Starostlivosť o šteniatko bigla

ivka27101
18. apr 2022

Ahojte, chceme si kúpiť šteniatko bigla, ale doteraz sme mali len iné rasy psíkov preto by som rada prijala nejaké rady od tých ktorí už bigla mali, ako vychovávať šteniatko, akú majú povahu a ci sú vhodné k malým deťom.
Ďakujem za všetky rady 🙂

hesloveslo
18. apr 2022

@ivka27101 sestra ma beagla a popravde v živote som nestretla tvrdohlavejsieho psa. Treba s ním stále cvičiť inak Ti prerastie cez hlavu. Sestra ma ozaj nádherný kus aj premýšľajú nad tým ze ho ponúknu na krytie len na toto plemeno mi príde pomerne velky

ckocka
18. apr 2022

Najvačší problém je udržať ho ďaleko od všetkého čo sa dá zožrať. Ale sú to zlatíčka.

renab
18. apr 2022

Presne ako napisali mamicky vyssie. Tvrdohlavy nenazranec 😇. Ale steniatka su mile...

ivka27101
autor
18. apr 2022

A myslíte že je zvladnutelny pri dvoch malých deťoch? Ci radšej počkať, keďže ma zrejme komplikovanú povahu.

ckocka
18. apr 2022

@ivka27101 Komplikovanú povahu má aj čivava, navyše každé zviera je osobnosť. Buď psa chcete a musíte rátať s tým že je to práca navyše, alebo teda počkajte.

poopsie
18. apr 2022

Pri takých malých deťoch žiadneho psa 🤯

lenka1241
18. apr 2022

Mame dvojrocnu fenku bigla a je to cislo :D tvrdohlava, vkuse vymysla, denne vyse dvojhodinove prechadzky a aj tak sa ju neda unavit :D napriek tomu, ze je naucena sa spravat na prechadzke, tak v momente ako zaciti na poli zajaca, tak taha ako zmyslov zbavena a klasika je nesmierne pazrava.. ale aj tak to je nas poklad a hlavne mojkac 🙂 co som si vsimla na internete vela ludi ponuka rocnych a dvojrocnych biglov, co ma len utvrdzuje v tom, ze tato povaha nie je naozaj pre kazdeho

zuzzzka18
18. apr 2022

@ivka27101 mali sme od steniatka biglicu...tvrdohlava pazroska a ked bola stena a bola sama doma, roztrhala gauc, rozvlacila muku po celom byte a podobne prekvapka 🙂 (to som rano s nou bola hodinu vo vybehu a hadzala palicky a lopticky a na obed uz bolo vybavene). Ja som s nou vonku chodila iba s kosikom kvoli pazroseniu. Ale aj tak bola perfektna, oddana, deti mala rada (co synovia s nou robili, ked si este nedali vysvetlit...), bola proste clen rodiny 🐶

1mika1
18. apr 2022

@ivka27101 a preco prave loveckeho psa k dvom detom? Mate ako hobby polovnictvo?preco nedat sancu nejakemu opustenemu psovi alebo nechcenemu steniatku? Ale nakupovat stale dookola dalsie a dalsie namnozene stenata..utulky su plne psov ktore cakaju a cakaju...

poopsie
18. apr 2022

@1mika1 ja keď som hľadala psa z útulku, nemohla som nájsť.. Takže ani to nieje také ružové...

1mika1
19. apr 2022

@poopsie a aké ste mali požiadavky že sa vám nepodarilo nájsť?a pozerali ste aj útulky po celom slovensku?prevozy nie sú problém, keď sa chce tak sa hľadá spôsob..

mlenka121
19. apr 2022

Má sme mali 14,5 ročného. A teraz mame 2mesacneho, dokuse, ocika všetko, no už aspoň prespí celú noc🙂 Priateľské plemeno, no ťažko cvičiteľné a hlavne, keď sa dostane za bránku dvora, akosi stratí sluch 🙂)))

poopsie
19. apr 2022

@1mika1 áno požiadavka bola aby to bolo antialergické plemeno... Pozerala som celý trenčiansky kraj a nič som nenašla.. Celé leto som pozerala aj inzeráty aj utulkovu stránku... Tak ma prosím ťa nepresviedčaj, že som robila niečo nesprávne

1mika1
20. apr 2022

@poopsie pozerala alebo si sa aj priamo radila s pracovníkmi útulku? Poznám veľa antialergických orieškov v útulkoch..je ich asi tak 50% tak bol asi problém niekde inde...

gabika99
2. aug 2022

@ivka27101 my náme beagla pri rodinnom dome. Je úžasný, miluje deti, strašne rád sa s nimi hra, behá, blázni. Na druhej strane, veľmi rád sa mojka, je prítulny, kamarát na každý deň. Ako šteniatko vyviedol všeličo, ale nie je pravda, že potrebuje 100 percent času. Normálne chodíme do práce, školy, celý deň je sám doma na dvore a je spokojný. Je pravda, že rád steká, aj občas vybehne z dvora.