení peňazí jednej mamičke, ktorej tovar, ktorý kúpila, bol malý.

andrejka1983
25. máj 2013

@cherry1981 není zač 🙂 tak vela štastia a už len samé dobre skusenosti prajem 🙂

cherry1981
25. máj 2013

@andrejka1983 Dakujem pekne 🙂

patkovamama
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nice202
25. máj 2013

@patkovamama uprimne: tie cierne nevyzeraju vobec znicene a tie adidas za 10 eur, by som si predstavovala zhruba rovnako. drzim palce, aby predavajuca bola ustretova a obchod vyriesila k obojstrannej spokojnosti.

patkovamama
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nice202
25. máj 2013

@patkovamama v poriadku, ale ja na tych ciernych ozaj nic zavazne nevidim. mozno je to semis, alebo nieco podobne a to sa moze trosku osuchat aj na novych. kazdopadne, ak to chce predavajuca riesit, je to len dobre. co sa tyka postovneho, v podstate ma asi pravdu. tiez ked idete do obchodu, tak vam listok nikto nepreplati. tak hadam, vam to preplati a bude to v poriadku

patkovamama
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccia74
25. máj 2013

ahojte to som ja to podvodnicka ,100 krat som jej napisala,ze ma to mrzi fotila ich moja dcera,sama som jej navrhovala ,ze ak by isla do ba moze aj osobne ku mne domov-v piatok isla so synom na kramare -mohli sme sa vyhnut tomuto vsetkemu,uz som velmi vela veci predala pozrite si moje hodnotenie ,aj na mmb ,hned ako prebrala balik vo stvrtok -napisala ,ze nieje spokojna,na co som sa ospravedlnila a napisala ,ze nemam problem vratit peniazky spat ,ak by napisala ,ze nechce tenisky adidas ok -moja chyba neskontrolovala som tovar ,moja 17 rocna dcera mi foti a ja jej za to davam euriky -ako brigada,vzdy ju upozornujem ,ze mam popisat nedostatky ,ako fliaciky,dierky zadery -nenapisala co uz stava sa ,ale hned som zareagovala,ale najviac ma nastvalo ,ked tato mamicka hned dala fotky do albumu -neviem preco ,ked som uznala chybu a zmaze ,ked vec doriesime -to zamena ked jej vratim tych 39eur za 2 tenisky a novu kolobezku pre synceka-co som najprv odmietla vracat take drahe postovne,ani raz nenapisala ,ze si napr.kolobezku necha -ked ju chcela a vrati mi len tenisky adidas,podla mna dc su pekne stali 55eur ,ale ona co hned vracia cely balik ,ale naco si objednava tolko veci ,ked potom nieje spokojna -s tymi adidas ma pravdu +som jej zadarmo poslala adidas mikinku pre syna

luccia74
25. máj 2013

vlastne som cely den vytocena z tejto pani ,napisala som ,ze napisem adminovi ohladom tych fotiek co si dala do profilu,sice neviem preco ,ale jej vec ,pekne a hlavne skromne pise o sebe a svojej rodinke a ze nemaju peniazky nazvys-kto ich ma v dnesnej dobe .velmi sa ma to dotklo ,takyto pristup-ked som si pozrela jej album skoro som odpadla -ako to riesi s dalsimi mamickami a ako mna vykresluje.ako by ste reagovali vy -mozno by ste sa na to vykaslali ,ved mi slubila ,ze fotky zmaze ,ale s takymto pristupom som sa este nestretla

patkovamama
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ankan
25. máj 2013

@nice202 ja by som za tie adidasy v takom stave ako sú na fotkách od predávajúcej možno zaplatila 14 €, aj keď som si v živote nekúpila použité topánky , ale zvláštne je, že sú fotené aj zblízka a tie diery tam nevidieť a pani tvrdí, že dcéra odflákla.inzerát, ale nepíše kto tie topánky fotil. Je to jasne vidieť, že boli "upravené" aby to poškodenie nebolo vidieť. A na tých tmavých je vidieť aj na fotkách ošúchanie. 10€ za takéto ošúchané topánky, ktoré niesú značkové je veľa.
Pani predávajúca má pravdu, že je to bazír a neprwedávala nový tovar ale z fotiek je vidieť akurát to, že sú adidas vzadu zošúchané a nie, že sú deravé. Pani Janka jej jasne napísala, že nemá penaize na iný tovar, peniaze dostala od priateľovej mamy a preto by pani predávajúca mala byť férová a keď uznala chybu, tak mala vrátiť aj to jedno poštovné.
Pani Janka spravila chybu, lebo verila predávajúcej, že fotky zobrazujú skutočný stav topánok, ale nebolo to tak. A na fórum nikde nepísala meno ani nick predávajúcej a to, že napísala ako nakúpila ju predsa neurazila ani neohovárala, len napísala pravdu. Má právo sa brániť a dostať penaiaze späť.

benne
25. máj 2013

súhlasím s @ankan , kupujúca by mala dostať späť aj náklady na poštovné, predávajúca v inzerátoch zavádzala, jednak v značke (ak boli tie čínske DC uvedené pod Adidas a tie diery na adidasoch sú rovno des). Ja som tu na bazári tiež vracala tovar, ktorý bol zle opísaný a dostala som späť i poštovné, bolo to od predávajúcich férové, mne sa to podarilo vybaviť v súkromí

marhulka13
25. máj 2013

@patkovamama
@luccia74 ak prislo k pochybeniu zo strany predavajucej, kupujuca ma nrok na vratenie plnej sumy penazi aj vratane dvojiteho postovneho. to sa uz riesilo snad milionkrat. Tie adidasy su fakt hrozne a nehodne tej sumy, nch je to akakolvek znacka. No tie DC sa m zdaju na vsetkych fotkach ok. ten bok je semisovy? ja mam jedny lodicky semisove, maa som ich raz obute na svadbe a po bokoch sa tiez vysuchali a boli kupovane za dost vysoku sumu. kolobezku som nevidela, tak neviem, preco sa vracia. Ak nie je poskodena alebo neboli zamlcane chyby, nie je predavajuca povinna za nu vratit peniaze.

ankan
25. máj 2013

@marhulka13 myslím, že @patkovamama vrátila celý balík ako ho dostala a preto vrátila aj kolobežku. Podľa toho čo píše tak ju pôvodne nechcela kupovať a predávajúca jej ju ponôkla len k teniskám. Keď to bol jeden nákup tak ho vrátila celý a požadovala aj vrátenie celej sumy.

marhulka13
25. máj 2013

@ankan tak potom ju nemala vobec kupovat, ked ju nechcela. to mi pride nefer voci predavajucej. No ak je predavajuca ochotna vratit peniaze, tak ok, no v pripade kolobezky postovne vratit nemusi, iba za botasky

felinda
25. máj 2013

@ankan dievčatá dovoľte, aby som sa aj ja k tomu vyjadrila. @patkovamama, -u poznam a je to asi jediná osoba tu na MK , ktorej verím a viem, že veriť môžem, a všetko čo povie alebo napíše, je uprimne. Viem o tých teniskácha zdá sa mi to spravne..však stav tých tenisiek bol iný ako pri opise,tak prečo by mala platiť poštovne????

patkovamama
25. máj 2013

@ankan @ benne Ďakujem mamičky za názor...

@marhulka13 Marhulka, najprv som platila tenisky a za ne som platila 24 + 3 eurá poštovné. Predávajúca mi ponúkla kolobežku potom, s tým, že len 12 eur, nakoniec som ju vzala a keď som vracala balík, vracala som ho celý tak ako prišiel... Ale predávajúcej som hneď, ako sme sa dohadovali o tom, že mám nárok aj na vrátenie jedného poštovného napísala, že nebudem požadovať vyššie poštovné ako tie tri eurá ako som platila poštovné ja jej, aj keď by som platila na pošte vyššiu sumu... Tak myslím, že je to férové a nechcela som jej ničím uškodiť, od začiatku.

patkovamama
25. máj 2013

@felinda Ďakujem ti Lindi... Ja neviem, najviac ma trápi, že predávajúca vystupuje, akoby som jej ja chcela uškodiť, pritom všetko bolo OK, len ako som požadovala to poštovné nastali "problémy" a dopisovanie si hore dole... Ani tie foto som nechcela zverejňovať, ale na to, čo bolo v správach som sa chcela nejako "brániť". Inak som jej nedala ani negatívne hodnotenie a stále nech sa písalo čo sa písalo som sa snažila mať chladnú hlavu, hoci mi to celé nie je jedno, ty vieš, aké máme problémy a že ich máme dlhodobo a že aj tie tri eurá sú pre nás suma... Ale snažím sa byť fér na všetky strany, nechcem nič, čo mi nepatrí :(

felinda
25. máj 2013

@patkovamama janka..ja by som bola taká istá, niečo si si chcela kupiť, stav veci ti bol zatajený, tak prečo by si mala uhradzať poštovne?však to nemá zmysel.....stojím plne pri tebe...daj mi vedieť ako si to vyriešila a odpíš na IP

patkovamama
25. máj 2013

@felinda Tak pani nakoniec sľúbila uhradiť sumu aj to poštovné - napriek všetkému jej verím, že ich pošle, hoci určite doma na mňa nadáva. A ja ich hneď posielam Maťovej mamke naspäť, o celom vie a nechcem si ich nechávať...

liliandax
25. máj 2013

neda mi nereagovat..
uz neraz sa tu riesilo, ze ak dodany tovar nezodpovedal popisu, ktory bol v inzerat uvedeny, resp. boli zamlcane poskodenia (pri tych adidas topankach to evidentne bolo), ma kupujuca narok na vratenie penazi a rovnako aj za postovne.
Kupujucu Janku poznam z ineho fora - a chapem ju, ze chcela usetrit na postovnom (kupit naraz viac veci, ako viac krat platit) a preto suhlasila aj s kolobezkou ako alternativny darcek, hoci povodne ju ani nechcela a rovnako suhlasim aj s jej konanim, ze poslala vsetky kusy naspat, vratane kolobezky, lebo z toho by mohli byt nechcene problemy.
Verim, ze sa to vyriesi a predavajuca sa zachova fer - hodnotim kladne, ze ma zaujem komunikovat, nezatajuje sa - nakolko tu na MK je to bezne "hrat mrtveho chrobaka" a mozno aj tato skusenost predavajucej (nie len jej, aj ostatnym, co tu predavaju a citaju) da aspon tolko, ze inzerat popisem a pofotim co najdetailnejsie a najpravdivejsie a kupujucim to, ze sa radsej 100 x opytam, ako potom riesit pripadne problemy.
Tot moj nazor 🙂

pekny vecer kazdnemu

felinda
25. máj 2013

@patkovamama ale aj tak je to hrozné, takto sa ,,obraňovať,, ja tu už viacerým veciam na MK nerozumiem ☹

liliandax
25. máj 2013

@patkovamama
posledny prispevok ste poslali skor ako ja som dopisala ten moj, som rada, ze sa to vyriesilo aj s postovnym

navrhujem, ak peniazky pridu, tak pani @luccia74 kladne hodnotenie

bublinam
25. máj 2013

racionálna analýza: ja to vidím tak, že že chyba, ktorá sa stala na strane predávajúcej ( teda, že dopustila, aby na jej bazári bola tak veľmi klamlivá fotka- vlastne nejde len o fotku, takýto stav veci treba aj slovami popísať, upozorniť a vlastne- čo to píšem,-niečo v takom stave ani nepredávať ! ). Veľa nakupujem na bazári EBay v Uk ,ak by sa tam niečo také stalo , predávajúci by mal s adminom vážne problémy...
Takže @patkovamama žiada len to, čo jej patrí- preplatenie všetkých nákladov je len samozrejmosť ! A kolobežka? pôvodne ju nechcela, vzala ju preto, že už brala iné , tak aby sa vyplatilo poštovné.ˇUplne chápem , že to chce vrátiť všetko spolu.
A ešte jedna vec @patkovamama, napísla svoje pocity a sklamanie a zdokumentovala to fotkami. Je zlatá, že nedala hneď nick predávajúcej. Nikoho neohovárala.

To , že je to skromná a zlatá osoba a musí vážiť každý cent, robí túto príhodu ešte smutnješou. Ale aj keby bola bohatá a nepríjemná ( je presný opak 🙂 ) mala by právo na svojej strane . Tak to vidím ja.

luccia74
25. máj 2013

nemam chut sa stale obhajovat ,ale nikto nemoze povedat,ze som jej nanutila kolobezku -v inzerate stoji 25 eur ,nech sa paci pozrite si ju ,ale stale mi pisala,v akej zlej je situacii a ako sa tesi ,ze si moze nieco pre seba kupit,mamicky vy ked predavate nikdy neponukate viac veci naraz ,aby ste sa ich zbavili a zarobili nejake eura ,vcetci tu riesite adidas tenisky a co dalsie veci co odo mna kupila ,dc su v bezchybnom stave -ani vo vnutri neboli zmolky z nosenia ,ale co uz nabuduce budem opatrnejsia -predala som uz mnoho veci a mam len kladne hodnotenia

luccia74
25. máj 2013

@ankan foto robila moja dcera ,nahadzuje mi vsetky inzeraty ,vzdy ju upozornujem aby odfotila nedostatky ,na tych druhych nic nieje ,staci ked ich nosite tyzden a ta brusena koza ,tak trosku zlahne ,ale urcite niesu vyblednute,predavam velmi vela veci na bazaroch a ked si pozriete moje hodnotenie tak uvidite ,ze je to 1 negativne -vlastne ani nema byt preco ,lebo hned som napisala,ze balik beriem spat,sama som jej ponukla ,ze ked pojde do ba na kramare so synom,moze prist ku mne osobne,chyba sa stala ,ale momentalne zijem s detmi z penazi,ktore zarobim na tejto stranke+na mmb a dalsich strankach,mam vyse 100 kladnych hodnoteni,pani nema ziadne -tak preco to vsetko riesi a len sa lutuje ,ja sa tiez snazim nejako pretlkat zivotom

vikusjk
25. máj 2013

@bublinam len tak mimochodom, ona uviedla nick predavajucej, hned na zaciatku. Tymto sa do toho pripadu nechcem miesat, iba taka poznamocka na margo vasho komentaru, ze nikoho hned neohovarala... (aj ked netvrdim, ze ide o ohovaranie)

luccia74
25. máj 2013

@felinda stav tenisiek v opise nebol-bolo iba napisane ,ze su nosene ,nestiham dopodrobna opisovat vsetky veci co mam v inzeratoch,ale samozrejme je to vasa priatelka ,tak musite stat pri nej a naco kupovala pre syna na narodeniny kolobezku,ked ju vlastne nechcela ja som jej ju iba ponukla ,ale tvrdila ze si ju nemoze dovolit ,preto som sa ulutostila a dala jej ju lacnejsie,ja mam tiez 4 deti a stoja vela penazi a MK vyzivam iba na pracu na predaj veci -chodit po forach nemam cas musim zarabat peniaze pozrite si moje hodnotenia a mam ich vela aj na MMB a potom ma sudte ,ona nema ani jedno ,vsetky mam kladne a samozrejme bolo by ich viac ,keby sa mi chcelo vsetkym odpisovat

luccia74
25. máj 2013

@vikusjk vdaka za nieco normalne ,ako len tvrdenie ,ze som ju chcela oklamat a nasilu som jej predala kolobezku a mozno som jej nasilu predala vsetko,normalny clovek ked si nieco kupi a nieje spokojny ,vzdy to riesi s predavajucim .a ak predavajuci uzna chybu ,slubi ,ze balik berie spat ,tak na co to riesi hned s dalsimi ludmi a aj ked tvrdi ,ze moj nick nikde neuviedla ,tomu sa povie ohovaranie a napise mi,ze ked jej vratim peniaze fotky stiahne -to nieje nahodou vyhrazanie ,hned som si uznala chybu a snazila sa o napravu

vikusjk
25. máj 2013

@luccia74 Tazko mi je sudit, kazdy sme nejaki... Urcite to nie je prijemna situacia ani pre jednu z vas, preto vam drzim palce, aby sa vam to podarilo vyriesit k obojstrannej spokojnosti 😉 Vsetko zle je na nieco dobre, az s odstupom casu zistite, na co bolo dobre toto 😉